Získat půjčku pro cizince je o něco složitější, než když si o úvěr žádá český občan. Při žádosti o půjčku je potřeba předložit doklady o povolení k pobytu v České republice. Půjčky pro cizince poskytují banky i nebankovní společnosti.

Země původu má vliv na podmínky

U půjček pro cizince hraje velkou roli země, odkud daná osoba pochází. Zatímco Slováci jsou obvykle posuzováni stejnými podmínkami jako občané České republiky, jiné národy mohou mít se získáním úvěru potíže. Lepší podmínky půjčky pro cizince mají šanci získat občané ze států Evropské unie, naopak jako vysoce rizikoví jsou posuzováni klienti mimo evropský prostor. Některé společnosti vytváří speciální nabídky pro klienty z Ukrajiny, protože jich v České republice pracuje velké množství.

Chci půjčku

Pro získání půjčky se musí prokázat povolení k pobytu

Základním předpokladem pro získání půjčky pro cizince je platné povolení k pobytu. Některé banky akceptují pouze trvalý pobyt, ale na úvěr můžete dosáhnout i s přechodným pobytem. V případě, že pobyt v České republice vyžaduje vízum, je nutné předložit také jeho získání a dobu trvání. Obvykle platí, že cizinec nedostane půjčku s delší splatností, než je doba, po kterou má povolený pobyt na území České republiky.

V našich podmínkách jsou vyhledávané především půjčky pro Slováky (bez trvalého pobytu i s trvalým pobytem), ale nejde samozřejmě zdaleka pouze o ně – obecně se o půjčky pro cizince zajímají i lidé s jiným státním příslušenstvím, zejména občané evropských zemí.

Cizinci to ale mají při hledání vhodné půjčky trochu složitější, zejména pokud nemají v České republice vyřízený trvalý pobyt. Některé nebankovní společnosti ale půjčky pro cizince s přechodným pobytem nabízejí. V takovém případě bude ale potřeba počítat s tím, že taková půjčka pro cizince s přechodným pobytem bude mnohem dražší.

 • Mohlo by vás zajímat: Klienti pocházející z jiné země, ale disponující českým občanstvím, mají stejné podmínky pro získání úvěru jako Češi.

Co je potřeba k půjčce pro cizince?

Cizinci žádající o úvěr prochází mnohem přísnějším posuzováním pro schválení úvěru, proto musí předkládat celou řadu dokumentů. Kromě potvrzení o trvalém nebo přechodném pobytu musí cizinec předložit osobní doklady (pas, případně evropský občanský průkaz) a potvrzení o příjmech. K tomu slouží potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, u živnostníků se předkládá daňové přiznání a potvrzení o registraci k podnikání (výpis z živnostenského rejstříku). Jestliže má osoba jiný druh příjmu než ze zaměstnání (např. důchod), musí předložit potvrzení o tomto pravidelném příjmu.

Obvykle je tedy k získání půjčky pro cizince potřeba:

 • účet u české banky

 • dva doklady totožnostiů

 • pracovní smlouva a potvrzení o příjmech

 • žádný záznam v registru, žádné exekuce

 • Jak zvýšit šance na získání půjčky pro cizince?

  Jestliže cizinec vlastní v České republice nemovitost, kterou může dát do zástavy, je to jedním z řešení, jak zvýšit šanci na schválení půjčky pro cizince. Další možností je mít spolužadatele nebo ručitele s českým občanstvím. Tato osoba je pak pro banku zárukou, že se úvěr bude řádně splácet. Jestliže můžete zajistit podobnou záruku, není obvykle nutné ani dokládat potvrzení o příjmech.

  Půjčky pro cizince poskytují banky i nebankovní společnosti

  Na půjčky pro cizince nahlíží úvěrové společnosti jako na specializované produkty a ne všichni poskytovatelé je mají v nabídce. Proto je dobré si nejdříve prostudovat podmínky různých společností a udělat si přehled, jaké půjčky pro cizince se nabízí – pomůže vám s tím srovnání půjček.

  Bankovní půjčky pro cizince mívají výhodnější podmínky. Úrokové sazby bývají nižší, stejně tak poplatky, ale je potřeba počítat s opravdu přísným posuzováním žadatele. Naopak nebankovní společnosti si klienta tolik neprověřují, ale vyšší riziko si nechají zaplatit v podobě poplatků nebo vyšší úrokové sazby.

  Pozor na nepoctivé společnosti

  Cizinci mohou snadno naletět na nepoctivé poskytovatele půjček kvůli jazykové bariéře. Proto je při výběru půjčky pro cizince důležité volit nabídky pouze od prověřených společností. S tím vám pomůže online srovnání půjček, kde najdete jen spolehlivé poskytovatele úvěrů. Kromě toho vám srovnávač ušetří peníze a čas, který byste strávili porovnáváním jednotlivých nabídek.

Chci půjčku
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).