Plánujete rekonstrukci domku nebo bytu? Případně potřebujete modernizovat domácnost a doplnit ji o nové vybavení? Pokud jste odpověděli kladně, možná vás bude zajímat, že při plánované rekonstrukci bytu, domu nebo užitkových prostor nemusíte vždy spoléhat pouze na hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření. Existují totiž i bankovní a nebankovní půjčky, které vám pomohou pokrýt nezbytné výdaje prakticky na cokoliv!

Bohatá nabídka účelových i neúčelových půjček

Půjčku ve výši 500000 Kč si můžete vzít jako účelový i neúčelový úvěr. V případě prvním jde o výhodnější variantu s nižšími úroky. Vždy je ale možno peníze načerpat pouze na konkrétní účel (např. rekonstrukci, modernizaci, vybavení interiéru, pořízení automobilu apod.).

Poskytovatel účelové půjčky (banka i nebankovní instituce) bude ale požadovat doložení využití poskytnutých prostředků. Proto je potřeba shromažďovat nejrůznější faktury a dokumenty, které budete následně předkládat ke kontrole. U některých účelových úvěrů jsou finanční prostředky zasílány přímo na bankovní účet objednatele/zhotovitele.

Pokud nechcete nebo nemůžete využití prostředků doložit, případně chcete financovat výdaj, na který banky a nebankovní společnosti účelové úvěry neposkytují, vybírejte z nabídek půjček bez doložení účelu. Tyto půjčky vám šetří čas a není s nimi spojena žádná zvláštní administrativa nebo byrokracie. Na druhou stranu je potřeba se připravit na to, že takový úvěr bude v zásadě dražší.

Půjčka 500000 Kč u banky nebo nebankovního poskytovatele?

Pokud můžete doložit příjem výpisem z bankovního účtu nebo potvrzením od zaměstnavatele, nebo máte někoho, kdo se za váš závazek zaručí, případně můžete poskytnout zástavu a zároveň nemáte negativní záznamy v registrech dlužníků, je pro vás vhodná půjčka od banky.

Jestliže ale příjem nechcete nebo nemůžete doložit, vaše bonita není zrovna dvakrát uspokojivá a zároveň máte negativní záznamy v registrech, v bance pravděpodobně nepochodíte. V takovém případě se vyplatí zaměřit svou pozornost na nebankovní poskytovatele půjček, kteří jsou ochotni půjčit taky problémovým nebo rizikovým klientům. Riziko, které tímto úvěrováním podstupují, se ale často projevuje na výši úroků.

Při výběru vhodné půjčky do 500000 Kč využijte praktických online srovnávačů a kalkulaček, které za vás bezplatně a bez zbytečných průtahů porovnají dostupné nabídky odpovídající vašim představám a požadavkům. Při výběru sázejte nejen na výši úroku, ale zejména na RPSN, které má mnohem lepší vypovídací schopnost.

A protože jde o závazek na několik let, vyplatí se sjednat si taky kvalitní pojištění schopnosti splácet. Pokud byste se během splácení půjčky 500000 Kč dostali do potíží, neprodleně kontaktujte věřitele a domluvte se na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři.

Výhody půjčky do 500000 Kč:

 • při využití ručitele lze získat úvěr i při nižší bonitě žadatele

 • bezúčelovou půjčkou lze zaplatit naprosto cokoliv

 • možnost odkladu splátek (splátkových prázdnin)

Nevýhody půjčky do 500000 Kč:

 • peníze většinou pouze na účet, nikoliv v hotovosti

 • dlouhodobý závazek na několik let

 • nižší schvalovatelnost (zejména u bank)

Srovnaný magazín

 • Účty za vánoční dárky - žena počítá na kalkulačce
  10. listopadu 2023|Jana Březinová
  Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout

  Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.

 • Trápení placení na internetu
  06. listopadu 2023|Magdaléna Kubečková
  SOS! Poslal jsem peníze na špatný účet. Jak nyní postupovat?

  Stačí špatně kliknout a peníze mizí na úplně jiný účet. Taky se vám to už stalo? Zachovejte klid. Čísla účtů se tvoří podle daného algoritmu, a je docela náhoda se do něj strefit. Kdybyste zadali omylem existující číslo, stále máte šanci peníze získat zpět. Pokud totiž příjemce peníze nevrátí, může se dopustit trestného činu.

 • Porovnání kreditní karty a kontokorentu - Žena držící před obličejem kreditní kartu
  02. listopadu 2023|Jana Březinová
  Porovnání kreditní karty a kontokorentu

  Potřebujete zaplatit nečekaný výdaj nebo chcete mít finanční zálohu pro všechny případy? Pak vám poslouží kontokorent i kreditní karta. Jedná se o krátkodobé úvěrové produkty, díky nimž si můžete opakovaně vypůjčit až desítky tisíc korun. To mají společné, ale jinak mezi nimi najdete řadu rozdílů.

 • Exekuce - žena s prázdnou peněženkou
  10. října 2023|Jana Březinová
  Co může exekutor zabavit? Peníze i auto ano, ale postel ani psa ne

  Exekutor vám může zabavit peníze i majetek, ale na určité věci sáhnout nesmí. Třeba postel, snubní prsten nebo váš pes jsou před exekutorem v bezpečí.

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žádost o hypotéku krok za krokem - krabice, obývák, žena vyplňuje formulář
  21. června 2023|Monika Šaríková
  Žádost o hypotéku krok za krokem

  Hypotéka představuje dlouhodobý finanční závazek, jehož pravidelná měsíční splátka zatíží rodinný rozpočet klidně až na 40 let. Vzhledem k výši hypotečního úvěru a délce splatnosti je proto vyřízení hypotéky zdlouhavé, plné papírování a může trvat i několik týdnů až měsíců. Proces urychlí důkladná příprava.

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Bankéř vysvětluje mladému páru
  Banky zpřísnily podmínky úvěrů. Kdo hůř dosáhne na půjčku?

  Před rokem byste půjčku získali bez problémů. Dnes ale banka vaši žádost zamítla. Co banky motivuje ke zpřísnění scoringu? A podle jakých pravidel vlastně posuzují vaši žádost o půjčku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.