Výhodné cestovní pojištění psa

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Sjednání do 2 minut

 • Ušetřete až 50 % ceny pojištění

Jak funguje cestovní pojištění pro domácí mazlíčky

Stejně jako lidé, ani domácí mazlíčci by neměli vyrážet za hranice ČR bez cestovního pojištění. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. V rámci cestovního pojištění vám pojišťovna uhradí náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete.

Pojištění pro psa nebo kočku na cesty do zahraničí si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče. Pojišťovna AXA nabízí toto připojištění dokonce jako součást varianty pojištění Excelent.


Pro jaké mazlíčky můžete sjednat cestovní pojištění

Obvykle se cestovní pojištění domácích mazlíčků vztahuje na psy a kočky. Pojišťovny si často stanovují i další podmínky, a to zejména stáří zvířete –⁠ například Slavia pojišťovna nabízí cestovní pojištění pro psy ve stáří 6 měsíců až 8 let a pro kočky od 6 měsíců do 10 let. Asi nejširší skupinu zvířat pokrývá produkt pojišťovny ERGO, u níž si můžete pojistit domácí zvíře a drobné hospodářské zvíře s výjimkou koní, skotu, divokých zvířat a všech zvířat držených pro výdělečnou nebo zemědělskou činnost.

Některé pojišťovny trvají rovněž na očipování, mezinárodním pasu či platném očkování proti vzteklině, respektive na splnění všech zákonných podmínek pro vycestování zvířete do dané země. Vždy si proto důkladně nastudujte podmínky jednotlivých pojišťoven.

Cestovní pojištění ochrání vás i vaše mazlíčky

Srovnejte si nabídky cestovního pojištění s naší online kalkulačkou a najděte nejvýhodnější nabídku pro sebe a svého mazlíčka.

U pojištění mazlíčků na cesty nezapomeňte na pojištění odpovědnosti –⁠ z něj se hradí škody, které zvíře způsobí na zdraví nebo majetku jiných osob.

Na co se vztahuje cestovní pojištění domácích mazlíčků

Podobně jako u lidí se cestovní pojištění domácích mazlíčků vztahuje na akutní a neodkladné ošetření v souvislosti s úrazem či onemocněním zvířete. Pojišťovna uhradí nezbytné veterinární výkony, použitý materiál, nutnou hospitalizaci a předepsané léky, případně náklady související se smrtí či utracením zvířete. Někdy vám pojišťovna alespoň částečně pokryje i náklady na cestu k veterináři.

Pro připojištění veterinární péče má každá pojišťovna stanovený pojistný limit, zpravidla ve výši 10 000 Kč až 40 000 Kč. Cestovní pojištění domácího mazlíčka se obvykle sjednává se spoluúčastí, např. ve výši 1 000 Kč. To znamená, že za veterinární ošetření v hodnotě pět tisíc korun zaplatíte tisíc korun vy a čtyři tisíce uhradí pojišťovna.

Které pojišťovny nabízí cestovní pojištění pro psa a kočku

Na českém trhu působí několik pojišťoven, které nabízí pojištění domácích mazlíčků k cestovnímu pojištění. Ceny se pohybují již od 3 Kč na den.


Pojišťovna

Pojištění mazlíčka

Pojistné limity

AXA Assistance

součást varianty Excelent

 • pojištění veterinární péče: 20 000 Kč

 • doprava zvířete k veterináři: 20 000 Kč

 • rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené zvířetem: do limitu pojištění odpovědnosti

UNIQA

připojištění Pojištění domácího mazlíčka

 • pojištění veterinární péče: 15 000 Kč

 • rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené zvířetem: do limitu pojištění odpovědnosti

