Potřebujete peníze v hotovosti na ruku? Nemůžete si nechat zaslat půjčku na bankovní účet? V tom případě vám pomůže půjčka na ruku. Především nebankovní společnosti, ale i některé banky, nabízí úvěry, které vám vyplatí v hotovosti. U nízkých částek si půjčku můžete vyzvednout již během několika hodin.

Půjčka na ruku bez registru

Nemáte bankovní účet nebo ho máte zablokovaný například kvůli exekuci? Pak je vaše jediná možnost půjčka na ruku. Obvykle totiž není možné nechat si vyplatit peníze na účet cizí osoby. Často je dokonce vyžadována verifikační platba ve výši 1 Kč, aby si společnost poskytující úvěr ověřila, že patří účet skutečně vám. Právě z toho důvodu se vám může hodit půjčka bez bankovního účtu na ruku, kterou můžete získat u nebankovní společnosti i bez ověření v registru.

Počítejte však s tím, že půjčku na ruku bez registru a doložení příjmů získáte jen v řádech několika tisíc a budete ji muset splatit během jednoho měsíce. Úrokové sazby jsou vysoké a poplatky za nesplacení dluhu ještě vyšší. Vždy si proto půjčujte pouze u prověřené úvěrové společnosti a důkladně si nastudujte podmínky – ⁠s výběrem vám pomůže naše online srovnán půjčke na ruku.

Chci půjčku

Vyšší částky jen s doložením příjmů

I když většina půjček na ruku spadá do krátkodobých úvěrů ve výši do deseti tisíc korun, v některých případech si můžete půjčit i několik desítek tisíc v hotovosti. Schvalovací proces je pak o něco náročnější, budete muset doložit své příjmy – například výplatními páskami nebo potvrzením od zaměstnavatele, a společnost si vás proklepne i v registru dlužníků.

Dávejte si pozor na to, že půjčky v hotovosti bývají méně výhodné, než když si necháte částku převést na svůj účet. Půjčka na ruku se zpravidla pojí s vyššími poplatky nebo i jinými úrokovými sazbami. Pokud máte možnost nechat si vyplatit úvěr na bankovní účet, využijte raději této možnosti.

Kde si půjčku na ruku vyzvednout?

Hotovostní půjčku uzavřete standardním způsobem online. Budete k tomu potřebovat občanský průkaz a vyplníte svoji adresu, telefon a e-mail, případně předložíte doklady potvrzující váš příjem. Ale jak je to s vyplacením půjčky v hotovosti? Nebankovní společnosti nemívají žádné pobočky, ale nabízí různé způsoby, jak si peníze můžete vyzvednout.

Nejjednodušší, ale zároveň nejdražší způsob je, že vám půjčku na ruku přinese zástupce společnosti až k vám domů. To je sice pohodlné, ale samozřejmě musíte zaplatit za čas tohoto zaměstnance. Lepší variantou bývá vyzvednutí u smluvního partnera poskytovatele půjčky. To může být například trafika, čerpací stanice, sázková kancelář nebo pošta. Výhodou je, že tyto provozovny mají dlouhou otevírací dobu a obvykle fungují i o víkendu. Díky tomu můžete mít peníze na ruku už během několika hodin.

Takováto nebankovní půjčka bez účtu je vhodná zejména pro žadatele, kteří nemají bankovní účet nebo nechtějí, aby jeho zřizovatel o půjčce věděl. Půjčka bez ověření účtu zároveň šetří váš čas, protože není potřeba zasílat ověřovací jednokorunový poplatek.

Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky na ruku?

Pojďme si ještě jednou shrnout, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody půjčky na ruku. Pro převzetí peněz nepotřebujete bankovní účet, částku dostanete vyplacenou v hotovosti. To je výhoda pro osoby bez bankovního účtu, nebo s účtem zablokovaným exekucí. Pokud si chcete půjčit pouze nízkou částku, úvěr vám nebankovní společnost schválí rychle jen na základě online žádosti, bez dokládání příjmů nebo zkoumání vaší minulosti v registru. Díky tomu je schválení rychlé a peníze si můžete vyzvednout třeba i během víkendu v síti partnerských společností.

Největší nevýhodou půjček na ruku je jejich vysoká cena – obvykle se jedná o krátkodobé půjčky, u nichž jsou vysoké úrokové sazby, a navíc zaplatíte poplatky za vyplacení peněz v hotovosti. Půjčka bez vlastního účtu a na ruku se také hůře shání, většina poskytovatelů nabízí úvěry pouze převodem na účet. V neposlední řadě myslete na to, jak si celý obnos přinesete domů bezpečně.

Chci půjčku na ruku
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.