Skládání bankovek a mincí

První půjčka zdarma. Kde ji získáte?

21. 3. 2023 | Aktualizováno: 6. 2. 2024
|
Délka čtení: 5 min.

První půjčku zdarma nabízí v Česku pouze některé nebankovní společnosti. Bez úroku a jakýchkoliv poplatků můžete získat až 30 000 Kč. Jedinou podmínkou je včasné vrácení dlužné částky. Poradíme vám, kde získáte první půjčku zdarma.

Potřebujete sehnat pár tisíc do výplaty za co nejnižší úrok? Některé nebankovní společnosti nabízí první půjčku zdarma. Jedná se o mikropůjčky – krátkodobé úvěry ve výši několika tisíc korun, které musíte splatit během pár týdnů. Pokud dlužnou částku vrátíte včas a v plné výši, neplatíte za půjčku žádné úroky.

Dejte si ovšem pozor na to, že když se se splacením půjčky opozdíte, budete muset zaplatit vysoké úroky a navíc sankce za zpoždění. Jednoduše tak spadnete do dluhové spirály nebo dokonce exekucí. Proto si půjčku zdarma dobře rozmyslete a pečlivě vybírejte jejího poskytovatele. Zvažte i další možnosti, například kontokorent nebo kreditní kartu.

Kamali vám půjčí až 15 000 Kč na dva týdny

Známým českým poskytovatelem mikropůjček je Kamali spadající pod nebankovní společnost Home Credit. Napoprvé si můžete půjčit až 15 000 Kč. Pokud vypůjčené peníze splatíte do 14 dní, bude vaše první půjčka bez úroku. Zaplatit je potřeba pouze drobný poplatek ve výši jedné koruny, kterým si Kamali ověří, že účet pro zaslání peněz patří vám. 

Půjčku vyřídíte online během pár minut. Úvěr mohou získat osoby starší 18 let s trvalým pobytem v ČR. K podání žádosti stačí mít:

 • platný občanský průkaz nebo potvrzení o trvalém pobytu na českém území,

 • běžný účet v bance vedený na vaše jméno,

 • e-mailový účet,

 • mobilní telefon.


K největším výhodám Kamali patří, že v rámci nebankovních mikropůjček nabízí nejnižší úrokové sazby. Pokud byste nezvládli splatit půjčku zdarma v plné výši do 14 dnů, začnou vám naskakovat úroky, ale v rozumné výši. Právě z toho důvodu se Kamali pravidelně umisťuje v Indexu odpovědného úvěrování na předních příčkách.

Co je Index odpovědného úvěrování?

Jedná se o srovnání podmínek malých půjček od bank a nebankovních společností, které každý měsíc zveřejňuje Člověk v tísni. Index porovnává nejen výši úrokových sazeb a poplatků, ale také férovost podmínek a celkový přístup společnosti – například srozumitelnost smlouvy nebo zda na webu klienti najdou rady, když se dostanou do potíží se splácením.

Zaplo nabízí 16 000 Kč na 30 dní

Zaplo patří díky masivní reklamní kampani mezi nejznámější poskytovatele mikropůjček v Česku. Napoprvé si půjčíte bezúročně a bez dalších poplatků až 16 000 Kč. Dlužnou částku je ovšem nutné splatit nejpozději do 30 dní.

Půjčku si sjednáte online přes mobil a e-mail. Mohou o ni žádat zájemci:

 • ve věku minimálně 18 let,

 • s trvalým pobytem na území ČR,

 • splňující bezdlužnost,

 • ti, kteří poskytnou požadované informace v online formuláři.


K žádosti je nutné zaslat kopii občanského průkazu. Zaplo musí podobně jako ostatní poskytovatelé úvěrů posoudit úvěruschopnost každého zájemce, proto nahlíží do úvěrových registrů a prověřuje bonitu.

U společnosti Zaplo si dejte dobrý pozor na včasné splacení půjčky zdarma, jinak vám hrozí vysoké úroky a poplatky. U půjčky na měsíc ve výši 10 000 Kč činí poplatky přibližně 2 300 Kč. Společnost nemá ani dobré skóre v Indexu odpovědného úvěrování. Získává pouze jednu hvězdičku ze čtyř možných.

Další poskytovatelé první půjčky zdarma

Na českém trhu najdete několik dalších společností, které poskytují první půjčku zdarma. Nicméně jejich podmínky jsou velmi nevýhodné, když se dostanete do potíží se splácením. Dosahují také velmi špatného hodnocení. Některé nemají ani jednu hvězdičku, a proto byste se jim měli obloukem vyhnout. Nenechte se nalákat na nabídky půjček bez registru.

