Plánujete rekonstrukci nebo potřebujete vybavit interiér? Pokud zrovna nemáte volné prostředky, pak budete pravděpodobně přemýšlet, kde vám půjčí větší obnos peněz. Pokud vám postačí půjčka do 150000 Kč, pak pro ni můžete zamířit jak do banky, tak k některé z nebankovních společností. Jak se rozhodnout a nešlápnout vedle? Poradíme!

Když si chcete půjčit od banky

Drtivá většina zájemců o půjčku do 150000 Kč míří v první řadě ke své bance. Tady na ně ale čeká poměrně náročný a komplikovaný schvalovací proces s nejasným výsledkem. Bankovního úředníka totiž bude zajímat nejen bonita zájemce, ale taky jeho finanční minulost. Pokud zhodnotí, že je pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku mu jednoduše neschválí.

Pokud je ale váš příjem pravidelný a dostatečný, zároveň ho můžete prokázat výpisem z bankovního účtu nebo potvrzením od zaměstnavatele a nemáte negativní záznamy v registrech dlužníků, s vyřízením půjčky pravděpodobně nebudete mít problém. Bankovní půjčky jsou obecně levnější a často si u nich můžete nastavit délku splatnosti a někdy i další parametry. Protože jde o vyšší částku k zapůjčení, doporučujeme k půjčce 150000 Kč sjednat taky odpovídající pojištění schopnosti splácet.

Chci půjčku

Když zvolíte nebankovní společnost

Pokud v bance neuspějete, vaše cesta za penězi navíc rozhodně nekončí. Spousta nebankovních poskytovatelů vám totiž dokáže půjčit i ve chvíli, kdy banka vaši žádost zamítne. A to třeba z důvodu záznamu v registrech dlužníků nebo příjmu, který nemůžete doložit potvrzením od zaměstnavatele. Řada nebankovních poskytovatelů do registrů vůbec nenahlíží, nebo zde záznam neberou jako překážku pro poskytnutí úvěru.

Zároveň mají často vlastní způsoby, jak příjem žadatele ověřit. Riziko, které tímto úvěrováním nebankovní společnosti podstupují, se nicméně zohledňuje ve výši úroků. Ty jsou často vyšší, než v bance. Mezi největší výhody nebankovních půjček patří mírnější podmínky schválení žádosti, stejně jako bohaté portfolio půjčkových produktů a jednoduchý schvalovací proces. Půjčku můžete snadno vyřídit z pohodlí domova pomocí online žádosti. Peníze jsou následně vyplaceny na bankovní účet nebo v hotovosti.

Jak půjčku do 150 000 Kč vybrat?

Protože půjčku do 150000 Kč poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti, je občas složité se v jednotlivých nabídkách zorientovat. Proto je na místě využít praktické online srovnávače a kalkulačky půjček. Sem vepíšete částku, o kterou máte zájem, případně nastavíte další parametry a obratem se před vámi otevře nabídka půjček, které odpovídají vašim představám a požadavkům.

Při výběru konkrétního poskytovatele půjčky 150000 Kč sázejte nejen na úrok, ale zejména hodnotu RPSN, která má mnohem lepší vypovídací schopnost. Od věci taky není zapátrat v internetových fórech a diskuzích, kde se dočtete spoustu zajímavých informací a zkušeností reálných klientů vybrané banky nebo nebankovní společnosti.

Výhody půjčky do 150000 Kč

  • Možnost půjčit si v bance i u nebankovní společnosti

  • Peníze na ruku i bankovní účet

  • Možnost získat půjčku i bez ručitele nebo zástavy

Nevýhody půjčky do 150000 Kč

  • Vyšší úroky u nebankovních společností

  • Závazek na další dobu

  • nutnost pravidelného a doložitelného příjmu

Chci si půjčit
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.