Půjčka pro cizince

  • Nutné doložit doklady o povolení k pobytu v ČR

  • Půjčka od banky i nebankovních společností

Druhy půjček
Radíme

Půjčujte si zodpovědně

Než si půjčíte, vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, kolik zvládnete splácet.

Země původu má vliv na podmínky

U půjček pro cizince hraje velkou roli země, odkud daná osoba pochází. Zatímco Slováci jsou obvykle posuzováni stejnými podmínkami jako občané České republiky, jiné národy mohou mít se získáním úvěru potíže. Lepší podmínky půjčky pro cizince mají šanci získat občané ze států Evropské unie, naopak jako vysoce rizikoví jsou posuzováni klienti mimo evropský prostor. Některé společnosti vytváří speciální nabídky pro klienty z Ukrajiny, protože jich v České republice pracuje velké množství.


Mohlo by vás zajímat

Klienti pocházející z jiné země, ale disponující českým občanstvím, mají stejné podmínky pro získání úvěru jako Češi.


Pro získání půjčky se musí prokázat povolení k pobytu

Základním předpokladem pro získání půjčky pro cizince je platné povolení k pobytu. Některé banky akceptují pouze trvalý pobyt, ale na úvěr můžete dosáhnout i s přechodným pobytem. V případě, že pobyt v České republice vyžaduje vízum, je nutné předložit také jeho získání a dobu trvání. Obvykle platí, že cizinec nedostane půjčku s delší splatností, než je doba, po kterou má povolený pobyt na území České republiky.

Cizinci to mají při hledání vhodné půjčky trochu složitější, zejména pokud nemají v České republice vyřízený trvalý pobyt. Některé nebankovní společnosti ale půjčky pro cizince s přechodným pobytem nabízejí. V takovém případě bude ale potřeba počítat s tím, že taková půjčka bude mnohem dražší.Co je potřeba k půjčce pro cizince?

Cizinci žádající o úvěr prochází mnohem přísnějším posuzováním pro schválení úvěru, proto musí předkládat celou řadu dokumentů.

  • Potvrzení o trvalém nebo přechodném pobytu

  • Účet u české banky

  • Dva doklady totožnosti

  • Pracovní smlouva a potvrzení o příjmech

  • Žádný negativní záznam v registru a žádné exekuce

Jak zvýšit šance na získání půjčky pro cizince?

Jestliže cizinec vlastní v České republice nemovitost, kterou může dát do zástavy, je to jedním z řešení, jak zvýšit šanci na schválení půjčky. Další možností je mít spolužadatele nebo ručitele s českým občanstvím. Tato osoba je pak pro banku zárukou, že se úvěr bude řádně splácet. Jestliže můžete zajistit podobnou záruku, není obvykle nutné ani dokládat potvrzení o příjmech.

Půjčky pro cizince poskytují banky i nebankovní společnosti

Na půjčky pro cizince nahlíží úvěrové společnosti jako na specializované produkty. Tato půjčka může být řazena také mezi krátkodobé půjčky. Ne všichni poskytovatelé ale mají půjčku pro cizince v nabídce. Proto je dobré si nejdříve prostudovat podmínky různých společností a udělat si přehled, jaké půjčky pro cizince se nabízí. S tím vám pomůže srovnání půjček.

Bankovní půjčky pro cizince mívají výhodnější podmínky. Úrokové sazby bývají nižší, stejně tak poplatky. Na druhou stranu je potřeba počítat s opravdu přísným posuzováním žadatele. Naopak nebankovní společnosti si klienta tolik neprověřují, ale vyšší riziko si nechají zaplatit v podobě poplatků nebo vyšší úrokové sazby.

Pozor na nepoctivé společnosti

Cizinci mohou snadno naletět na nepoctivé poskytovatele půjček kvůli jazykové bariéře. Proto je při výběru půjčky pro cizince důležité volit nabídky pouze od prověřených společností. S tím vám pomůže online srovnání půjček, kde najdete jen spolehlivé poskytovatele úvěrů.

Půjčte si chytře

Poradíme, jak bezpečně získat půjčku na nečekané výdaje i velké sny.