Půjčka pro nezaměstnané

  • Půjčka bez doložení příjmu

  • Většinou krátkodobý úvěr na nízkou částku

  • Vyšší poplatky

Půjčky
Radíme

Půjčujte si zodpovědně

Než si půjčíte, vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, kolik zvládnete splácet.

Pro půjčku pro nezaměstnané k nebankovní společnosti

Pokud jste bez zaměstnání a jakéhokoliv pravidelného příjmu, budete muset zkusit své štěstí u některé z nebankovních společností. Ty nabízejí krátkodobé úvěry na nízké částky, které vám pomohou překlenout obtížnou situaci, například když se vám rozbije pračka nebo čekáte déle na výplatu. Počítejte nicméně s tím, že půjčka bez zaměstnání bude poměrně drahá.Proč banky nechtějí půjčit nezaměstnaným?

Banky obvykle sledují celou řadu ukazatelů o dlužníkovi, než se rozhodnou, zda mu poskytnou úvěr. Pokud jste bez práce a nemáte ani čím ručit, jste u banky naprosto bez šance získat půjčku. Banka si musí pohlídat, zda zvládnete úvěr splácet a bez pravidelné výplaty půjčku pro nezaměstnané zkrátka neposkytne.

Jiná situace nastává, když pobíráte důchod nebo například peněžitou pomoc během rodičovské dovolené. V tom případě se jedná o pravidelný a doložitelný příjem a mohli byste mít šanci získat úvěr i u banky. Stejně tak studenti mohou dosáhnout na půjčku, ačkoliv nemají zaměstnání, protože pro ně banky nabízí speciální produkty.


Jak vypadá půjčka pro nezaměstnané?

Konkrétní podoba půjčky pro nezaměstnané se liší u jednotlivých poskytovatelů. V zásadě se však jedná o úvěry v řádech několika tisíc korun, které musíte splatit ve lhůtě do 30 dnů. Obvykle se jedná o jednu splátku včetně úroků a všech dalších poplatků.

Dávejte si pozor na pozdní splacení půjčky. To se může pojit s obrovskými pokutami a částka ke splacení se rázem může vyšplhat do enormních výšin. Poskytnutí takové půjčky znamená pro nebankovní společnost vysoké riziko, a proto si za něj bere vysoké poplatky.
Jaké jsou výhody půjčky pro nezaměstnané?

Jedná se o půjčku bez prověření v registru. Z toho důvodu je její vyřízení velice rychlé peníze můžete mít na účtu do pár minut. K žádosti o půjčku potřebujete:

  • vyplnit formulář,

  • předložit občanský průkaz,

  • plnoletost.O půjčku si žádejte online

Rychlé půjčky pro nezaměstnané vyřídíte snadno online. Stačí vám e-mailová adresa a mobilní telefon. To urychlí komunikaci se společností a půjčka vám může být schválena během krátké doby. K žádosti nezapomeňte připojit číslo svého bankovního účtu – jen výjimečně je možné vyplacení půjčky pro nezaměstnané v hotovosti.


Půjčku pro nezaměstnané vybírejte obezřetně

Bohužel z neštěstí lidí bez příjmů se snaží profitovat některé nepoctivé společnosti. Proto si pečlivě vybírejte, u koho si půjčku pro nezaměstnané sjednáte. Můžete se setkat s nekalými praktikami, například:

  • vybírání poplatku před schválením půjčky,

  • hovory na telefonní linky zpoplatněné vysokými částkami.Mějte se před nepoctivými společnostmi na pozoru a raději vždy využijte srovnávač půjček. Díky němu si porovnáte nabídky půjček pouze od prověřených společností a získáte podmínky od všech poskytovatelů přehledně na jednom místě.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídky na trhu

Ve srovnávači najdete pouze ověřené poskytovatele s licencí ČNB a jejich aktuální nabídku.