Cestovní pojištění na dovolenou

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 % ceny pojištění

Spočítat ceny
cestovní pojištění

Cestovní pojištění na dovolenou

rozcestník svět

Co je to pojištění na dovolenou?

Před každou cestou do zahraničí byste neměli zapomínat ani na pojištění na dovolenou. Cestovní pojištění vám může zachránit život, kufry a pomůže i se stornem poplatků. Cestovní pojištění na dovolenou si určitě sjednejte i v případě dovolené v Česku.

Cena cestovního pojištění na dovolenou

To, kolik za pojištění na dovolenou zaplatíte, se odvíjí od několika faktorů:

 • Délka pojištění, tedy počet dnů, na které se chcete pojistit

 • Místo dovolené

 • Typ cesty

 • Rozsah zvolených rizik

 • Výše limitů pojistného plnění

Snadno však získáte slevu při sjednání cestovního pojištění online, nebo i v případě cestovního pojištění pro celou rodinu či celoroční cestovní pojištění Cestovní pojištění se vám vyplatí sjednat i na dovolenou po Česku, a to i v případě, že si řeknete, že přece se zdravotním průkazem cestovní pojištění nepotřebujete.

Sjednat cestovní pojištění

Co obsahuje cestovní pojištění na dovolenou?

Cestovní pojištění vám pokryje rizika, která vám na dovolené hrozí. Základem jsou léčebné výlohy, ale v rámci pojištění si můžete pojistit i další rizika. Součástí cestovního pojištění jsou i asistenční služby a repatriace. K základním službám si můžete zvolit i různá připojištění.

Základní baliček cestovního pojištění:

 • Pojištění léčebných výloh

 • Repatriace

 • Asistenční služby

Možné varianty připojištění:

 • Úrazové připojištění

 • Pojištění zavazadel

 • Storno poplatků

 • Pojištění odpovědnosti za škody

 • Pojištění sportovních aktivit

 • Pojištění nevyužité cesty

Cestovní pojištění si samozřejmě můžete nastavit podle toho, jak zrovna potřebujete, tedy sami si zvolíte délku pojištění nebo vyšší limit pojistného plnění, které se hodí, pokud plánujete cestovat do rizikových oblastí. V případě, že se chystáte lyžovat, je dobré mít vyšší limity pojištění sportu. Vždy si ale zjistěte, zda pojišťovna nabízí možnost pojištění některých sportů nebo cesty do rizikových krajin a oblastí.

dovolena moře

Nejlevnější cestovní pojištění na dovolenou

Na pojištění byste neměli šetřit, myslete na to, že je tu pro vás a vaše zdraví v případě úrazu. Pokud zvolíte nízké pojistné plnění, nemusí to na úhradu např. léčebných výloh stačit a převyšující částku tak budete doplácet ze svého.

Cena cestovního pojištění se odvíjí od výše zvoleného pojistného plnění, zvolených rizik i případných doplňkových připojištění.

Kalkulace cestovního pojištění

Celoroční cestovní pojištění na dovolenou

Tento typ pojištění se vyplatí zejména cestovatelům, kteří cestují často a celoročně. Vyplatí se však i v případě, že podnikáte například časté výlety i do okolních krajin. V rámci Evropy například za celoroční cestovní pojištění zaplatíte 365 korun. Pozor si však dejte na to, že délka jedné cesty v tomto případě bývá většinou omezena na dobu maximálně 30 dní.

Cestovní pojištění ze zahraničí

Cestovní pojištění doporučujeme uzavřít cestovní ještě před cestou. Jestli to však nestihnete, nemusíte panikařit. V mnoha případech si zejména v Evropě dokážete poradit i s Evropským průkazem zdravotního pojištění, tzv. EHIC, kterým se prokazujete i u svého lékaře v Česku. Tento průkaz má ale své limity, a tedy, že platí jen ve veřejných zdravotnických zařízeních.

Cestovní pojištění snadno uzavřete i v zahraničí, nicméně počítejte s čekací lhůtou nejčastěji 7 dní. Také pozor na to, které pojišťovny umožňují uzavření cestovního pojištění ze zahraničí. Mezi ty, co ho poskytují patří například Allianz, Generali, Direct nebo Pojišťovna VZP.

Porovnání cestovního pojištění
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.