Mini půjčka

 • Rychlá finanční pomoc

 • Půjčka do několika tisíc Kč

 • Splatnost obvykle 30 dní

Druhy půjček

Co je to mini půjčka

Mini půjčka je populární druh krátkodobé půjčky, jejíž výše se pohybuje přibližně od 500 Kč až do výše maximálně 5 000 Kč. Také doba splatnosti mini půjčky je zkrácená a pohybuje se dle výše půjčky a podmínek společnosti do 30 dní.

Mini půjčky jsou doménou nebankovních společností. Banky se drobným půjčkám obvykle vyhýbají. Malé půjčky v řádu pár tisíc korun však nabízí už i některé české banky. Například Česká spořitelna nabízí spotřebitelskou půjčku již od 2 000 Kč.

Výše půjčky
5 000 - 1 200 000 Kč
Splatnost
12 - 120 měsíců
Výše půjčky
10 000 - 250 000 Kč
Splatnost
4 - 120 měsíců
Vybrat
Výše půjčky
10 000 - 500 000 Kč
Splatnost
6 - 84 měsíců
 • Výše půjčky
  5 000 - 1 200 000 Kč
  Splatnost
  12 - 120 měsíců
 • Výše půjčky
  10 000 - 250 000 Kč
  Splatnost
  4 - 120 měsíců
  Vybrat
 • Výše půjčky
  10 000 - 500 000 Kč
  Splatnost
  6 - 84 měsíců

Kdy se mini půjčka využívá

Mini půjčka se nabízí jako rychlé řešení finanční potřeby či nouze. Proto jsou také mini půjčky často označovány jako “půjčky před výplatou”. Nejčastěji se mini půjčky používají k překlenutí finanční nouze pár dní před výplatou nebo k uhrazení nečekaných výdajů, které nesnesou odklad (např. rozbitá lednička nebo pračka).

Mini půjčky by se v žádném případě neměly používat k placení splátek stávajících dluhů. To mívá za následek nekontrolované zvyšování dluhů a vznik tzv. dluhové spirály.

Než o půjčku zažádáte, přečtěte si zásady bezpečného půjčování.

Poplatek u mini půjčky

Mini půjčku od standardní půjčky odlišuje nejen kratší doba splatnosti, ale také odměna za poskytnutí půjčky. Zatímco u klasické půjčky si poskytovatel účtuje předem stanovený úrok, u mini půjček je účtován poplatek v předem určené výši. Například u jedné z nejvýhodnějších krátkodobých půjček na trhu půjčky Kamali tento poplatek činí 33 Kč za každých půjčených 1 000 Kč.

První mini půjčka zdarma

Někteří nebankovní poskytovatelé mini půjček nabízí novým klientům první půjčku zdarma. To znamená, že za první půjčku klient nezaplatí ani korunu navíc a poskytovateli vrátí pouze vypůjčenou částku. Samozřejmě to platí pouze v případě, že klient půjčku uhradí do stanoveného termínu bez prodloužení splatnosti.

Průběh splácení mini půjčky

Odlišný je také způsob splácení mini půjčky oproti běžným úvěrům. Vzhledem k nízké výši půjčky se splácení nerozděluje do několika splátek, ale splácí se jednorázovou splátkou ke stanovenému dni. Dobu splatnosti je pak možné prodlužovat. Není to však zadarmo.

Potíže se splácením mini půjčky

Pokud se dlužník dostane do problémů se splácením mini půjčky, je doporučeno okamžitě kontaktovat poskytovatele půjčky. Ten se zpravidla snaží najít řešení vhodné pro obě strany. Nejjednodušším řešením je prodloužení doby splatnosti o dalších 30 dní. U mini půjček se za prodloužení doby splatnosti platí předem určený poplatek ve výši pár desítek korun.

V případě vyššího dluhu je možné jednorázovou splátku rozepsat do více splátek v rámci splátkového kalendáře. Pokud dlužník půjčku nesplácí a situaci neřeší, hrozí mu vysoké sankce za porušení smluvních podmínek, které mohou skončit až vyhlášením exekuce a zabavením majetku dle exekučního zákona.

Jak vybrat nejlepší mini půjčku

Nabídka mini půjček je rozmanitá a liší se zejména ve výši poplatku za poskytnutí půjčky, který se může pohybovat od pár desítek až po pár stovek korun. Proto je důležité porovnat si více nabídek a vybrat si tu nejvýhodnější.Mini půjčky mohou využít i lidé, které nedosáhnou na běžnou bankovní půjčku. Jedná se zejména o drobné a začínající podnikatelé, pracující studenty, seniory pobírající důchod či samoživitelky a ženy na mateřské. Důležité je mít stálý a prokazatelný příjem a ideálně čistý rejstřík v registru dlužníku.