Slavia

připojištění Náklady veterinární léčby

15 000 Kč

Union

doplňkové Pojištění domácího mazlíčka

 • veterinární ošetření: 30 000 Kč

 • ošetření zubů: 3 000 Kč/1 zub, max. 10 000 Kč

 • odpovědnost za škodu způsobenou domácím mazlíčkem: 60 000 Kč

VZP

doplňkové Pojištění veterinární péče, v balíčku NADSTANDARD je zdarma

 • Classic: 10 000 Kč

 • Medium: 20 000 Kč

 • Extra: 30 000 Kč

Zdroj: Pojistné podmínky pojišťoven k 24. 9. 2022

Najděte nejvýhodnější cestovní pojištění pro sebe i mazlíčka

Jaké pojištění pro psa nebo kočku na cesty? Srovnejte si cestovní pojištění online se Srovnejto.cz. Stačí zadat cílový region, datum a typ cesty a věk pojištěných osob. Během několika sekund vám spočítáme ceny cestovního pojištění. Jednotlivé nabídky si snadno porovnáte podle ceny a limitů pojistného krytí.Abyste zjistili, zda se dané pojištění vztahuje i na domácí mazlíčky, klikněte u vybrané nabídky na tlačítko "detaily". Pokud se vám některá z výše zmíněným nabídek v tabulce zalíbila, stačí si ji už jen jednoduše vyhledat ve srovnávači a kliknout na tlačítko "vybrat".

Díky srovnání snadno najdete nejvýhodnější cestovní pojištění, které bude vyhovovat vašim potřebám. Jakmile si vyberete to pravé, můžete si ho sjednat a všechny dokumenty obdržíte obratem do e-mailu.


Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti

Při cestách se zvířetem do zahraničí nepodceňujte ani pojištění odpovědnosti. Stačí chvilka nepozornosti a váš pes může něco rozbít či rozkousat v hotelovém pokoji nebo na procházce napadnout jiné zvíře či osobu. Zejména škody na zdraví se mohou šplhat do vysokých částek, a proto by vám nemělo chybět pojištění, které se vztahuje na újmu způsobenou třetí osobě.

Jak přesně funguje pojištění odpovědnosti? Většinou si ho můžete sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění nebo pojištění majetku. Pak se vztahuje na škody, které způsobíte vy i váš mazlíček. Zvolte si dostatečný limit a důkladně si nastudujte pojistné podmínky.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění pro psa a kočku

1

Podmínky pojištění

Často můžete pojistit pouze psy a kočky určitého stáří, podmínky se mohou lišit i podle hmotnosti plemene.

2

Spoluúčast

Řada pojišťoven nabízí cestovní pojištění pro domácí mazlíčky se spoluúčastí. To je částka, kterou musíte uhradit ze svého.

3

Platba na místě

Náklady na veterinární ošetření budete muset uhradit na místě a pojišťovna vám je proplatí zpětně. Proto si dejte pozor, ať máte od veterináře všechny potřebné doklady s identifikací zvířete.

4

Výluky

Cestovní pojištění domácích mazlíčků se nevztahuje na chronická onemocnění, léčení dědičných nebo vrozených vad, výkony preventivního charakteru (např. očkování psa proti vzteklině), výkony související s porodem či kastrací nebo péči, jež nebyla nezbytně nutná.

Co je potřeba zařídit pro mazlíčka před cestou do zahraničí

Cestování se psem do zahraničí vyžaduje obstarání několika důležitých dokladů a očkování:

 • mezinárodní pas s identifikačním číslem,

 • mikročip pro ověření totožnosti zvířete (případně tetování, pokud je jasně čitelné a provedené před 3. 7. 2011),

 • očkování proti vzteklině,

 • osvědčení o zdravotním stavu od veterináře.

Tyto podmínky platí v rámci Evropské unie, ale některé státy mohou vyžadovat ještě další očkování či potvrzení. Například ve Velké Británii, Irsku, Maltě nebo Finsku požadují odčervení 120–⁠24 hodin před odjezdem. Pro cesty mimo území EU musíte splnit dovozní podmínky třetí země.

Konkrétní podmínky zjistíte u kompetentní veterinární autority nebo na zastupitelském úřadě dané země. Bližší informace a odkazy na relevantní instituce najdete na webových stránkách Státní veterinární správy –⁠ země EU a země mimo EU.

Splnění podmínek pro vycestování s mazlíčkem do dané země bývá předpokladem pro platnost cestovního pojištění. Pokud při pojistné události neprokážete pojišťovně, že jste měli všechny doklady pro zvíře v pořádku (např. platný pas), může odmítnout plnění.


Nestačí klasické pojištění mazlíčků?

Máte sjednané pojištění psa či kočky, které kryje veterinární ošetření na území České republiky? Většinou se takové pojištění vztahuje pouze na onemocnění a úrazy v tuzemsku. Některé pojišťovny hradí alespoň škody z rizika odpovědnosti na území Evropy. Případně si můžete dokoupit pojištění pro mazlíčka, to umožňuje například pojištění PetExpert.

Srovnaný magazín

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.