Cestovní pojištění – srovnání cen

Pojistku na svůj vůz jsou dnes povinni uzavírat nejenom běžní občané, ale nutností je také povinné ručení pro firmy a OSVČ. I podnikatelé tedy musí danou pojistku uzavřít, a to na každé auto, které využívají ke svému podnikání. A jelikož se jedná o smlouvu mezi dvěma podnikatelskými subjekty, může mít často jiné podmínky, než ta pro běžné osoby. Rozhodně to ale neznamená, že by mělo povinné ručení pro firmy a OSVČ jiný rozsah, než je ten zákonem daný. I to totiž zaplatí škody, které firma či její zaměstnanec způsobí nehodou.

S více auty roste sleva

Co je v souvislosti s touto pojistkou určitě dobré zmínit, to jsou slevy, které mohou být podnikatelům poskytovány. A to hlavně s ohledem na rozsáhlost jejich vozového parku. Čím více aut totiž pojišťují, tím povinné ručení pro firmy a OSVČ vyjde výhodněji a tedy i levněji. To znamená výraznější úsporu na nákladech, které s provozem každého takto provozovaného auta souvisí.

Vybírat je třeba dle standardních priorit

A podle čeho povinné ručení pro firmy a OSVČ vybrat? V první řadě je to jistě již zmíněná cena, ale roli by měly hrát i pojistné limity, popřípadě i celkový rozsah pojistky, který může zahrnovat různé připojištění – například pojištění čelního skla vozu.

 
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 99