Bankovní půjčka

 • Žádost podáte osobně na pobočce nebo online

 • Nabídky si vždy nejprve porovnejte

 • Před podpisem si pozorně přečtěte smlouvu

Druhy půjček

Transparentnější, ale přísnější podmínky

Bankovní půjčky, jak už ostatně název tohoto produktu napovídá, poskytují bankovní domy. Pokud se sem pro půjčku vydáte, připravte se na poměrně náročný schvalovací proces. Bankovní úředník totiž bude zkoumat nejen vaši bonitu, ale také vaše příjmy, výdaje a finanční historii. Pokud vyhodnotí, že jste pro banku příliš rizikový, půjčku vám s největší pravděpodobností zamítne.

Obecné podmínky schválení bankovní půjčky

 • Bydliště nebo trvalý pobyt na území ČR

 • Minimálně 18 let

 • Pravidelný a doložitelný příjem

 • Bez negativního zápisu v registrech dlužníků

 • Vlastní bankovní účet

 • Platný telefonický kontakt

Je potřeba brát v potaz, že každá banka si nastavuje svá vlastní pravidla a podmínky kladného posouzení žádosti. Pokud ale podmínky vybraného poskytovatele splníte, získáte potřebný objem finančních prostředků s výhodným úrokem a bez zbytečných průtahů. Pokud jde o bezúčelovou půjčku, pak navíc není potřeba dokládat, jak jste s vypůjčenými prostředky naložili.


Co bude banku při vyřizování žádosti o půjčku zajímat

  • Příjmy a výdaje

  • Finanční minulost

  • Záznam/y v registrech

  • Věk, zaměstnání, rodinný stav

  • Vzdělání

  • Počet (vyživovaných) dětí

  • Výše životního minima

Mohlo by vás zajímat

Příjem žadatele může banka ověřit skrze interní nástroje, častěji ale bude vyžadovat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele.

Jak probíhá vyřízení bankovní půjčky?

O bankovní půjčku můžete zažádat osobně na pobočce vybrané banky nebo online. V případě prvním vám stačí přinést občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (např. cestovní pas, řidičský průkaz nebo rodný list). Pokud banka potřebuje doložit váš příjem, přineste si s sebou také potvrzení od zaměstnavatele. Nejste-li občanem ČR, vezměte si s sebou i cestovní pas nebo ID Card. Dále nezapomeňte povolení k pobytu v ČR.

Pokud vyřizujete půjčku online, pak stačí vyplnit jednoduchý formulář, ve kterém uvedete částku k zapůjčení, splatnost a osobní údaje. Po odeslání žádosti se prakticky obratem dozvíte, zda vám bude půjčka poskytnuta, či nikoli. Pokud splňujete podmínky vybrané banky, peníze vám budou připsány na bankovní účet nebo si je můžete vyzvednout v hotovosti na pobočce.

Vyberte si půjčku podle vašich možností

Stačí zadat, kolik si chcete půjčit a kolik zvládnete splácet. Následně vám zobrazíme půjčky, které odpovídají vašim požadavkům.

Kolik si chcete půjčit?
1 000 Kč800 000 Kč
Kolik zvládnete splácet?Přesný propočet
1 430 Kč14 370 Kč

Úroková sazba
15,00 %
Equa bank - logo
Kamali - logo
Moneta - logo
Cofidis - logo
KB - logo
RaiffeisenBank - logo
Provident - logo
AirBank - logo
Orientační doba splácení

Výhody bankovní půjčky

+ Transparentní a bezpečné produkty

+ Bohatá nabídka půjček

+ Možnost sjednat půjčku osobně nebo online

+ Nižší i vyšší částky k zapůjčení

+ Možnost odkladu splátek (tzv. splátkové prázdniny)

+ Možnost pojištění úvěru proti neschopnosti splácení

Nevýhody bankovní půjčky

- Přísnější podmínky

- Náročnější schvalovací proces

- Nutnost stabilního a doložitelného příjmu

- Záznam v registrech může být překážkou

- Většinou banky vyžadují potvrzení o příjmech od zaměstnavatele

Čtěte smlouvy a obchodní podmínky

Protože je nabídek bankovních půjček velké množství, je dobré je mezi sebou vzájemně porovnat. K tomu vám poslouží nejrůznější online kalkulačky a srovnávače, které za vás porovnají dostupné nabídky a mnohdy je také seřadí dle výše úroku. Při výběru se ale nezaměřujte pouze na úrok, ale také na hodnotu RPSN, která má mnohem lepší vypovídací schopnost.

Při sjednávání půjčky důkladně čtěte nejen smlouvu, ale také obchodní podmínky vybraného poskytovatele. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat, případně dokument prostudujte s odborníkem. A pamatujte, že svým podpisem stvrzujete, že s nastavenými podmínkami souhlasíte a zavazujete se je dodržovat.

Pokud byste se během splácení dostali do potíží, neprodleně kontaktujte banku a domluvte se na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři.