Skládání bankovek a mincí

První půjčka zdarma. Kde ji získáte?

21. 3. 2023
|
Délka čtení: 5 min.

První půjčku zdarma nabízí v Česku pouze některé nebankovní společnosti. Bez úroku a jakýchkoliv poplatků můžete získat až 30 000 Kč. Jedinou podmínkou je včasné vrácení dlužné částky. Poradíme vám, kde získáte první půjčku zdarma.

Potřebujete sehnat pár tisíc do výplaty za co nejnižší úrok? Některé nebankovní společnosti nabízí první půjčku zdarma. Jedná se o mikropůjčky – krátkodobé úvěry ve výši několika tisíc korun, které musíte splatit během pár týdnů. Pokud dlužnou částku vrátíte včas a v plné výši, neplatíte za půjčku žádné úroky.

Dejte si ovšem pozor na to, že když se se splacením půjčky opozdíte, budete muset zaplatit vysoké úroky a navíc sankce za zpoždění. Jednoduše tak spadnete do dluhové spirály nebo dokonce exekucí. Proto si půjčku zdarma dobře rozmyslete a pečlivě vybírejte jejího poskytovatele. Zvažte i další možnosti, například kontokorent nebo kreditní kartu.

Kamali vám půjčí až 15 000 Kč na dva týdny

Známým českým poskytovatelem mikropůjček je Kamali spadající pod nebankovní společnost Home Credit. Napoprvé si můžete půjčit až 15 000 Kč. Pokud vypůjčené peníze splatíte do 14 dní, bude vaše první půjčka bez úroku. Zaplatit je potřeba pouze drobný poplatek ve výši jedné koruny, kterým si Kamali ověří, že účet pro zaslání peněz patří vám. 

Půjčku vyřídíte online během pár minut. Úvěr mohou získat osoby starší 18 let s trvalým pobytem v ČR. K podání žádosti stačí mít:

 • platný občanský průkaz nebo potvrzení o trvalém pobytu na českém území,

 • běžný účet v bance vedený na vaše jméno,

 • e-mailový účet,

 • mobilní telefon.


K největším výhodám Kamali patří, že v rámci nebankovních mikropůjček nabízí nejnižší úrokové sazby. Pokud byste nezvládli splatit půjčku zdarma v plné výši do 14 dnů, začnou vám naskakovat úroky, ale v rozumné výši. Právě z toho důvodu se Kamali pravidelně umisťuje v Indexu odpovědného úvěrování na předních příčkách.

Co je Index odpovědného úvěrování?

Jedná se o srovnání podmínek malých půjček od bank a nebankovních společností, které každý měsíc zveřejňuje Člověk v tísni. Index porovnává nejen výši úrokových sazeb a poplatků, ale také férovost podmínek a celkový přístup společnosti – například srozumitelnost smlouvy nebo zda na webu klienti najdou rady, když se dostanou do potíží se splácením.

Zaplo nabízí 16 000 Kč na 30 dní

Zaplo patří díky masivní reklamní kampani mezi nejznámější poskytovatele mikropůjček v Česku. Napoprvé si půjčíte bezúročně a bez dalších poplatků až 16 000 Kč. Dlužnou částku je ovšem nutné splatit nejpozději do 30 dní.

Půjčku si sjednáte online přes mobil a e-mail. Mohou o ni žádat zájemci:

 • ve věku minimálně 18 let,

 • s trvalým pobytem na území ČR,

 • splňující bezdlužnost,

 • ti, kteří poskytnou požadované informace v online formuláři.


K žádosti je nutné zaslat kopii občanského průkazu. Zaplo musí podobně jako ostatní poskytovatelé úvěrů posoudit úvěruschopnost každého zájemce, proto nahlíží do úvěrových registrů a prověřuje bonitu.

U společnosti Zaplo si dejte dobrý pozor na včasné splacení půjčky zdarma, jinak vám hrozí vysoké úroky a poplatky. U půjčky na měsíc ve výši 10 000 Kč činí poplatky přibližně 2 000 Kč. Společnost nemá ani dobré skóre v Indexu odpovědného úvěrování. Získává pouze jednu hvězdičku ze čtyř možných.

