Krátkodobá půjčka vám pomůže překlenout finančně náročnou situaci. Když si chcete půjčit několik set tisíc, budete je splácet mnoho let. V poslední době jsou ale stále populárnější půjčky krátkodobé –⁠ budou se vám hodit v případě, že si potřebujete půjčit pouze pár tisíc na překlenutí obtížných dní. Odlišností oproti tradičním úvěrům je, že krátkodobá půjčka se většinou zaplatí jednou splátkou po 30 dnech. U některých poskytovatelů se můžete setkat s úvěry až na tři měsíce.

Krátkodobé půjčky vyřídíte během několika minut

Obrovskou výhodou krátkodobé půjčky je, že ji vyřídíte během několika minut. Během hodiny tak můžete mít peníze na svém účtu. Jedná se totiž o nízké částky v řádech maximálně několika tisíc korun. Krátkodobé úvěry poskytují obvykle pouze nebankovní společnosti, které v těchto případech ani nenahlíží do registru dlužníků. Díky tomu si sjednáte půjčku během několika minut. Pokud na peníze opravdu pospícháte, pomůže vám například také půjčka ihned.

Krátkodobá půjčka je půjčka online, není třeba chodit na pobočku. Z toho vyplývá i další výhoda –⁠ u některých poskytovatelů si ji můžete sjednat prakticky non-⁠stop, klidně v noci nebo o víkendu. Vaše žádost bude okamžitě posouzena a vy tak hned zjistíte, zda vám byla půjčka schválena.

Chci půjčku

Když potřebujete jen pár tisíc

Krátkodobá půjčka má obvykle dobu splatnosti 30 dní, jen málokdy narazíte na několikaměsíční úvěry. Pokud nebudete schopni půjčku splatit, musíte počítat s vysokými pokutami. Z toho důvodu je vždy dobré vyhodnotit svoji finanční situaci předem a v případě pochybností se raději nezadlužovat. To platí i pro ty, kteří již splácí jiný, dlouhodobější úvěr. Krátkodobou půjčku vám sice nebankovní společnosti vyřídí rychle a bez zbytečného vyptávání, na druhou stranu je tato služba vykoupena vyššími úrokovými sazbami a poplatky.

Další nevýhodou krátkodobého úvěru je, že si takto můžete půjčit jen pár tisíc. To se může hodit na pokrytí nenadálých výdajů, ale nepomůže vám to v případě potřeby vyšší investice. V tom případě sáhněte raději po běžných úvěrech se splatností několika měsíců nebo let.

Jak si vybrat tu nejvýhodnější krátkodobou půjčku?

S výběrem krátkodobé půjčky vám pomůže náš srovnávač. Úvěry s krátkou dobou splatnosti většinou poskytují pouze nebankovní instituce, a proto je důležité vybrat si tu správnou. V naší online kalkulačce najdete pouze prověřené poskytovatele úvěrů.

Při výběru nejvýhodnější krátkodobé půjčky se řiďte nejen výší úrokové sazby, ale zejména roční procentní sazbou nákladů – ⁠tento ukazatel je známý pod zkratkou RPSN. Nenechte se však vyděsit, že v případě krátkodobých půjček dosahuje ukazatel RPSN závratných výšin. To je z toho důvodu, že tento druh úvěrů má krátkou dobu splatnosti, a tak vychází poplatky velmi draho. Nicméně musíte počítat s tím, že krátkodobé úvěry vychází výrazně dráž než dlouhodobější půjčky, u nichž můžete získat výhodnější podmínky.

Rozmyslete si, zda budete zvládat úvěr splácet

Než se rozhodnete pro žádost o krátkodobou půjčku, rozmyslete si důkladně svoji aktuální finanční situaci. Krátkodobý úvěr budete muset splatit během 30 dní. To je tak krátká doba, že byste měli mít představu o tom, jak na tom v tu chvíli finančně budete. Pokud nejste schopni půjčku splatit, v některých případech si můžete termín splatnosti prodloužit, ale nejdříve musíte uhradit poplatek. Při neschopnosti splácet krátkodobou půjčku se vystavujete nebezpečí obrovských pokut.

Půjčka na krátkou dobu se nevyplatí ani v případě, že nezvládáte splácet jiné úvěry. V tom případě se zamyslete raději nad možností konsolidace úvěrů.

Chci krátkodobou půjčku
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.