Potřebujete peníze a nechce se vám prozrazovat bance nebo nebankovní společnosti, jak s vypůjčenými prostředky naložíte? Pak se zaměřte na segment neúčelových úvěrů, mezi které patří třeba i půjčka na cokoli. Bance ani nebankovnímu poskytovateli nemusíte složitě dokládat, na co peníze použijete a snadno tak uhradíte případné závazky nebo nákupy, které jednoduše nepočkají.

Jak půjčku vyřídíte?

Bezúčelovou půjčku na cokoliv řadíme mezi bankovní půjčky, tak i nebankovní půjčky. Někde dokonce nemusíte absolvovat ani osobní schůzku přímo na pobočce a jednoduše o finanční injekci zažádáte online prostřednictvím přehledného formuláře. Tam vyplníte výši půjčky, dobu splatnosti a u některých společností i výši měsíční splátky. Zadáte osobní a kontaktní údaje a počkáte si na vyhodnocení žádosti.

Pokud je žádost posouzena kladně, peníze vám banka nebo nebankovní poskytovatel vyplatí v hotovosti nebo na bankovní účet. Nikomu samozřejmě nemusíte zpětně dokládat faktury nebo jiné dokumenty o tom, jak jste s vypůjčenými prostředky naložili.

Jistá dávka svobody a anonymity je ale u půjčky na cokoliv vykoupena vyšším úrokem (oproti účelovým půjčkám třeba na bydlení nebo pořízení automobilu). Také za porušení smluvních podmínek jsou klientovi účtovány nemalé sankce.

Bez pravidelného příjmu nepochodíte

Mezi obecné podmínky kladného posouzení žádosti o půjčku patří plnoletost žadatele, bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky a pravidelný příjem. Bez toho vám nepůjčí v bance ani nebankovní společnosti. Někde je potřeba příjem doložit potvrzením od zaměstnavatele, jinde se obejdete bez něj.

Pokud vám půjčka na cokoliv přeroste přes hlavu, rozhodně situaci neignorujte. Ba právě naopak neprodleně kontaktujte věřitele a domluvte se na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) za jednorázový poplatek nebo požádejte o nový splátkový kalendář.

Od věci také není, pokud si k půjčce sjednáte odpovídající pojištění schopnosti splácet. Jednotlivé nabídky půjček porovnáte v našem srovnávači prostřednictvím nezávislé kalkulačky.

Výhody půjčky na cokoliv

  • Nemusíte dokládat, jak jste s vypůjčenými prostředky naložili

  • Jistá dávka svobody a anonymity

  • Ideální produkt pro podnikatele nebo OSVČ

  • Peníze na účet i v hotovosti

  • Bankovní i nebankovní půjčky

Nevýhody půjčky na cokoliv

  • Vyšší úroky oproti účelovým půjčkám

  • Vysoké sankce za porušení smluvních podmínek

  • Nutnost pravidelného příjmu

  • Bydliště nebo trvalý pobyt na území ČR