Krátkodobá půjčka

  • Nižší částky se splatností většinou do 30 dnů

  • Sjednání během několika minut

  • Vyšší poplatky než u úvěrů s delší splatností

Druhy půjček
Radíme

Půjčujte si zodpovědně

Než si půjčíte, vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, kolik zvládnete splácet.

Krátkodobé půjčky vyřídíte během několika minut

Obrovskou výhodou krátkodobé půjčky je, že ji vyřídíte během několika minut. Během hodiny tak můžete mít peníze na svém účtu. Jedná se totiž o nízké částky v řádech maximálně několika tisíc korun, a tak je jejich schválení jednodušší.

Krátkodobé úvěry poskytují obvykle pouze nebankovní společnosti, které v těchto případech ani nenahlíží do registru dlužníků. Díky tomu si sjednáte půjčku během několika minut. Pokud na peníze opravdu pospícháte, pomůže vám například také půjčka ihned.

Krátkodobá půjčka je půjčka online, není tak třeba chodit na pobočku. Z toho vyplývá i další výhoda –⁠ u některých poskytovatelů si ji můžete sjednat prakticky non-⁠stop, klidně v noci nebo o víkendu. Vaše žádost bude okamžitě posouzena a vy tak hned zjistíte, zda vám byla půjčka schválena.Když potřebujete jen pár tisíc

Krátkodobá půjčka má obvykle dobu splatnosti 30 dní. Jen málokdy narazíte na několikaměsíční úvěry.

Pokud nebudete schopni půjčku splatit, musíte počítat s vysokými pokutami. Z toho důvodu je vždy dobré vyhodnotit svoji finanční situaci předem a v případě pochybností se raději nezadlužovat. To platí i pro ty, kteří již splácí jiný, dlouhodobější úvěr.

Krátkodobou půjčku vám sice nebankovní společnosti vyřídí rychle a bez zbytečného vyptávání, na druhou stranu je tato služba vykoupena vyššími úrokovými sazbami a poplatky.

Díky krátkodobé půjčce získáte jen pár tisíc. To se může hodit na pokrytí nenadálých výdajů, ale nepomůže vám to v případě potřeby vyšší investice. V takovém případě sáhněte raději po běžných úvěrech se splatností několika měsíců nebo let.


Jak si vybrat tu nejvýhodnější krátkodobou půjčku?

S výběrem krátkodobé půjčky vám pomůže například náš srovnávač, ve kterém najdete pouze prověřené poskytovatele úvěrů.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídky na trhu

Ve srovnávači najdete pouze ověřené poskytovatele s licencí ČNB a jejich aktuální nabídku.


Při výběru nejvýhodnější krátkodobé půjčky se řiďte nejen výší úrokové sazby, ale zejména roční procentní sazbou nákladů. Tento ukazatel je známý pod zkratkou RPSN.

Nenechte se však vyděsit, že v případě krátkodobých půjček dosahuje ukazatel RPSN závratných výšin. To je z toho důvodu, že tento druh úvěrů má krátkou dobu splatnosti, a tak vychází poplatky velmi draho oproti půjčkám na několik let.

Nicméně musíte počítat s tím, že krátkodobé úvěry vychází výrazně dráž než dlouhodobější půjčky, u nichž můžete získat výhodnější podmínky.Spočítejte si, zda budete zvládat úvěr splácet

Než se rozhodnete pro žádost o krátkodobou půjčku, rozmyslete si důkladně svoji aktuální finanční situaci. Krátkodobý úvěr budete muset splatit během 30 dní.

Pokud nejste schopni půjčku v tomto období splatit, v některých případech si můžete termín splatnosti prodloužit. Počítejte ale s tím, že za prodloužení splatnosti budete muset uhradit poplatek. Ten se může vyšplhat na velmi vysoké částky.

Půjčka na krátkou dobu se nevyplatí ani v případě, že nezvládáte splácet jiné úvěry. V tom případě se zamyslete raději nad možností konsolidace úvěrů.


Konsolidace Refinancování

Srovnejte nabídky a získejte výhodnější podmínky

Konsolidací nebo refinancováním můžete ušetřit na úrocích, snížit si splátku nebo získat výhodnější podmínky. Srovnejte si aktuální nabídky.