Cestovní pojištění – srovnání cen

Půjčka bez registru patří mezi oblíbené nebankovní úvěry. Je zaměřena na lidi, kteří mají negativní zápis v rejstříku dlužníků, a proto nemohou u některých poskytovatelů půjčku dostat. Řada nebankovních společností však nabízí úvěry, při jejichž poskytnutí zápis v rejstříku není překážkou. Musíte však počítat s vyšší cenou půjčky a poskytovatele si dostatečně ověřit tak, abyste nenaletěli podvodné firmě. Využijte k tomu náš srovnávač, ve kterém najdete jen prověřené společnosti. Na jednom místě přehledně uvidíte všechny důležité informace o nabízených půjčkách bez registru a snadno tak vyberete tu nejvýhodnější právě pro vás.

Co je to registr dlužníků?

Registr dlužníků je databáze osob nebo firem řádně nesplácejících své závazky. Může jít o jiné půjčky, ale také například o faktury za mobilní telefon či poplatky za kabelovou televizi. Bankovní i nebankovní subjekty jsou kontrolou žadatelů v této databázi schopni omezovat svá rizika spojená s poskytováním úvěrů.

V České republice funguje paralelně několik různých bankovních a nebankovních registrů dlužníků. Tím pravděpodobně nejčastěji používaným je SOLUS (Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům). Poskytovatelé úvěrů však mohou nahlížet také do Bankovního registru klientských informací (BRKI), Nebankovního registru klientských informací (NRKI) nebo do Centrálního registru úvěrů (CRÚ).

Pokud teď přemýšlíte nad tím, zda jste vždy včas zaplatili všechny složenky, je snazší požádat příslušné registry o výpis z databáze. Předem tak budete vědět, jaká je vaše výchozí pozice při hledání výhodné půjčky. Zápis v databázi automaticky neznamená problém – jsou zde vedeny i osoby, které pravidelně a včas platí své závazky, což vám naopak při žádosti o úvěr může pomoci.

Chci půjčku bez registru

Poskytovatelé půjček jsou povinni prověřit žadatelovu schopnost splácet

Poskytovatelé půjček jsou v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru povinni prověřit si schopnost klienta splácet závazek. Součástí kontroly ze strany bankovních a nebankovních institucí by tak logicky měl být náhled do příslušných rejstříků dlužníků. Nicméně zákon nijak nezakazuje poskytnutí půjčky žadatelům s negativním zápisem v registru, vše je na individuálním posouzení jednotlivých poskytovatelů. U bankovních institucí vám zápis v rejstříku dlužníků při žádání o úvěr zpravidla vystaví stopku, nicméně nebankovní společnosti půjčky bez registru standardně nabízejí.

Ve chvíli, kdy máte exekuci nebo je vaše firma v insolvenci, tak už u důvěryhodných nebankovních poskytovatelů nepochodíte. Bohužel se najdou i nesolidní společnosti, které žadatelům dají půjčku i v takových situacích. Tento způsob řešení však důrazně nedoporučujeme. Nejprve je na místě splatit své předchozí závazky, než se upisovat k dalším – snadno byste se mohli dostat do dluhové pasti.

Půjčka bez registru – vyšší riziko pro poskytovatele

Vzhledem k tomu, že půjčky bez registru představují pro společnosti poskytující úvěry určité riziko, počítejte s vyšší cenou úvěru a většinou také s nižší poskytnutou částkou. Naopak lákadlem pro žadatele bývá kromě benevolence v udělování půjček také rychlost vyřízení celého procesu. Ve chvíli, kdy daný subjekt nebude přihlížet k negativnímu zápisu v rejstříku dlužníků, bude chtít s největší pravděpodobností doložit vaši schopnost splácet úvěr.

Požadováno po vás může být například potvrzení o příjmu vystavené zaměstnavatelem, daňové přiznání, pracovní smlouva nebo výpis z účtu, na který vám pravidelně chodí příjem. Výjimku mohou představovat velmi nízké úvěry s volnějším schvalovacím procesem.

Chci půjčku
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2