Změna povinného ručení

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Nejste spokojeni se službami své pojišťovny? Rádi byste si našli levnější povinné ručení? Bohužel pojištění vozidla nemůžete vypovědět a změnit, kdykoliv se vám zachce. Nejlepší čas pro změnu povinného ručení nastává před výročím smlouvy.

Jak změnit povinné ručení

Pokud jste se rozhodli pro změnu povinného ručení, nejdříve si musíte ve své stávající smlouvě dohledat, kdy nastává konec pojistného období neboli výročí smlouvy – tzn. kdy uplyne další rok od uzavření smlouvy. Sjednali jste si smlouvu například 1. 3. 2019. V tom případě nastane první výročí smlouvy 1. 3. 2020 a poté každý následující rok, dokud smlouvu o povinném ručení nevypovíte.

Změna povinného ručení se musí provést nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy. To je termín, k němuž musíte podat výpověď u současné pojišťovny. Výpověď podejte vždy písemně a doručte ji na pojišťovnu osobně či poštou. Využijte vzor pro výpověď povinného ručení ke konci pojistného období.

Sjednejte si nové povinné ručení

Výpověď současné smlouvy musíte na pojišťovnu doručit 6 týdnů předem, ale povinné ručení zanikne až k datu výročí smlouvy. Od tohoto data si sjednejte nové povinné ručení, jinak byste nesměli s vozidlem jezdit. Díky povinnému ručení kalkulačka si porovnáte několik pojišťoven zároveň a jednoduše si vyberete tu nejvýhodnější nabídku. Sjednání povinného ručení online trvá jen pár minut a po zaplacení je okamžitě platné.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Povinné ručení: změna z jiných důvodů

Existují ještě další možnosti, jak provést změnu pojišťovny u povinného ručení. Na rozdíl od změny povinného ručení k výročí smlouvy je však nutné splnit další podmínky. Toto jsou další případy, které připadají v úvahu pro výpověď současné smlouvy a sjednání nové.

Změna či výpověď smlouvy bez udání důvodu do 2 měsíců od data sjednání – pokud si podpis smlouvy rozmyslíte během dvou měsíců, můžete nově uzavřené povinné ručení zrušit bez udání důvodu.

Změna pojišťovny při vzniku pojistné události – pokud jste způsobili dopravní nehodu a pojišťovna musela poskytnout plnění, můžete do tří měsíců od vzniku události vypovědět smlouvu o povinném ručení a uzavřít novou u jiné pojišťovny.

Výpověď z důvodu zvýšení ceny pojistného pojistitelem – pojišťovna vám musí oznámit zdražení s dvouměsíčním předstihem a vy máte jeden měsíc od doručení tohoto oznámení na ukončení smlouvy.

Výpověď povinného ručení dohodou – máte také možnost domluvit se s pojišťovnou na změně povinného ručení, nicméně s dohodou musí souhlasit obě strany, a proto je tato varianta nejméně využívaná.

Srovnaný magazín

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

 • Turistka si prohlíží maďarský parlament
  13. května 2023|Jana Březinová
  Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

  Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

 • Kalkulačka s brýlemi a bankovkami
  11. května 2023|Magdaléna Kubečková
  Začněte spořit na důchod už dnes

  Spoříte si na důchod? Děláte dobře. Příjmy od státu vám zřejmě nebudou stačit. Počet seniorů roste a vlády už léta tápou, z čeho penze v budoucnu financovat. Roky zaslouženého odpočinku vám tak může znepříjemnit citelný pokles životní úrovně. 

 • Dráty vysokého napětí
  09. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika zaspala

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná dánská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) pětkrát více než typická maďarská rodina. Ale nejbouřlivější cenový vývoj zaznamenaly Rumunsko a Česká republika.

 • Pláž v letovisku Kemer v Turecku
  07. května 2023|Jana Březinová
  Levná dovolená u moře: Kde letos neutratíte majlant?

  Plánujete dovolenou na začátek léta, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které během ní můžete utratit? Nezoufejte! Máme pro vás několik tipů na levnou dovolenou u moře i v exotice za cenu, která neudělá díru v rodinném rozpočtu.

 • Nastavení teploty na radiátoru
  06. května 2023|Petr Woff
  Plynové topení: Komu se vyplatí?

  Typická česká rodina potřebuje komfortní vytápění, které není příliš drahé. Pokud kolem jejího domu vede plynovod, relativně levně vychází plynové topení. Potenciální úspora závisí na nutných investicích, na individuální spotřebě a na vybraném ceníku.

 • Žena sedí u stolu s nákupem a účtenkou
  05. května 2023|Jana Březinová
  Kdy bude konec zdražování potravin?

  Ceny některých potravin za poslední rok vzrostly téměř na dvojnásobek, další podražily o desítky procent. Zemědělci, výrobci i prodejci si stěžují na rostoucí ceny energií, přitom ty se v posledních měsících dostávají zpět do normálu. Kdy tedy zdražování potravin skončí?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.