Povinné ručení pro firmy a OSVČ

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení pro firmy

Pořídili jste si do firmy služební auto? I na něj budete potřebovat povinné ručení. Podnikatelé se tak výjimky nedočkají ani v případě auta určeného pro podnikání. Stejně funguje i povinné ručení pro OSVČ.

Povinné ručení pro firmy

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na silnici. Chrání zejména vaši peněženku, jelikož v případě nehody se z něj poškozenému vyplatí náklady na škody na majetku i zdraví. Pojišťovny však vyplácí pouze částku do výše pojistného limitu, který je ze zákona stanoven na 35 milionů korun na škody na majetku a 35 milionů korun na škody na zdraví.

V praxi to znamená, že když způsobíte nehodu, nebudete muset platit škody způsobené na vozidle či zdraví třetí osobě z vlastní kapsy.

Povinné ručení pro podnikatele, firmy a OSVČ

Povinné ručení musí mít sjednané každý majitel vozidla, ať už fyzická osoba, podnikatel nebo OSVČ. Oproti povinnému ručení pro fyzické osoby se to pro podnikatele liší většinou jen rozsahem a podmínkami pojištění. Jinak funguje úplně stejně jako klasické povinné ručení – můžete si u něj navýšit pojistné limity, nebo připojit různá doplňková připojištění.

Výše pojistných limitů povinného ručení pro firmy

Pojistné limity pro firmy jsou často nastaveny na vyšší hranici již v základním balíčku. To ocení zejména dopravní firmy a ti, kteří se provozem vozidla živí, například taxikáři. Pojistné limity povinného ručení pro firmy se pohybují většinou od 50 milionů a výše, a to jak u škod na majetku, tak i na zdraví.

Spočítejte si, kolik zaplatíte za povinné ručení pro firmy s naší online kalkulačkou povinného ručení a porovnejte si ceny jednotlivých pojišťoven.

Spočítat povinné ručení

Co je to flotilové pojištění?

V souvislosti s povinným ručením pro firmy se mluví i o tzv. flotilovém pojištění. To je určeno pro majitele více vozů a funguje úplně stejně jako pojištění jednoho auta. Naceňuje se pro každé auto ve flotile zvlášť, ale spravuje se jednou smlouvou. Odhlášení i přihlášení vozidla z pojištění se pak jednoduše provádí v momentě, kdy do své flotily koupíte nový vůz, nebo nějaký prodáte. Vy jako pojistník, tedy majitel vozů, máte povinnost informovat pojišťovnu o změně.

Cena povinného ručení pro firmy

U flotilového pojištění nejsou stanoveny žádné cenové sazby, jelikož se povinné ručení naceňuje pro každé auto individuálně. Konečná částka záleží jak na počtu a charakteristice vozidel, tak i na účelu využití vozidla. Osobní profil řidiče se zohledňuje stejně, jako v případě povinného ručení pro fyzické osoby a řeší se i míra nehodovosti daných řidičů.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).