Lidé s pravidelným příjmem nemají problém sehnat půjčku, ať už u banky nebo nebankovní společnosti. To ale neplatí pro ty, kteří se ocitnou bez práce. Půjčku pro nezaměstnané nenajdete v nabídce všech úvěrových společností, ale přesto nemusí být vaše situace bezvýchodná. Pomoc najdete u vybraných nebankovních společností, které poskytují půjčky pro nezaměstnané.

Proč banky nechtějí půjčit nezaměstnaným?

Banky obvykle sledují celou řadu ukazatelů o dlužníkovi, než se rozhodnou, zda mu poskytnou úvěr. Pokud jste bez práce a nemáte ani čím ručit, jste u banky naprosto bez šance získat půjčku. Banka si musí pohlídat, zda zvládnete úvěr splácet a bez pravidelné výplaty půjčku pro nezaměstnané zkrátka neposkytne.

Jiná situace nastává, když pobíráte důchod nebo například peněžitou pomoc během rodičovské dovolené. V tom případě se jedná o pravidelný a doložitelný příjem a mohli byste mít šanci získat úvěr i u banky. Stejně tak studenti mohou dosáhnout na nízkou půjčku, ačkoliv nemají zaměstnání, protože pro ně banky nabízí speciální produkty.

Chci půjčku

Pro půjčku pro nezaměstnané k nebankovní společnosti

V ostatních případech, kdy jste bez zaměstnání a jakéhokoliv pravidelného příjmu, budete muset zkusit své štěstí u některé z nebankovních společností. Ty často poskytují půjčky pro nezaměstnané bez doložení příjmu. Jedná se o krátkodobé úvěry na nízké částky, které vám pomohou překlenout obtížnou situaci, například když se vám rozbije pračka nebo váš partner čeká déle na výplatu. Počítejte nicméně s tím, že půjčka bez zaměstnání bude poměrně nákladná.

Chci půjčku pro nezaměstnané

Jak vypadá půjčka pro nezaměstnané?

Konkrétní podoba půjčky pro nezaměstnané se liší u jednotlivých poskytovatelů. V zásadě se však jedná o úvěry v řádech několika tisíc korun, které musíte splatit ve lhůtě do 30 dnů. Obvykle se jedná o jednu splátku včetně úroků a všech dalších poplatků.

Dávejte si pozor na to, že pozdní splacení půjčky pro nezaměstnané se může pojit s obrovskými pokutami a částka ke splacení se rázem může vyšplhat do enormních výšin. To je z toho důvodu, že poskytnutí takové půjčky znamená pro danou nebankovní společnost vysoké riziko, a proto si za něj bere vysoké poplatky.

Jaké jsou výhody půjčky pro nezaměstnané?

Půjčka pro nezaměstnané je zpravidla omezena do výše jen několika tisíc a také ji musíte splatit ve velmi krátké lhůtě. Na druhou stranu spočívá její výhoda v tom, že se jedná o půjčku bez prověření v registru. Z toho důvodu je její vyřízení velice rychlé, budete k tomu potřebovat jen vyplnit krátký dotazník, doložit svoji plnoletost a předložit občanský průkaz. Jelikož vás společnost nebude prověřovat v registru dlužníků, půjčka může být vyřízena již během několika minut a peníze budete mít obratem na účtu.

O půjčku si žádejte online

Rychlé půjčky pro nezaměstnané vyřídíte snadno online. Proto byste měli mít k dispozici e-mailovou adresu a nejlépe také mobilní telefon. To urychlí komunikaci se společností a půjčka vám může být schválena během krátké doby. K žádosti nezapomeňte připojit číslo svého bankovního účtu – jen výjimečně je možné vyplacení půjčky pro nezaměstnané v hotovosti.

Půjčku pro nezaměstnané vybírejte obezřetně

Bohužel z neštěstí lidí bez příjmů se snaží profitovat některé nepoctivé společnosti, proto si pečlivě vybírejte, u koho si půjčku pro nezaměstnané sjednáte. Můžete se setkat s nekalými praktikami, jako je například vybírání poplatku před schválením půjčky nebo hovory na telefonní linky zpoplatněné vysokými částkami.

Mějte se před nepoctivými společnostmi na pozoru a raději vždy využijte srovnávač půjčky. Díky němu si srovnáte nabídky půjček pro nezaměstnané pouze od prověřených společností a získáte podmínky od všech poskytovatelů přehledně na jednom místě.

Chci půjčku
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.