Cestovní pojištění – srovnání cen

Lidé s pravidelným příjmem nemají problém sehnat půjčku, ať už u banky nebo nebankovní společnosti. To ale neplatí pro ty, kteří se ocitnou bez práce. Půjčku pro nezaměstnané nenajdete v nabídce všech úvěrových společností, ale přesto nemusí být vaše situace bezvýchodná. Pomoc najdete u vybraných nebankovních společností, které poskytují půjčky pro nezaměstnané.

Proč banky nechtějí půjčit nezaměstnaným?

Banky obvykle sledují celou řadu ukazatelů o dlužníkovi, než se rozhodnou, zda mu poskytnou úvěr. Pokud jste bez práce a nemáte ani čím ručit, jste u banky naprosto bez šance získat půjčku. Banka si musí pohlídat, zda zvládnete úvěr splácet a bez pravidelné výplaty půjčku pro nezaměstnané zkrátka neposkytne.

Jiná situace nastává, když pobíráte důchod nebo například peněžitou pomoc během rodičovské dovolené. V tom případě se jedná o pravidelný a doložitelný příjem a mohli byste mít šanci získat úvěr i u banky. Stejně tak studenti mohou dosáhnout na nízkou půjčku, ačkoliv nemají zaměstnání, protože pro ně banky nabízí speciální produkty.

Chci půjčku

Pro půjčku pro nezaměstnané k nebankovní společnosti

V ostatních případech, kdy jste bez zaměstnání a jakéhokoliv pravidelného příjmu, budete muset zkusit své štěstí u některé z nebankovních společností. Ty často poskytují půjčky pro nezaměstnané bez doložení příjmu. Jedná se o krátkodobé úvěry na nízké částky, které vám pomohou překlenout obtížnou situaci, například když se vám rozbije pračka nebo váš partner čeká déle na výplatu.

Jak vypadá půjčka pro nezaměstnané?

Konkrétní podoba půjčky pro nezaměstnané se liší u jednotlivých poskytovatelů. V zásadě se však jedná o úvěry v řádech několika tisíc korun, které musíte splatit ve lhůtě do 30 dnů. Obvykle se jedná o jednu splátku včetně úroků a všech dalších poplatků.

Dávejte si pozor na to, že pozdní splacení půjčky pro nezaměstnané se může pojit s obrovskými pokutami a částka ke splacení se rázem může vyšplhat do enormních výšin. To je z toho důvodu, že poskytnutí takové půjčky znamená pro danou nebankovní společnost vysoké riziko, a proto si za něj bere vysoké poplatky.

Jaké jsou výhody půjčky pro nezaměstnané?

Půjčka pro nezaměstnané je zpravidla omezena do výše jen několika tisíc a také ji musíte splatit ve velmi krátké lhůtě. Na druhou stranu spočívá její výhoda v tom, že se jedná o půjčku bez prověření v registru. Z toho důvodu je její vyřízení velice rychlé, budete k tomu potřebovat jen vyplnit krátký dotazník, doložit svoji plnoletost a předložit občanský průkaz. Jelikož vás společnost nebude prověřovat v registru dlužníků, půjčka může být vyřízena již během několika minut a peníze budete mít obratem na účtu.

O půjčku si žádejte online

Rychlé půjčky pro nezaměstnané vyřídíte snadno online. Proto byste měli mít k dispozici e-mailovou adresu a nejlépe také mobilní telefon. To urychlí komunikaci se společností a půjčka vám může být schválena během krátké doby. K žádosti nezapomeňte připojit číslo svého bankovního účtu – jen výjimečně je možné vyplacení půjčky pro nezaměstnané v hotovosti.

Půjčku pro nezaměstnané vybírejte obezřetně

Bohužel z neštěstí lidí bez příjmů se snaží profitovat některé nepoctivé společnosti, proto si pečlivě vybírejte, u koho si půjčku pro nezaměstnané sjednáte. Můžete se setkat s nekalými praktikami, jako je například vybírání poplatku před schválením půjčky nebo hovory na telefonní linky zpoplatněné vysokými částkami.

Mějte se před nepoctivými společnostmi na pozoru a raději vždy využijte srovnávač půjčky. Díky němu si srovnáte nabídky půjček pro nezaměstnané pouze od prověřených společností a získáte podmínky od všech poskytovatelů přehledně na jednom místě.

Chci půjčku pro nezaměstnané
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2