Půjčka před výplatou je jedním z nejvyhledávanějších nebankovních úvěrů. Řeší situace, ve kterých rychle potřebujete spíše menší obnos peněz, který budete schopni za krátkou dobu bez problémů splatit. Typickým příkladem může být nečekané porouchání domácího spotřebiče, který si aktuálně nemůžete dovolit koupit, ale za několik dní či týdnů – po výplatě, jej budete schopni zaplatit.

V takovou chvíli nedává smysl žádat si o velký úvěr v bance, navíc před jeho schválením už možná dávno budete disponovat potřebnými penězi sami. Nebankovní subjekty tak přišly s nabídkou půjček, které vám v podobných momentech pomohou. V drtivé většině případů je tento typ půjček bezúčelový, peníze tedy můžete použít na cokoliv dle vlastního uvážení.

Peníze mohou být na účtu během chvíle

Půjčky před výplatou se obvykle pohybují v menších částkách – řádově v tisících až desítkách tisíc korun. Nebankovní instituce vám často navýší limit až při opakované půjčce a napoprvé dosáhnete jen na velmi nízkou částku.

Hlavní výhodou půjček před výplatou je jejich rychlost, někteří poskytovatelé nabízejí vyplacení peněz během několika minut od schválení žádosti o půjčku. Celý proces žádosti je přizpůsoben tomu, že se jedná o urgentní potřebu nepříliš velké částky, a tak můžete očekávat jednoduché sjednání úvěru přes internet například prostřednictvím online formuláře. U některých společností navíc můžete při prvním úvěru využít tzv. půjčku zdarma. V případě jejího včasného uhrazení nezaplatíte žádný úrok či poplatek, ale jen tu sumu, kterou jste si skutečně půjčili.

Půjčka před výplatou má krátkou dobu splatnosti

Vzhledem k typu půjčky počítejte s krátkou dobou splatnosti, častý je v tomto ohledu jeden měsíc, ale podmínky budou v závislosti na poskytovateli různé. S delší dobou splatnosti vám většinou poroste i celková cena půjčky, což se na menší částce rychle odrazí v nevýhodnosti celého úvěru. Prodloužení doby splatnosti totiž může být spojeno s nemalým poplatkem. Podobně jako u jiného úvěru se tak dobře zamyslete nad tím, zda jste schopni takovéto půjčky do výplaty bez problémů splácet v předepsaném termínu.

Obecně jsou půjčky před výplatou méně výhodné než dlouhodobé úvěry. Pokud navíc patříte mezi rizikové klienty, kteří mají negativní záznam v registrech, a bude pro vás jedinou možností půjčka do výplaty bez registru, počítejte s tím, že výsledná cena půjčky bude celkem vysoká. Nicméně ve specifických situacích představují smysluplnou variantu. RPSN přepočítávaná na rok bude u těchto úvěrů vždy extrémně vysoká, protože doba splatnosti je výrazně kratší.

Na co se zaměřit při výběru půjčky před výplatou?

Správnou volbou půjčky můžete ušetřit peníze a vyhnout se nepříjemnostem spojeným s výběrem nesolidní společnosti. I když na půjčku spěcháte, vymezte si čas na dostatečné prostudování podmínek a srovnání jednotlivých nabídek. Ověřte si, zda daný poskytovatel nabízí u půjčky před výplatou částku ve výši, kterou potřebujete. Zjistěte si kompletní sazby všech poplatků a úroků, se kterými je půjčka do výplaty spojená.

Prostudujte si, jakým způsobem se úvěr splácí – u půjčky před výplatou to může být jen jednou splátkou. Zeptejte se, jaké sankce jsou vyměřené za pozdní splátku, případně jaký je poplatek za prodloužení půjčky.

  • Náš tip: Pokud nepatříte mezi rizikové klienty, požádejte o pomoc banku, v jejímž portfoliu se sice půjčka do výplaty pro každého (včetně rizikových klientů) nenachází, dokáže vám ale nabídnout třeba možnost využití kontokorentu nebo dalších produktů, které jsou obecně levnější a umí vám z nepříjemné situace pomoci.

Ve chvíli, kdy potřebujete peníze rychle, pro vás bude rovněž důležitá informace o tom, jak dlouho trvá posouzení žádosti a následné vyplacení částky. V neposlední řadě si zkontrolujte důvěryhodnost společnosti a zkušenosti ostatních zákazníků.

Ke všem potřebným odpovědím vás dovede náš přehledný srovnávač půjček. Najdete v něm jen ověřené firmy, jejichž nabídky můžete snadno porovnat. Na jednom místě máte k dispozici informace o nabízených půjčkách před výplatou, jejich podmínkách a požadovaných dokumentech. Jednoduše tak vyberete úvěr, který splňuje vaše potřeby a je pro vás nejvýhodnější.