Mít vlastní bankovní účet je v dnešní době prakticky nezbytností. Drtivá většina zaměstnavatelů totiž posílá výplatu bezhotovostně – na účet zaměstnance. Existují však i lidé, kteří účet nemohou využívat nebo ho vůbec nemají. Důvodů k tomu mohou mít nespočet – třeba bance nedůvěřují nebo mají účet obestavěn exekutory a tak z něj prostředky nemohou čerpat. Právě pro tyto případy (a řadu dalších) jsou zde k dispozici hotovostní půjčky.

Větší i menší částky k zapůjčení

Hotovostní půjčky, chcete-li půjčky na ruku, nabízí výlučně nebankovní společnosti. Půjčit si můžete částky menšího objemu (zpravidla do několika desítek tisíc korun) a to prakticky bez toho, abyste opustili pohodlí svého domova. Vše vyřídíte online prostřednictvím jednoduchého formuláře. Navíc podmínky nebankovních půjček jsou mnohem mírnější, než v bance, takže na ně dosáhne vyšší procento žadatelů. Pro rizikové klienty je k dispozici třeba půjčka na směnku v hotovosti nebo ta, u které poskytovatel nenahlíží do registrů, případně nevyžaduje potvrzení o příjmech od žadatele.

Chci půjčku

Peníze vám doručí kurýr nebo si je snadno vyzvednete

Jakmile je žádost o půjčku schválena, je potřeba podepsat smlouvu. Ani v tomto případě není potřeba vaše fyzická přítomnost. Smlouvu jednoduše „podepíšete“ třeba formou SMS zprávy. Pak už záleží na domluvě mezi žadatelem a poskytovatelem půjčky. Peníze vám může dovézt a předat kurýr společnosti nebo si je můžete vyzvednout třeba na vybraných čerpacích stanicích či v trafikách. Protože půjčka v hotovosti představuje obvykle o nižší částky k zapůjčení, je potřeba počítat s kratší splatností.

Vyšší riziko = vyšší úroky

Navíc je třeba zohlednit také riziko, které společnost poskytováním hotovostních půjček podstupuje. To se často odráží ve výši úroků nebo hodnotě RPSN. Narazit ale můžete i na akci v podobě první půjčky zdarma, kde neplatíte žádné úroky ani poplatky. Peníze je ale potřeba vrátit v dohodnutém termínu.

Výhody hotovostních půjček

 • Snadné vyřízení půjčky online

 • Rychlé poskytnutí finančních prostředků

 • Peníze i pro žadatele bez bankovního účtu

 • Mírné podmínky

 • Možnost donášky až domů

 • Peníze si můžete vyzvednout i v trafikách nebo na čerpacích stanicích

Nevýhody hotovostních půjček

 • Vyšší úroky a hodnota RPSN

 • Menší částky k zapůjčení

 • Kratší splatnost

 • Nutnost nosit hotovost u sebe (při vyzvednutí a při splácení půjčky)

  Chci hotovostní půjčku
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.