Na dovolenou si podle aktuálních průzkumů půjčuje každý desátý Čech. Pro mnohé z nás je totiž pár dnů u moře nebo na horách jediným způsobem, jak si odpočinout od každodenních strastí a starostí. Zpátky domů se tak vrátíme plni elánu a s dobitými baterkami. Co dělat, když dovolenou potřebujete, ale nemáte na ni? Jednou z možností je půjčka.

Když to bez půjčky na dovolenou nejde

Půjčovat bychom si obecně měli pouze na to, bez čeho se neobejdeme. Jde třeba o bydlení, studium nebo třeba investici do podnikání. Existuje však i malé procento těch, kteří si berou půjčku na dovolenou, bez níž se zkrátka nedokáží zregenerovat. V takovém případě je ale potřeba bezpečně vědět, že taková půjčka neohrozí váš rodinný rozpočet a na její uhrazení budete v budoucnu bezpečně mít.

Dobře si proto propočítejte, kolik finančních prostředků z vašeho rozpočtu odčerpají její měsíční splátky. Také si vždy půjčujte jen nezbytnou částku, kterou zvládnete během několika nadcházejících měsíců splatit. Pokud navíc vychytáte nějakou last minute akci, můžete na dovolené (a zároveň i půjčce) zásadním způsobem ušetřit.

  • Náš tip: Pokud se dostanete do prodlení se splácením půjčky, kontaktujte věřitele a zkuste se domluvit na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách).

Když neuspějete v bance, zkuste to u nebankovní společnosti

Při výběru sázejte pouze na známé a ověřené společnosti. Bezúčelová půjčka patří jak mezi bankovní půjčky, tak nebankovní půjčky. Počítejte ale s tím, že v bance budou důkladně prověřovat vaši bonitu i finanční minulost. Pokud bankovní úředník zhodnotí, že jste příliš rizikovým klientem, půjčku na dovolenou vám zkrátka neschválí.

V takovém případě vám nezbývá nic jiného, než se obrátit na některou nebankovní instituci. Řada z nich poskytuje půjčky bez doložení příjmu potvrzením od zaměstnavatele a často také nenahlíží do registrů. Případný negativní záznam tak není překážkou k poskytnutí půjčky na dovolenou. Protože je ale nabídka půjček opravdu bohatá, je dobré je mezi sebou porovnat prostřednictvím nezávislých kalkulaček a srovnávačů, které jsou součástí těchto stránek.

Výhody půjčky na dovolenou

  • Získat ji můžete jak v bance, tak u nebankovní společnosti

  • Menší částka k zapůjčení = menší závazek do budoucna

  • Půjčku sjednáte jednoduše z pohodlí domova

  • Stačí vyplnit přehledný online formulář

  • Žádné zbytečné papírování a byrokracie

Nevýhody půjčky na dovolenou

  • Nutnost pravidelného a dostatečného příjmu

  • Vyšší úroky u nebankovních půjček

  • Vysoké sankce za porušení smluvních podmínek

  • Kratší doba splatnosti