Povinné ručení pro firmy a OSVČ

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení pro firmy

Pořídili jste si do firmy služební auto? I na něj budete potřebovat povinné ručení. Podnikatelé se tak výjimky nedočkají ani v případě auta určeného pro podnikání. Stejně funguje i povinné ručení pro OSVČ.

Povinné ručení pro firmy

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na silnici. Chrání zejména vaši peněženku, jelikož v případě nehody se z něj poškozenému vyplatí náklady na škody na majetku i zdraví. Pojišťovny však vyplácí pouze částku do výše pojistného limitu, který je ze zákona stanoven na 35 milionů korun na škody na majetku a 35 milionů korun na škody na zdraví.

V praxi to znamená, že když způsobíte nehodu, nebudete muset platit škody způsobené na vozidle či zdraví třetí osobě z vlastní kapsy.

Povinné ručení pro podnikatele, firmy a OSVČ

Povinné ručení musí mít sjednané každý majitel vozidla, ať už fyzická osoba, podnikatel nebo OSVČ. Oproti povinnému ručení pro fyzické osoby se to pro podnikatele liší většinou jen rozsahem a podmínkami pojištění. Jinak funguje úplně stejně jako klasické povinné ručení – můžete si u něj navýšit pojistné limity, nebo připojit různá doplňková připojištění.

Výše pojistných limitů povinného ručení pro firmy

Pojistné limity pro firmy jsou často nastaveny na vyšší hranici již v základním balíčku. To ocení zejména dopravní firmy a ti, kteří se provozem vozidla živí, například taxikáři. Pojistné limity povinného ručení pro firmy se pohybují většinou od 50 milionů a výše, a to jak u škod na majetku, tak i na zdraví.

Spočítejte si, kolik zaplatíte za povinné ručení pro firmy s naší online kalkulačkou povinného ručení a porovnejte si ceny jednotlivých pojišťoven.

Spočítat povinné ručení

Co je to flotilové pojištění?

V souvislosti s povinným ručením pro firmy se mluví i o tzv. flotilovém pojištění. To je určeno pro majitele více vozů a funguje úplně stejně jako pojištění jednoho auta. Naceňuje se pro každé auto ve flotile zvlášť, ale spravuje se jednou smlouvou. Odhlášení i přihlášení vozidla z pojištění se pak jednoduše provádí v momentě, kdy do své flotily koupíte nový vůz, nebo nějaký prodáte. Vy jako pojistník, tedy majitel vozů, máte povinnost informovat pojišťovnu o změně.

Cena povinného ručení pro firmy

U flotilového pojištění nejsou stanoveny žádné cenové sazby, jelikož se povinné ručení naceňuje pro každé auto individuálně. Konečná částka záleží jak na počtu a charakteristice vozidel, tak i na účelu využití vozidla. Osobní profil řidiče se zohledňuje stejně, jako v případě povinného ručení pro fyzické osoby a řeší se i míra nehodovosti daných řidičů.

Blog

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Pojistná částka nemovitost - domeček s mincemi
  Dům a domácnost
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Satelit k televizi
  Dům a domácnost
  25. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Satelitní televize: Čím se liší od jiných typů signálu?

  Okolo satelitní televize koluje řada mýtů a polopravd, které zákazníky od tohoto typu vysílání spíše odrazují. Jaká je ale realita? V čem spočívají výhody a nevýhody satelitní televize a co potřebujete pro příjem satelitního signálu?

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Jana Březinová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.