Půjčka na ruku

  • Peníze v hotovosti

  • Nejčastěji nabízejí nebankovní společnosti

  • U nižších částek peníze do několika hodin

Druhy půjček
Radíme

Půjčujte si zodpovědně

Než si půjčíte, vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, kolik zvládnete splácet.

Vyšší částky jen s doložením příjmů

I když většina půjček na ruku spadá do krátkodobých úvěrů ve výši do 10 000 Kč, v některých případech si můžete půjčit i několik desítek tisíc v hotovosti. Schvalovací proces je pak o něco náročnější, budete muset doložit své příjmy – například výplatními páskami nebo potvrzením od zaměstnavatele. Společnost si vaši historii zkontroluje také v registru dlužníků.

Dávejte si pozor na to, že půjčky v hotovosti bývají méně výhodné, než když si necháte částku převést na svůj účet. Půjčka na ruku se zpravidla pojí s vyššími poplatky nebo i jinými úrokovými sazbami. Pokud máte možnost nechat si vyplatit úvěr na bankovní účet, využijte raději této možnosti.Půjčka na ruku bez registru

Nemáte bankovní účet nebo ho máte zablokovaný například kvůli exekuci? Pak je vaše jediná možnost půjčka na ruku. Obvykle totiž není možné nechat si vyplatit peníze na účet cizí osoby. Často je dokonce vyžadována verifikační platba ve výši 1 Kč. Tím si společnost poskytující úvěr ověří, že účet patří skutečně vám.

Nebankovní půjčku na ruku můžete získat i bez ověření v registru. Počítejte však s tím, že půjčku bez registru a doložení příjmů získáte jen v řádech několika tisíc a budete ji muset splatit během jednoho měsíce. Úrokové sazby jsou vysoké a poplatky za nesplacení dluhu ještě vyšší. Vždy si proto půjčujte pouze u prověřené úvěrové společnosti a důkladně si nastudujte podmínky. S výběrem vám pomůže naše online srovnání půjček.


Kde si půjčku na ruku vyzvednout?

Nebankovní společnosti nemívají žádné pobočky, ale nabízí různé způsoby, jak si peníze můžete vyzvednout.


Nejjednodušší, ale zároveň nejdražší způsob je, že vám peníze přinese zástupce společnosti až k vám domů. To je sice pohodlné, ale samozřejmě musíte zaplatit za čas tohoto zaměstnance. Lepší variantou bývá vyzvednutí u smluvního partnera poskytovatele půjčky (například trafika, čerpací stanice, sázková kancelář nebo pošta). Výhodou je, že tyto provozovny mají dlouhou otevírací dobu a obvykle fungují i o víkendu. Díky tomu můžete mít peníze na ruku už během několika hodin.Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky na ruku

+ Nepotřebujete bankovní účet

+ Nižší částky jsou schvalovány rychle na základě online žádosti

+ Nižší částky získáte bez dokládání příjmu

+ U smluvního partnera poskytovatele si můžete vyzvednout peníze obratem

- Vysoké úroky a poplatky

- Tento produkt nabízí málo společností

- Riziko zadlužení

Jak získat půjčku na ruku

Hotovostní půjčku uzavřete standardním způsobem online. Budete k tomu potřebovat:

  • občanský průkaz

  • adresu bydliště

  • telefon

  • e-mail

  • případně předložíte doklady

  • potvrzující váš příjem


Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídky na trhu

Ve srovnávači najdete pouze ověřené poskytovatele s licencí ČNB a jejich aktuální nabídku.