Blog
Půjčky a úvěry
Skládání bankovek a mincí

První půjčka zdarma. Kde ji získáte?

30. prosince 2020|Monika Šaríková|

První půjčku zdarma nabízí v Česku pouze některé nebankovní společnosti. Bez úroku a jakýchkoliv poplatků můžete získat až 16 tisíc korun. Jedinou podmínkou je včasné vrácení dlužné částky. Poradíme vám, kde získáte první půjčku zdarma.

Zadarmo si mohou Češi půjčit peníze nanejvýš v rodině nebo u dobrých přátel. Co ale dělat v případě, kdy si od blízkých půjčovat nechcete a výjimečně potřebujete sehnat pár tisíc do výplaty? Pokud budete hledat řešení na internetu, určitě narazíte na mikropůjčky. Na tyto krátkodobé úvěry se v Česku specializují výhradně nebankovní společnosti. První půjčku zdarma lze nyní získat například u Zaplo.cz nebo Kamali.cz. Od krátkodobé půjčky však nečekejte, že vám vystačí na koupi nového auta nebo kompletní rekonstrukci domu. Získáte totiž pouze několik tisícikorun a na vrácení dlužné částky máte maximálně pár týdnů.

Mám zájem o půjčku

Zaplo nabízí nejdelší dobu splatnosti

Zaplo patří díky masivní reklamní kampaně mezi nejznámější poskytovatele mikropůjček v Česku. Napoprvé si půjčíte bezúročně a bez dalších poplatků až 16 tisíc korun. Dlužnou částku je ovšem nutné splatit nejpozději do 61 dní. Protože se jedná o bezúčelovou půjčku, můžete peníze využít, na cokoliv chcete.

Půjčku si sjednáte jednoduše online přes mobil a e-mail. Zaplo slibuje schválení půjčky do 15 minut. O půjčku mohou požádat zájemci ve věku minimálně 18 let s trvalým pobytem na území České republiky, kteří nemají žádné dluhy u bank či jiných nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Pro podání žádosti stačí zaslat kopii platného občanského průkazu a potvrzení o zaměstnání. Zaplo musí podobně jako ostatní poskytovatelé úvěrů posoudit úvěruschopnost každého zájemce. Proto nahlíží do úvěrových registrů (například NRKI – nebankovní registr klientských informací, registr SOLUS) a prověřuje bonitu zájemce o půjčku. Zaplo odešle peníze na váš běžný účet do 15 minut od schválení žádosti.

Kamali vám půjčí až 15 tisíc na dva týdny

Dalším známým českým poskytovatelem mikropůjček je Kamali spadající pod nebankovní společnost Home Credit. Napoprvé si můžete půjčit až 15 tisíc korun. Pokud vypůjčené peníze splatíte do 14 dní, bude vaše první půjčka bez úroku. Zaplatit je potřeba pouze drobný ověřovací poplatek ve výši jedné koruny, kterým si Kamali ověří, že účet pro zaslání peněz patří vám.

Stejně jako u Zapla vyřídíte půjčku online přes mobil a e-mail. Půjčku mohou získat pouze fyzické osoby starší 18 let s trvalým pobytem v České republice. K podání žádosti stačí předložit platný občanský průkaz nebo potvrzení o trvalém pobytu na českém území, mít běžný účet v bance vedený na vaše jméno, e-mailový účet a samozřejmě mobilní telefon. Kamali slibuje schválení první půjčky do jedné minuty. Vyřízení půjčky od podání žádosti až po odeslání peněz na váš bankovní účet by nemělo zabrat více než 30 minut. Peníze budete mít na účtu nejpozději do jednoho dne. U největších českých bank to bude dříve, obvykle do jedné hodiny od schválení žádosti.

Srovnávat nabídky se vyplatí

Na internetu naleznete celou řadu poskytovatelů krátkodobých půjček. První půjčku zdarma ovšem nabízí pouze minimum z nich. Podmínky půjček se u jednotlivých poskytovatelů výrazně liší. Proto si před podpisem smlouvy pozorně pročtěte smluvní podmínky, zajímejte se o úrokovou sazbu, hodnotu ukazatele RPSN, výši pravidelných poplatků i výši případných sankcí. A pokud narazíte na nabídku bezúročné půjčky, zpozorněte. Někteří poskytovatelé vám sice nebudou účtovat žádný úrok, ale vše si vynahradí vysokým poplatkem za sjednání půjčky.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).