Do exekuce se nechce dostat pravděpodobně nikdo z nás. Mít obestavěný účet nebo vybílený byt či dům je černou můrou každého řádného občana. Člověk ale míní a osud mění. Někdy stačí jedna pozdě uhrazená faktura nebo opomenutá platba a komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud se k ní přidá ještě tíživá finanční situace a nedostatek prostředků, problém je na světě. V případě, že je proti vám vedena exekuce je navíc poměrně složité získat další prostředky. Naštěstí existují společností, které vám dokážou půjčit.

Půjčku na exekuci u banky nečekejte

Půjčka na exekuci je doménou výlučně nebankovních společností. V bance se s ní nesetkáte. Pokud je proti žadateli vedena exekuce, je na něj pohlíženo jako na vysoce rizikového a banka mu další peníze z pochopitelných důvodů odmítne půjčit. Jeho žádost tak končí rychlým zamítnutím. V takovém případě je potřeba prozkoumat portfolio nebankovních společností, z nichž některé nabízí půjčku na exekuci.

Chci půjčku

Vyšší riziko = vyšší úroky

Protože tímto úvěrováním ale podstupují značné riziko, je potřeba počítat s vyššími úroky, ale i případnými sankcemi za porušení smluvních podmínek. Při výběru konkrétního poskytovatele půjčky v exekuci sázejte pouze na známé a ověřené firmy, které se mohou prokázat platnou licencí České národní banky. Pokud si nejste jisti správným výběrem nejvýhodnější půjčky na exekuci, porovnejte jednotlivé nabídky prostřednictvím nezávislých kalkulaček a srovnávačů.

Problémy se splácením aktivně řešte

Pokud se během splácení půjčky dostanete do problémů, v žádném případě nestrkejte – lidově řečeno – hlavu do písku. Situaci naopak aktivně řešte a věřitele co nejdřív kontaktujte. Spravte jej o své aktuální situaci a domluvte se na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) nebo novém splátkovém kalendáři. Počítejte ale s tím, že doklad splátek není zadarmo a je potřeba uhradit jednorázový poplatek. Pokud jej navíc budete využívat častěji, může se vám i ta sebevíc výhodnější půjčka zásadně prodražit.

Výhody půjčky na exekuci

  • peníze i pro ty, kterým jinde nepůjčí

  • snadné vyřízení online

  • minimální papírování a byrokracie

  • jasné podmínky

  • možnost nastavení délky splácení

  • možnost odkladu splátek

Nevýhody půjčky na exekuci

  • vysoké úroky

  • nutnost pravidelného příjmu

  • vysoké sankce za porušení smluvních podmínek

  • někde je potřeba žádat společně se spolužadatelem

Chci půjčku na exekuci
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.