Ten, kdo se rozhodne půjčit si 100 000 Kč, pravděpodobně plánuje menší rekonstrukci bytu, dovolenou v exotických krajinách nebo třeba rozjezd vlastního businessu s obrovským potenciálem. Je však nutno uvědomit si, že 100 000 Kč už představuje závazek na delší dobu (v řádech několika měsíců nebo let), který z vašeho rozpočtu odčerpá značnou částku. Na druhou stranu vám může žádaným způsobem ulehčit a usnadnit cestu k vysněnému bydlení, automobilu nebo podnikatelskému snu.

Půjčka od banky i nebankovního poskytovatel

Půjčka do 100 000 Kč patří mezi bankovní půjčky i nebankovní půjčky. U bank počítejte s náročnějším a delším procesem vyřizování, stejně jako přísnějšími podmínkami schvalování. Většinou jsou také půjčky do 100 000 Kč zatíženy vyšším procentem zamítnutých žádostí. Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků, u banky pravděpodobně narazíte.

Neházejte však „flintu do žita,“ některé nebankovní společnosti totiž neberou negativní záznam jako překážku pro poskytnutí půjčky. Riziko, které tímto úvěrováním podstupují, je ale zpravidla vykoupeno vyššími úroky a případnými poplatky za porušení smluvních podmínek.

Chci si půjčit

Delší splatnost a jednoduché srovnání nabídek

Některé společnosti (ať už banky nebo nebankovní poskytovatelé) mohou u půjček do 100 000 Kč vyžadovat ručitele nebo spolužadatele. Splatnost těchto půjček se obvykle pohybuje okolo několika měsíců (i let), takže počítejte s dlouhodobým závazkem, který je potřeba promítnout do osobního rozpočtu.

Při výběru půjčky do 100 000 Kč využijte náš srovnávač půjček, kde najdete pouze známé a ověřené poskytovatele se všemi důležitými informacemi na jednom místě. Snadno tak porovnáte jednotlivé částky k zapůjčení, stejně jako výši úroků. Po rozkliknutí detailů konkrétní půjčky se dozvíte vše o podmínkách jejího kladného vyřízení, stejně jako to, kolik za půjčku ve finále zaplatíte.

Výhody půjčky do 100 000 Kč

  • Dostatečná částka také na větší výdaje

  • Možnost sjednat půjčku z pohodlí domova online

  • Žádné papírování a minimum byrokracie

  • Není nutno dokládat účel využití finančních prostředků

  • Při nižší bonitě můžete k půjčce přizvat spolužadatele

Nevýhody půjčky do 100 000 Kč

  • Závazek na delší dobu

  • Nižší schvalovatelnost (obecně u bank)

  • Některé společnosti požadují potvrzení o příjmech od zaměstnavatele

  • Vysoké sankce v případě porušení smluvních podmínek

  • Nutnost vlastnit bankovní účet, telefon a vlastní e-mailovou adresu

Chci půjčku do sto tisíc
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.