Další poskytovatelé první půjčky zdarma

Na českém trhu najdete několik dalších společností, které poskytují první půjčku zdarma. Nicméně jejich podmínky jsou velmi nevýhodné, když se dostanete do potíží se splácením. Dosahují také velmi špatného hodnocení. Některé nemají ani jednu hvězdičku, a proto byste se jim měli raději vyhnout.

SpolečnostMax. výše půjčky zdarmaDélka splatnostiIndex odpovědného úvěrování (max. 4*)

Kamali

15 000 Kč

14 dní

****

Zaplo

16 000 Kč

30 dnů

*

Tetička

10 000 Kč

30 dnů

*

Movinero (Viva Credit)

30 000 Kč

30 dnů

SOScredit

10 000 Kč

28 dní

ViaSMS

16 000 Kč

30 dní

Půjčka7

8 000 Kč

14 dní

Zdroj: webové stránky společností, 10. 2. 2023

Srovnávat nabídky se vyplatí

Na internetu naleznete celou řadu poskytovatelů krátkodobých půjček. První půjčku zdarma ovšem nabízí pouze minimum z nich. Navíc platí pouze pro nové klienty. Pokud si potřebujete půjčit opakovaně, vyjde u těchto společností další půjčka velmi draze. Výjimku představuje Kamali, kde si 10 000 Kč půjčíte na 30 dnů a přeplatíte pouze 330 Kč. Některé banky či nebankovní společnosti vám však mohou opakovaně půjčit ještě výhodněji, proto se vyplatí půjčky porovnat online.

5 000 - 1 200 000 Kč
12 - 120 měsíců
 • 5 000 - 1 200 000 Kč
  12 - 120 měsíců


Abyste se kvůli půjčce nedostali do nesnází, před podpisem smlouvy pozorně čtěte smluvní podmínky, zajímejte se o úrokovou sazbu, RPSN, výši poplatků i případných sankcí. Zároveň se zamyslete nad dalšími možnostmi. Podívejte se na své příjmy a výdaje. Zjistěte, jestli nemáte nárok na příspěvek na bydlení nebo jiné sociální dávky, případně si zkuste najít brigádu. Půjčka by neměla být automatickým řešením vašich finančních potíží a je opravdu důležité si její sjednání dobře promyslet.

Než o půjčku definitivně zažádáte, přečtěte si Zásady bezpečného půjčování. Poradíme, na co se nejen při výběru půjčky zaměřit.

Autor - Jana Březinová
Jana BřezinováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Faktura za elektřinu s mincemi a žárovkou
  31. května 2023|Jana Březinová
  Cena elektřiny: Z čeho se skládá?

  Když se podíváte na fakturu za elektřinu, zjistíte, že je výsledná cena složena z řady položek. Naúčtovanou máte nejen spotřebu, ale i další poplatky. Zjistěte, z čeho se skládá cena elektřiny a jak ušetřit.

 • Palubní kamera na čelním skle v autě
  29. května 2023|Jana Březinová
  Palubní kamera do auta: Jak se nedostat do problémů se zákonem

  Stále více lidí si do svého vozidla pořizuje palubní kameru. Záznam z kamery se totiž hodí jako důkazní materiál pro policii či pojišťovnu. Pozor by si však řidiči měli dát na to, jak se záznamy z kamer nakládají, jinak se sami mohou dostat do křížku se zákonem.

 • Žena hledá v batohu pas
  27. května 2023|Jana Březinová
  Co dělat, když v zahraničí ztratíte doklady

  Pokud přijdete vlastní či cizí vinou o občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz, nevyhnete se jednání s policií a českým zastupitelským úřadem. Přečtěte si, co dělat při ztrátě dokladů, abyste se bez problémů mohli vrátit domů.

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Zásuvky s eury
  21. května 2023|Petr Woff
  Srovnání cen energií v EU: Maďaři mají nejlevnější elektřinu, ale nejvyšší inflaci

  Evropská unie spoléhala na ruský zemní plyn, avšak narazila na nespolehlivého obchodního partnera. Proto drasticky zdražily plynové elektrárny a energetické burzy. Členské státy zavedly nové dotace, aby zbrzdily inflaci. Maďarsko vsadilo na nízké cenové stropy, ale potom trpělo nedostatkem pohonných hmot. České domácnosti platí za elektřinu a plyn nadprůměrnou cenu, ovšem benzínu máme dostatek.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.