Novomanželé, někdy i nesezdané páry žijící v jedné domácnosti, mají šanci získat půjčku za výhodnějších podmínek. Novomanželská půjčka bývá ve většině případech neúčelová a manželé ji tak mohou využít na cokoliv od svatební cesty, přes nákup auta, vybavení do domácnosti až po financování rekonstrukce.

Co je to novomanželská půjčka

Půjčka pro novomanžele je speciální typ půjčky, kterou mohou využít pouze páry, ať už sezdané či žijící na “hromádce” s dětmi či bez, jejímž účelem je podpora manželství jako takového. Novomanželé zpravidla uvítají finanční podporu, která jim za výhodnějších podmínek umožní koupit například potřebné vybavení do nově zřizované společné domácnosti či umožní zrekonstruovat stávající bydlení.

Státní půjčka pro novomanžele - ano či ne?

S nabídkou státní půjčky pro mladé páry jednou za čas přijde i stát, který se tímto způsob snaží podpořit instituci manželství a rodiny. Mladé rodiny to mívají těžké obzvláště, co se týče získání vlastního bydlení, které je v současné době finančně nedostupné.

Stát novomanželům a nesezdaným párům prokazatelně žijícím v jedné domácnosti nabízí výhodné půjčky, které jsou obvykle určeny na investici do bydlení. Nemusí jít pouze o koupi či stavbu, ale také rekonstrukci či modernizaci stávajícího bydlení.

Hlavní nevýhodou státních půjček bývá zpravidla poměrně nízká výše půjčky, která často pokryje pouze malou část nákladů. Omezený bývá také celkový objem nabízené půjčky pro novomanžele. To znamená, že půjčku získá pouze část žadatelů až do vyčerpání státem vyčleněné celkové částky na novomanželské půjčky. Odrazující navíc bývá také příliš složitá administrativa.

Nebankovní půjčka pro novomanžele

Vedle občasné státní nabídky se půjčky pro novomanžele vyskytují v nabídce nebankovních půjček. Na výhodnější podmínky dosáhnou především proto, že o půjčku žádají jako pár se dvěma příjmy. Půjčky pro novomanžele také často mohou využít i nesezdané páry, které spolu žijí v jedné domácnosti. K žádosti o půjčku zpravidla musí doložit online vyplněnou žádost, osobní doklady a nějaké potvrzení o příjmu.

Vlastnosti nebankovní novomanželské půjčky:

 • nižší úroková sazba

 • vyšší částka díky spolužadatelství novomanželů

 • odměna za řádné splácení

 • rychlé vyřízení půjčky online

 • minimální administrativa

 • nulové poplatky spojené s půjčkou

 • půjčka na cokoliv

Na co vše lze půjčku pro manžele použít

Ačkoliv se jedná o neúčelový typ půjčky a novomanželé tak mohou půjčku použít na cokoliv, zpravidla se peníze využíji na úhradů věcí týkající se společné domácnosti, života či budoucí rodiny.

Nejčastěji je půjčka pro manžele použitá na:

 • nákup vybavení do domácnosti - spotřebiče, nábytek, elektronika

 • investice do vlastního bydlení - nákup, stavba, rekonstrukce, modernizace atd.

 • stavba garáže, bazénu, nového plotu apod.

 • koupě nového automobilu

 • nákup věcí potřebných pro miminko

Jak získat novomanželskou půjčku

Vše ostatní bývá stejné. To znamená, že novomanželé si nejprve vyberou konkrétní půjčku a vyplní žádost. Ideálním pomocníkem při výběru nejlepší půjčky pro novomanžele je praktické online porovnání půjček na Srovnejto.cz. Výhodou je také snadné a rychlé vyřízení půjčky online od podání žádosti až po převod peněz na bankovní účet.

Poté novomanželé vyplní online žádost o půjčku a k žádosti přiloží všechny požadované doklady a dokumenty. Pokud je žádost schválena, peníze jsou obratem odeslány na zadaný bankovní účet novomanželů.