Příchod dítěte do rodiny je v drtivé většině dlouho očekávanou a radostnou událostí. Pokud ale na dítko zůstane žena sama a bez prostředků, může jít o značnou komplikaci, která vyžaduje okamžité řešení. Způsobem, jak bez pomocí otce dítěte nebo rodiny zajistit alespoň základní výdaje, je půjčka na mateřské. Tu poskytují vybrané banky, ale především nebankovní společnosti.

Půjčka u banky? Počítejte s komplikacemi i nejistotou

Drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. Tady na ně ale obvykle čeká náročný a zdlouhavý schvalovací proces s předem nejasným výsledkem. Ženy na mateřské dovolené jsou navíc pro banku většinou velmi rizikovou a nebonitní skupinou žadatelů, proto mohou mít ze získáním odpovídající finanční injekce problém. Pokud nejsou měsíční příjmy ženy dostatečné, s žádostí o půjčku na mateřské v bance nepochodí.

Chci půjčku

U nebankovních společností je situace přece jen příznivější

Naštěstí existuje řada nebankovních společností, které nemají s poskytování půjček žadatelům na mateřské dovolené zásadní problém. V takovém případě je ale potřeba počítat s vyšším úrokem, které je „daní“ za riziko, jenž tyto společnosti úvěrováním žadatelů na mateřské podstupují. Některé společnosti ale nabízí možnost získat první půjčku zcela zdarma, což znamená, že za vypůjčené a v termínu vrácené prostředky nezaplatíte ani korunu navíc.

O půjčku zažádáte jednoduše z pohodlí domova

Navštěvovat osobně pobočku vybrané banky nebo nebankovní společnosti, která půjčky na mateřské poskytuje, je s kojencem v náručí poměrně komplikované. Naštěstí existuje většina poskytovatelů půjček, kteří osobní návštěvu nevyžadují. O půjčku tak jednoduše zažádáte z pohodlí domova prostřednictvím online formuláře. Peníze vám následně doveze kurýr buďto domů nebo na smluvené místo, či si je můžete nechat zaslat na bankovní účet.

Výhody půjčky na mateřské

  • finanční injekce také pro žadatele, kterým v bance nepůjčí

  • peníze si můžete nechat dovézt nebo vyplatit na účet

  • vyšší i nižší částky k zapůjčení

  • minimum papírování a složité byrokracie

  • možnost odkladu splátek

  • půjčku jednoduše vyřídíte z pohodlí domova

Nevýhody půjčky na mateřské

  • nutnost stabilního příjmu

  • vyšší úroky u nebankovních půjček

  • v bance může mít žadatel problém

Chci půjčku na mateřské
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.