Cestovní pojištění storno poplatky

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění

Kdy se hodí cestovní pojištění včetně storna zájezdu?

Vybrali jste si vysněnou dovolenou a zaplatili ji s předstihem několika měsíců? To má celou řadu výhod – ušetříte a ještě máte dostatek času cestu důkladně naplánovat. Ale co když ještě před odjezdem onemocníte nebo se zraníte?

Zrušení zájezdu z vaší strany se neobejde bez storno poplatků, které vám cestovní kancelář naúčtuje. Výše storno poplatků se liší podle podmínek konkrétní společnosti. Obvykle platí, že čím blíže je termín odjezdu, tím vyšší storno poplatek zaplatíte – pár dní před pobytem se může vyšplhat až na 100 % ceny zájezdu. Když si sjednáte cestovní pojištění se stornem, tyto poplatky vám z velké části uhradí pojišťovna.

Cestovní pojištění a storno zájezdu

Storno poplatky si pojistíte jako doplněk k cestovnímu pojištění. V případě zrušení dovolené ze závažných důvodů vám tyto poplatky uhradí pojišťovna. Při sjednávání pojištění se však pečlivě seznamte s podmínkami vybraného pojištění. Základní pojištění kryje situace, kdy před odjezdem na dovolenou onemocníte nebo se zraníte. Některé pojišťovny ale nabízí pojištění storno poplatků také pro případ škody na majetku, žádosti o rozvod nebo zmeškání dopravního prostředku.

I pojištění storno poplatků obsahuje řadu výluk a výjimek, na které se pojištění nevztahuje. Každá pojišťovna si stanovuje individuální podmínky pro cestovní pojištění se stornem – veškeré informace najdete ve všeobecných pojistných podmínkách. Porovnejte si cestovní pojištění storna zájezdu od několika pojišťoven a vyberte si to nejvýhodnější.

Nejčastější výluky pro cestovní pojištění se stornem

Cestovní pojištění včetně storna zájezdu má obvykle tyto výluky, na něž se pojištění storno poplatků nevztahuje:

plnamoc
 • nečekaná ztráta zaměstnání, či nemožnost čerpat dovolenou,

 • zamítnutí žádosti o vízum,

 • nepříznivá geopolitická, klimatická, ekologická či epidemiologická situace v cílové destinaci,

 • změna zdravotního stavu v důsledku požití alkoholu či jiných návykových látek,

 • změna zdravotního stavu v důsledku psychické poruchy či choroby,

 • zdravotní komplikace po výkonech v oboru plastické chirurgie nebo v reakci na očkování,

 • zrušení cesty z důvodu těhotenství a souvisejících zdravotních komplikací,

 • úmyslné sebepoškození, sebevražda.

Pojištění storno poplatků u letenek

Na výjimky z pojištění si dávejte pozor také u leteckých zájezdů. Pojištění storno poplatků se totiž většinou vztahuje pouze na samotnou letenku a nikoliv na letištní taxy, poplatky za vízum či palivové příplatky. V konečném důsledku to může znamenat, že vám pojišťovna vyplatí třeba jen polovinu uhrazené částky, protože zbylou část tvoří poplatky, na něž se pojištění storno poplatků nevztahuje. Vše ale samozřejmě záleží na konkrétních smluvních podmínkách daného cestovního pojištění storno poplatků.

Chci si sjednat cestovní pojištění

Sjednejte si cestovní pojištění storno zájezdu včas

Velmi důležité je včasné sjednání cestovního pojištění včetně storna zájezdu. Každá pojišťovna si stanovuje vlastní termín, do kdy musíte pojištění uzavřít. Většinou je nutné zaplatit cestovní pojištění se stornem nejpozději den po zaplacení zájezdu nebo den po úhradě doplatku zájezdu.

Pokud jste zájezd zakoupili s předstihem několika měsíců, umožňují některé společnosti sjednat pojištění storno poplatků ještě dodatečně. Vždy si důkladně nastudujte podmínky vybrané pojišťovny. Vše nejlépe porovnáte na srovnání cestovního pojištění.

