Cestovní pojištění – srovnání cen

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, většinou uzavíráte na delší období. Pokud ale kupujete vůz, o kterém víte, že ho budete v nejbližší době měnit či prodávat, nemusíte si povinné ručení sjednávat na celý rok. Vhodnějším produktem pro vás bude takzvané krátkodobé povinné ručení. To už dnes nabízí mnoho pojišťoven a bude se vám hodit i v případě, že některé ze svých vozidel provozujete pouze sezónně. Například karavany a motorky celý podzim a zimu často jen stojí a sezonní povinné ručení je tak pro jejich majitele ideálním produktem. Krátkodobé povinné ručení se zpravidla uzavírá na 14 dnů až tři měsíce. Velmi oblíbené je povinné ručení na měsíc.

Sezonní povinné ručení mívá ceny vyšší

Povinné ručení na dobu určitou je, při přepočtu na týdny, o něco dražší než celoroční pojištění. Rozdíly ale nejsou tak výrazné, aby se vám například pojištění pouze na léto i tak nevyplatilo. Výslednou cenu můžete stejně jako u běžné pojistky ovlivnit tím, že si vyberete takovou pojišťovnu, která vám nabídne krátkodobé povinné ručení za nejlepší možnou cenu. Pokud byste takovou pojistku hledali na vlastní pěst, šlo by o nepříjemný a časově náročný úkol. S hledáním vám dnes naštěstí pomůže online srovnávač povinného ručení, do kterého stačí vyplnit pár údajů o vás a vašem vozidle.

Krátkodobé povinné ručení nenabízí všichni

Ne všechny pojišťovny na našem trhu vám krátkodobé povinné ručení umí nabídnout. Přesto je ale výběr solidní a v klidu si můžete vybrat produkt, který vám sedne. Vhodná pojištění najdete prostřednictvím našeho srovnávače, který vám u každého produktu přehledně zobrazí jeho hlavní výhody, cenu, dostupná připojištění i služby zahrnuté v ceně.

Spočítat povinné ručení
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 96