Cestovní pojištění – organizovaný sport

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění

Běžné cestovní pojištění pro organizovaný sport neplatí

Plánujete vyjet za hranice na fotbalový turnaj nebo se chcete zúčastnit běžeckého závodu? V tom případě vám základní cestovní pojištění obvykle nebude stačit. I když se budete věnovat zcela základním sportům, jako je fotbal, běh nebo cyklistika, účast na závodech nebo turnajích představuje pro pojišťovny vyšší riziko. Z toho důvodu se účast na organizovaném sportu většinou nachází ve výlukách běžného pojištění. Ale nezoufejte – máte možnost se připojistit a zajistit si tak cestovní pojištění platné pro organizovaný sport.

Připlaťte si za rizikové sporty

Většina pojišťoven dělí sportovní aktivity do dvou kategorií – rekreační a rizikové sporty.

Pojištění rekreačních sportů zahrnuje provozování méně rizikových sportů na rekreační úrovni (např. běh, turistika, cyklistika, plavání, volejbal, fotbal).

Rizikové sporty obsahují sportovní aktivity, které s sebou nesou vyšší riziko zranění (např. jachting, rafting, potápění či via ferraty).

Zároveň kategorie rizikových sportů slouží u celé řady pojišťoven pro profesionály a další sportovce, kteří plánují v zahraničí účast na závodech a podobně. Pokud jsou základní sporty provozovány v rámci organizovaných sportovních soutěží včetně tréninku a přípravy na ně, je nutné sjednat připojištění rizikových sportů.

Podmínky každé pojišťovny se však liší, proto je důležité si důkladně přečíst všeobecné pojistné podmínky.

Sjednat cestovní pojištění

Porovnejte si ceny cestovního pojištění na organizovaný sport

Cestovní pojištění na organizovaný sport je přibližně dvakrát dražší než běžné pojištění pro rekreační aktivity, proto se vyplatí porovnat si několik nabídek, abyste zbytečně nepřepláceli. S tím vám pomůže přehledná online kalkulačka, v níž získáte srovnání od více společností. Stačí jen zaškrtnout, že požadujete připojištění rizikových sportů. Během pár sekund získáte přehlednou tabulku, kde si u každé nabídky můžete rozkliknout detaily a pročíst si konkrétní podmínky dané pojišťovny pro organizovaný sport.

Srovnat ceny pojištění

Podle čeho vybírat cestovní pojištění pro sport?

Pojištění vybírejte nejen podle nejnižší ceny, ale také podle dostatečně vysokých pojistných limitů – nabízí se pojištění léčebných výloh od několika milionů, až po stovky milionů či s neomezeným limitem plnění. Vhod přijde rovněž úrazové připojištění, které vám pokryje trvalé následky nebo smrt úrazem.

Vyrážíte-li na závody do zahraničí pravidelně, nejspíš se vám vyplatí celoroční cestovní pojištění. To si ve výsledcích srovnání snadno vyfiltrujete. Celoroční cestovní pojištění pro organizovaný sport platí pro opakované výjezdy do zahraničí v maximální délce 90 dnů.

Sjednání pojištění snadno, rychle a z pohodlí domova

Platné cestovní pojištění pro organizovaný sport musíte mít v ruce, ještě než překročíte hranice. Naštěstí si ho díky online sjednání zřídíte během 2 minut z pohodlí domova nebo odkudkoliv, kde máte k dispozici internet. Potřebné dokumenty obdržíte do e-mailu.

Sjednat pojištění
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.