Taky sníte o vlastním plechovém miláčkovi, který vás bezpečně dopraví z bodu A do bodu B? Nemáte ale dostatek finančních prostředků pro jeho pořízení? Zároveň se bez auta prostě neobejdete? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli ano, je pro půjčka na auto doslova jako stvořená.

Půjčka na auto od banky nebo nebankovní instituce

Pokud se rozhodnete pro půjčku na auto od banky, počítejte s poměrně náročným schvalovacím procesem, který může skončit zamítnutím vaší žádosti. Bankovního úředníka totiž bude zajímat nejen váš příjem, ale také bonita, pravidelné příjmy a výdaje i závazky z minula.


Pokud dospěje k názoru, že jste pro banku příliš rizikovým klientem, žádost o půjčku vám jednoduše neschválí. V takovém případě ale není potřeba zoufat. Podmínky nebankovních společností už tak přísné nejsou.


Poskytovatele nebankovní půjčky sice bude zajímat vaše bonita a pravidelnost i výše příjmů, zpravidla ji ale nebude chtít dokládat potvrzením od zaměstnavatele. Nebankovní společnosti totiž mají vlastní způsoby, jak bonitu a příjmy žadatele ověřit. Samotný schvalovací proces je pak otázkou několika mála minut a u většiny společností, které půjčky na auto poskytují, ho zmáknete online.

Žádost vyplníte online během několika minut

Jednoduše vyplníte přehledný formulář, kam navolíte výši částky k zapůjčení, někde si můžete zvolit i měsíční splátku nebo délku splatnosti a formulář odešlete. Pokud jsou žádosti vyhodnocovány automaticky, informace o schválení či zamítnutí se k vám dostane prakticky obratem. Rychlost schvalování je ale na druhou stranou vykoupena vyšším procentem zamítnutých žádostí.


Peníze si následně můžete nechat vyplatit na bankovní účet, a pokud jde o půjčku s výplatou v hotovosti, osobně vás navštíví obchodní zástupce společnosti nebo si peníze vyzvednete jednoduše na vybraných čerpacích stanicích či trafikách. Mezi obecné podmínky kladného posouzené žádosti patří plnoletost, bydliště nebo trvalý pobyt na území ČR a pravidelný a dostatečný příjem.

Výhody půjčky na auto

  • Velký výběr poskytovatelů

  • Bankovní i nebankovní půjčky

  • Delší doba splatnosti

  • Možnost odkladu splátek

  • K úvěru si můžete sjednat odpovídající pojištění

  • Půjčku snadno vyřídíte online

Vyšší úroky u nebankovních společností

  • Účelový úvěr

  • Nutnost pravidelného a dostatečného příjmu

  • Vysoké sankce za porušení podmínek