Blog

 • tankování
  Cestování
  Jak ušetřit na pohonných hmotách? Stáhněte si chytrou aplikaci a jezděte chytře

  Ceny pohonných hmot v posledních týdnech překonávaly historická maxima. Důvodem je nejen zdražování ropy na světových trzích, ale i citelné oslabení koruny vůči dolaru. Oboje nepochybně souvisí s propuknutím války na Ukrajině. Jak ušetřit na pohonných hmotách a zároveň auto zbytečně neničit?

 • Žena s batohem a letenkami
  Cestování
  11. dubna 2022|Veronika Čermáková
  Jak ulovit nejlevnější letenky

  Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám pár tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

 • Rodina na dovolené
  Cestování
  15. března 2022|Jana Březinová
  Cestování se staršími dětmi

  Máte v hlavě představu krásné dovolené, kde se děti nebudou nudit a dospělí si odpočinou? Aby šlo vše hladce, měli byste se na cestování s dětmi důkladně připravit. Jinak vás může postihnout celá řada nepříjemností, od zdravotních potíží až po chybějící doklady. Na co nezapomenout při cestování se staršími dětmi?

 • Těhotná žena na letišti
  Cestování
  02. března 2022|Jana Březinová
  Cestování v těhotenství

  Kvůli těhotenství se určitě nemusíte vzdát dovolené a cestování, na druhou stranu je dobré mít na paměti pár základních pravidel, abyste byla vy i nenarozené miminko v bezpečí. Pro cestování v těhotenství je ideální druhý trimestr.

 • focení selfie ve sněhu Alpy
  TarifyCestování
  18. února 2022|Petr Pohůdka
  Roaming při cestě do zahraničí: Na co si dát pozor?

  Vyrážíte na lyže do zahraničí? Pak se během pobytu jistě nechcete omezovat v užívání svého mobilního telefonu. Zjistěte, kolik zaplatíte za volání či mobilní data a na co byste si při výletu za hranice měli dát pozor.

 • Dubaj
  Cestování
  09. února 2022|Veronika Čermáková
  Co zažít v Dubaji?

  Procestovali jste již opravdu mnoho a jen málokteré místo vás dokáže ještě překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do města, které na sebe několikrát do roka upozorňuje unikátními stavbami a atrakcemi. Na své si zde přijde opravdu každý, a tak není divu, že si Dubaj získá srdce snad každého návštěvníka. Co byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat?

 • Koronavirus
  Cestování
  Koronavirus: cestovní pojištění

  Pandemie nového typu koronaviru poznamenala běžný život u nás i ve světě. Nevyhnula se bohužel ani cestování, které po měsících přísných uzávěr zažívá pomalou obnovu. Pokud plánujete zahraniční cestu, je nezbytně nutné vyřídit si kvalitní cestovní pojištění. Koronavirus vás totiž může uvrhnout do karantény, izolace nebo vám cestování ještě více znepříjemnit.

 • Lyžařky na svahu
  Cestování
  20. prosince 2021|Monika Šaríková
  Zimní dovolená v roce 2021 aneb kam vyrazit přes svátky na lyže?

  Loni byla lyžařská střediska i veškeré hotely a penziony zavřeny kvůli pandemii téměř celou zimu. Letos jsou pobyty na horách a lyžování povoleny, ovšem ne všude a jen za splnění přísných podmínek.

 • Dovolená v Egyptě - pyramidy a velbloudi
  Cestování
  16. prosince 2021|Veronika Čermáková
  Vánoční dovolená v Egyptě

  Láká vás prožití letošních vánočních svátků tak trošku jinak? Co takhle vyhnout se vánočnímu stresu a oslavit Vánoce pod palmami v Egyptě? Egypt je díky příjemným teplotám i ceně ideální destinací pro trávení vánoční dovolené.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.