Cestovní pojištění – srovnání cen

Pokud dnes uzavíráme pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, uzavíráme ho hlavně na delší dobu. Pokud však kupujeme vůz, o kterém víme, že ho budeme v nejbližší době měnit či prodávat, je pro nás možností uzavřít takzvané krátkodobé povinné ručení. I to dnes mnoho pojišťoven nabídne, a pokud je něčím charakteristické, tak právě svou délkou. Mezi nejčastější varianty, na jak dlouho lze krátkodobé povinné ručení uzavřít, patří termíny od 14 dnů, po tříměsíční dobu.

Ceny bývají vyšší

Co je v souvislosti s touto možností samozřejmě nezbytné dodat, to je fakt, že ceny jsou oproti běžně uzavírané pojistce o něco vyšší. Ne vždy ale výrazným způsobem. Výslednou cenu můžeme stejně jako u běžné pojistky ovlivnit tím, že vybereme takovou pojišťovnu, která nám zkrátka nabídne krátkodobé povinné ručení, které je nejvýhodnější na trhu. Nejlepší cestou k tomu je vyhledat tuto pojišťovnu a tuto konkrétní pojistku online, tedy prostřednictvím internetu.

Ne všechny pojistky tuto možnost nabízejí

V souvislosti s tím, jaké má krátkodobé povinné ručení parametry, je nutné dodat, že ne všechny pojišťovny ho na našem trhu nabídnou. Přesto je ale poměrně velké množství těch, které ho v portfoliu mají, a ty můžete najít právě prostřednictvím našeho porovnávače.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 96