Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pokud vás omylem vytopil soused, odejde vám bez rozloučení pračka nebo jiný domácí spotřebič, případně čelíte další „katastrofě“, pravděpodobně dáte tomuto rčení za pravdu. Co ale dělat, když vám nečekaný výdaj nabourá rodinný rozpočet? Možným řešením je online půjčka.

Jak online půjčky fungují?

Jak už jejich název napovídá, jedná se o produkty, které jednoduše vyberete a vyřídíte online. Nemusíte tak nikam chodit, nic zdlouhavě vyřizovat a odpadá také nutnost nekonečného papírování a byrokracie. Protože je ale nabídka online půjček poměrně obsáhlá, je často složité se v jednotlivých produktech bezpečně zorientovat.

Naštěstí existují online srovnávače půjček, kde stačí navolit konkrétní objem půjčky, případně další parametry a jednotlivé půjčky mezi sebou vzájemně porovnat. Při výběru vhodné online půjčky ale nesázejte pouze na úrok. Zajímejte se také o výši RPSN, která má mnohem lepší vypovídací schopnost.

Spočítat ceny

Bohatá nabídka bankovních i nebankovních produktů

Do „rodiny“ online půjček patří jak ty nebankovní půjčky, tak půjčky od banky. Také jejich portfolio je poměrně bohaté. Najdete tady i půjčky pro rizikové klienty, kam patří půjčky bez registru, dokládání příjmu potvrzením od zaměstnavatele nebo třeba hotovostní půjčky, pro jejichž vyřízení a sjednání nepotřebujete bankovní účet. V hotovosti vám peníze doveze kurýr společnosti nebo si je jednoduše vyzvednete na vybraných čerpacích stanicích či v trafikách.

Mezi největší přednosti online půjček patří rychlost vyřízení a sjednání, stejně jako skutečnost, že vypůjčené prostředky můžete využít na cokoli uznáte za vhodné. Jde totiž o bezúčelovou půjčku, takže jejímu poskytovateli nemusíte dokládat faktury nebo další dokumenty prokazující účel jejího využití. Navíc si vhodnou půjčku vyberete pěkně v klidu bez toho, aby vás někdo do něčeho nutil.

Výhody online půjčky

 • Pohodlné sjednání a vyřízení

 • K vyřízení stačí PC nebo telefon s připojením k internetu

 • Máte možnost výběru ze široké nabídky půjček

 • Volit můžete bankovní i nebankovní společnosti

 • Sami si zvolíte částku i dobu splatnosti

Nevýhody online půjčky

 • Nutný stabilní a dostatečný příjem

 • U bankovních půjček je negativní záznam v registrech překážkou

 • Někde je vyžadován ověřovací poplatek

 • U automaticky schvalovaných žádostí hrozí vyšší procento zamítnutí

  Chci online půjčku
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).