Studenti jsou považováni za specifickou skupinu klientů, která je sice v době studií většinou bez stálého příjmu, avšak s příslibem slušného příjmu do budoucnosti. U studentů se počítá, že jim po ukončení studií a nástupu do zaměstnání začne příjem narůstat. Poskytovatelé půjček se proto nebojí nabízet studentům studentské půjčky za zvýhodněných podmínek.

Studentské půjčky na školné, notebook i učebnice

Studium není levná záležitost. Peníze stojí jako samotné studium (školné, učebnice, nezbytné vybavení), ubytování, doprava, ale také osobní život studenta. Ne vždy na to stačí kapesné od rodičů. Půjčky pro studenty nabízí studentům finanční pomoc.

Studenti si mohou vybrat jak bankovní půjčky, tak nebankovní půjčky. Ve většině případů se studenti mohou těšit na výrazně lepší podmínky, než jaké u půjček běžné dostávají pracující zaměstnanci a podnikatelé.

Výše a doba splatnosti půjčky se odvíjí od jejího účelu použití. V některých případech (např. uhrazení drahého školného) může být splácení půjčky odloženo až doby, dokud student nenastoupí do pravidelného zaměstnání. To je běžné zejména v zahraničí, kde si studenti musí studia na vysokých školách platit.

Chci půjčku

Na co lze použít studentské půjčky

Studentské půjčky bývají zpravidla neúčelové. Je však běžné, že studenti půjčky používají na aktivity a věci související se studiem. Nejčastěji jsou půjčky pro studenty využívány k uhrazení školného na soukromých školách, ke koupi nezbytného vybavení (např. notebook, mobilní telefon a jiná zařízení), případně odborných učebnic a dalšího studijního materiálu, který bývá drahý.

Na co vše lze půjčku pro studenty použít:

  • školné

  • učebnice, skripta a jiné studijní materiály

  • ubytování a dopravu

  • kurzy, zahraniční studia

Malé půjčky pro studenty

Pokud se jedná o nákup vybavení potřebného ke studii, studenti s oblibou využívají menší půjčky ve výši pár tisíc korun. Jako alternativa se jeví studentské bankovní účty spojené s kontokorentem. Studenti tak mají další peníze k dobru a to za mnohem lepších podmínek než nestudující klienti bank. Zpravidla se jedná o půjčky ve výši okolo 10 000 až 15 000 korun a studenti je využívají na nákup notebooku či uhrazení školného.

Podmínky u půjček pro studenty

Studentské půjčky lákají zejména na výhodné podmínky, které spočívají zejména v nízkých úrokových sazbách, nulových poplatcích a v některých případech i v odložené době splatnosti na “lepší časy”, až student začne pracovat či podnikat.

Studentské půjčky jsou určeny především pro studenty vysokých škol a vyšších odborných škol. Žádat o ně však nemohou všichni studenti, podmínkou bývá denní studium a věk maximálně 26 let. K žádosti o studentskou půjčku jsou obvykle povinni doložit studentský průkaz, ISIC kartu nebo jiný doklad, který může sloužit jako potvrzení statusu studenta.

Výhody studentských půjček:

  • nízký úrok

  • nulové poplatky za sjednání půjčky

  • předčasné splacení zdarma

  • možnost odložení splácení po dobu studia

Jak si vybrat nejlepší studentskou půjčku

Hledáte-li výhodnou půjčku pro studenty, neváhejte navštívit naše stránky, které se specializují na srovnání různých finančních produktů. Nabízíme vám rychlé srovnání půjček online zdarma. Pokud vás některá z nabídek na půjčku osloví, můžete o ni ihned požádat, a a začít si užívat studií bez starostí.

Chci půjčku pro studenty
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.