Cestovní pojištění – srovnání cen

Plánujeme-li delší pobyt v zahraničí, je cestovní pojištění na rok ideální volbou, jak můžeme být plně ochráněni. Je totiž nutné vědět, že za hranicemi se na nás nevztahuje běžné zdravotní pojištění. A tak daná pojistka primárně pokryje všechny výdaje, které jsou s lékařskou péčí nutně spojeny. Navíc může cestovní pojištění na rok zahrnovat i další rozsahy služeb, které jsou závislé hlavě na našich požadavcích, a případné rizikovosti, která s pobytem jako takovým souvisí.

Cena pojistky je důležitá

Jelikož je cestovní pojištění na rok samo o sobě dlouhodobou pojistkou, hraje cena velkou roli. Dobrou volbou je tedy porovnání jednotlivých pojišťoven, které ji mohou nabídnout. Z nich lze poté vybrat tu správnou, a celou pojistku online, tedy prostřednictvím internetu snadno a hlavně rychle uzavřít. A to třeba i pár minut před odjezdem, nebo odletem.

Na co si dát při výběru pozor?

Co je při výběru pojistky poměrně důležité, to je potřeba toho, aby nám vyhovovala. V daném směru by tak Cestovní pojištění na rok mělo mít dostatečně vysoké limity vztahující se k potřebě ošetření, měla by nabídnout třeba široké možnosti připojištění i na rizikové sporty, a vhod přijde také asistence. Co je také neméně důležité, to je zvolit správnou zemi, ve které chceme danou pojistku využít.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 136