Stát se to může každému. Jednoduše potřebujete do další výplaty „založit“ a nechcete žádat o finanční pomoc rodinu ani přátele. Naštěstí existují tzv. mikropůjčky, které vám dokážou vytrhnout trn z paty. Jednou takovou je půjčka 2000 Kč, kterou nabízí zejména nebankovní společnosti. Komu je určená a jaká jsou její specifika?

Mikropůjčka do další výplaty

O půjčku do 2000 Kč mají nejčastěji zájem žadatelé, kteří potřebují překlenout nepříznivé období do další výplaty. Zároveň potřebují uhradit výdaj menšího rozsahu, který jednoduše nepočká. Přesně pro tyhle případy jsou tady mikropůjčky, které nabízí zejména nebankovní společnosti.

Mezi jejich největší přednosti patří jistě skutečnost, že o peníze navíc požádáte jednoduše online. Stačí si vybrat z obsáhlé nabídky, vyplnit krátký formulář a zvolit způsob výplaty finančních prostředků (v hotovosti nebo na bankovní účet). Nemusíte tak nikam chodit a zdržovat se zbytečným papírováním a nekonečnou byrokracií.

Peníze kdykoli potřebujete

Díky online vyřízení půjčky do 2000 Kč můžete mít peníze opravdu rychle. Poskytovatel půjčky je zpravidla zasílá na bankovní účet ihned po schválení žádosti. Pokud jste zvolili výplatu v hotovosti, prostředky vám může dovézt kurýr nebo si je můžete vyzvednout na vybraných trafikách, či čerpacích stanicích.

Pokud navíc narazíte na speciální promo akci s názvem „první půjčka zdarma“, získáte peníze bez poplatků a úroků. Podmínkou je, aby šlo o vaši první půjčku u vybrané společnosti, kterou vrátíte v dohodnutém termínu. V opačném případě vám budou účtovány poplatky dle aktuálně platného ceníku.

Půjčka i pro rizikové klienty

Peníze do další výplaty mohou být poskytnuty i tzv. rizikovým klientům, kterým banka standardně nepůjčí. Mezi rizikové klienty spadají zpravidla žadatelé s negativním záznamem v registrech dlužníků nebo ti, kteří nemohou, či nechtějí doložit svůj příjem potvrzením od zaměstnavatele.

Menším nedostatkem jsou vyšší úroky a případné sankce za porušení smluvních podmínek. Jistou nevýhodu můžeme spatřit i v poměrně krátké době splatnosti, která se nejčastěji pohybuje v řádech dnů, maximálně týdnů. Na druhou stranu je možno závazek splatit brzy a bez zbytečných komplikací a průtahů. Pokud byste přece jen měli se splácením půjčky problém, neprodleně kontaktujte věřitele, spravte jej o své situaci a domluvte se na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) nebo na nově nastaveném splátkovém kalendáři.

Výhody půjčky do 2000 Kč

Nevýhody půjčky do 2000 Kč

  • Vyšší úroky

  • Krátká doba splatnosti

  • Vysoké sankce za porušení smluvních podmínek