SpolečnostMax. výše půjčky zdarmaDélka splatnostiIndex odpovědného úvěrování (max. 4*)

Kamali

15 000 Kč

14 dní

****

Zaplo

16 000 Kč

30 dnů

*

Tetička

10 000 Kč

30 dnů

*

Movinero (Viva Credit)

30 000 Kč

30 dnů

SOScredit

10 000 Kč

14 dní

ViaSMS

8 000 Kč

30 dní

Půjčka7

10 000 Kč

14 dní

Půjčka24Online (Půjčka Plus)

15 000 Kč

10 dní

-

Zdroj: webové stránky společností, 25. 1. 2024

Zejména společnosti Movinero a ViaSMS dosahují v Indexu odpovědného úvěrování extrémně špatného hodnocení kvůli vysoké úrokové sazbě a poplatkům, chybějícímu vzoru smlouvy i nejasnému využívání registrů. Jak uvádí Člověk v tísni v nejnovější analýze, když si u Movinero půjčíte 50 000 Kč na 1 rok, zaplatíte za půjčku neuvěřitelných 183 000 Kč!

Srovnávat nabídky se vyplatí

Na internetu naleznete celou řadu poskytovatelů krátkodobých půjček. První půjčku zdarma ovšem nabízí pouze minimum z nich. Navíc platí pouze pro nové klienty. Pokud si potřebujete půjčit opakovaně, vyjde u těchto společností další půjčka velmi draze. Výjimku představuje Kamali, kde si 10 000 Kč půjčíte na 30 dnů a přeplatíte pouze 495 Kč. Některé banky či nebankovní společnosti vám však mohou opakovaně půjčit ještě výhodněji, proto se vyplatí půjčky porovnat online.

92 ze 100 bodů
2 000 - 2 500 000 Kč
12 - 120 měsíců
90 ze 100 bodů
5 000 - 1 200 000 Kč
12 - 120 měsíců
92 ze 100 bodů
10 000 - 250 000 Kč
4 - 120 měsíců
 • 92 ze 100 bodů
  2 000 - 2 500 000 Kč
  12 - 120 měsíců
 • 90 ze 100 bodů
  5 000 - 1 200 000 Kč
  12 - 120 měsíců
 • 92 ze 100 bodů
  10 000 - 250 000 Kč
  4 - 120 měsíců


Abyste se kvůli půjčce nedostali do nesnází, před podpisem smlouvy pozorně čtěte smluvní podmínky, zajímejte se o úrokovou sazbu, RPSN, výši poplatků i případných sankcí. Zároveň se zamyslete nad dalšími možnostmi. Podívejte se na své příjmy a výdaje. Zjistěte, jestli nemáte nárok na příspěvek na bydlení nebo jiné sociální dávky, případně si zkuste najít brigádu. Půjčka by neměla být automatickým řešením vašich finančních potíží a je opravdu důležité si její sjednání dobře promyslet.

Než o půjčku definitivně zažádáte, přečtěte si Zásady bezpečného půjčování. Poradíme, na co se nejen při výběru půjčky zaměřit.

Autor - Jana Březinová
Jana BřezinováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mladý pár a společné finance
  31. prosince 2023|Magdaléna Kubečková
  Dokud nás dluhy nerozdělí: Jak řešit finance ve vztahu?

  Mluvíte doma o penězích? Pokud ne, měli byste začít. Téměř polovina partnerů před svými protějšky tají příjmy a výdaje. Tzv. finanční nevěra umí rozbít vztah stejně spolehlivě jako opravdová milenka. Pokud jí chcete předejít, vyložte karty (a nejen platební) na stůl nejpozději před společným stěhováním. Sladit byste měli společné finanční cíle i způsob, jak budete hradit běžné výdaje domácnosti.

 • Účty za vánoční dárky - žena počítá na kalkulačce
  10. listopadu 2023|Jana Březinová
  Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout

  Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.

 • Trápení placení na internetu
  06. listopadu 2023|Magdaléna Kubečková
  SOS! Poslal jsem peníze na špatný účet. Jak nyní postupovat?

  Stačí špatně kliknout a peníze mizí na úplně jiný účet. Taky se vám to už stalo? Zachovejte klid. Čísla účtů se tvoří podle daného algoritmu, a je docela náhoda se do něj strefit. Kdybyste zadali omylem existující číslo, stále máte šanci peníze získat zpět. Pokud totiž příjemce peníze nevrátí, může se dopustit trestného činu.

 • Porovnání kreditní karty a kontokorentu - Žena držící před obličejem kreditní kartu
  02. listopadu 2023|Jana Březinová
  Porovnání kreditní karty a kontokorentu

  Potřebujete zaplatit nečekaný výdaj nebo chcete mít finanční zálohu pro všechny případy? Pak vám poslouží kontokorent i kreditní karta. Jedná se o krátkodobé úvěrové produkty, díky nimž si můžete opakovaně vypůjčit až desítky tisíc korun. To mají společné, ale jinak mezi nimi najdete řadu rozdílů.

 • Exekuce - žena s prázdnou peněženkou
  10. října 2023|Jana Březinová
  Co může exekutor zabavit? Peníze i auto ano, ale postel ani psa ne

  Exekutor vám může zabavit peníze i majetek, ale na určité věci sáhnout nesmí. Třeba postel, snubní prsten nebo váš pes jsou před exekutorem v bezpečí.

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.