Výhodné cestovní pojištění psa

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Sjednání do 2 minut

 • Ušetřete až 50 % ceny pojištění

Jak funguje cestovní pojištění pro domácí mazlíčky

Stejně jako lidé, ani domácí mazlíčci by neměli vyrážet za hranice ČR bez cestovního pojištění. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. V rámci cestovního pojištění vám pojišťovna uhradí náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete.

Pojištění pro psa nebo kočku na cesty do zahraničí si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče. Pojišťovna AXA nabízí toto připojištění dokonce jako součást varianty pojištění Excelent.


Pro jaké mazlíčky můžete sjednat cestovní pojištění

Obvykle se cestovní pojištění domácích mazlíčků vztahuje na psy a kočky. Pojišťovny si často stanovují i další podmínky, a to zejména stáří zvířete –⁠ například Slavia pojišťovna nabízí cestovní pojištění pro psy ve stáří 6 měsíců až 8 let a pro kočky od 6 měsíců do 10 let. Asi nejširší skupinu zvířat pokrývá produkt pojišťovny ERGO, u níž si můžete pojistit domácí zvíře a drobné hospodářské zvíře s výjimkou koní, skotu, divokých zvířat a všech zvířat držených pro výdělečnou nebo zemědělskou činnost.

Některé pojišťovny trvají rovněž na očipování, mezinárodním pasu či platném očkování proti vzteklině, respektive na splnění všech zákonných podmínek pro vycestování zvířete do dané země. Vždy si proto důkladně nastudujte podmínky jednotlivých pojišťoven.

Cestovní pojištění ochrání vás i vaše mazlíčky

Srovnejte si nabídky cestovního pojištění s naší online kalkulačkou a najděte nejvýhodnější nabídku pro sebe a svého mazlíčka.

U pojištění mazlíčků na cesty nezapomeňte na pojištění odpovědnosti –⁠ z něj se hradí škody, které zvíře způsobí na zdraví nebo majetku jiných osob.

Na co se vztahuje cestovní pojištění domácích mazlíčků

Podobně jako u lidí se cestovní pojištění domácích mazlíčků vztahuje na akutní a neodkladné ošetření v souvislosti s úrazem či onemocněním zvířete. Pojišťovna uhradí nezbytné veterinární výkony, použitý materiál, nutnou hospitalizaci a předepsané léky, případně náklady související se smrtí či utracením zvířete. Někdy vám pojišťovna alespoň částečně pokryje i náklady na cestu k veterináři.

Pro připojištění veterinární péče má každá pojišťovna stanovený pojistný limit, zpravidla ve výši 10 000 Kč až 40 000 Kč. Cestovní pojištění domácího mazlíčka se obvykle sjednává se spoluúčastí, např. ve výši 1 000 Kč. To znamená, že za veterinární ošetření v hodnotě pět tisíc korun zaplatíte tisíc korun vy a čtyři tisíce uhradí pojišťovna.

Které pojišťovny nabízí cestovní pojištění pro psa a kočku

Na českém trhu působí několik pojišťoven, které nabízí pojištění domácích mazlíčků k cestovnímu pojištění. Ceny se pohybují již od 3 Kč na den.


Pojišťovna

Pojištění mazlíčka

Pojistné limity

AXA Assistance

součást varianty Excelent

 • pojištění veterinární péče: 20 000 Kč

 • doprava zvířete k veterináři: 20 000 Kč

 • rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené zvířetem: do limitu pojištění odpovědnosti

UNIQA

připojištění Pojištění domácího mazlíčka

 • pojištění veterinární péče: 15 000 Kč

 • rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené zvířetem: do limitu pojištění odpovědnosti

Slavia

připojištění Náklady veterinární léčby

15 000 Kč

Union

doplňkové Pojištění domácího mazlíčka

 • veterinární ošetření: 30 000 Kč

 • ošetření zubů: 3 000 Kč/1 zub, max. 10 000 Kč

 • odpovědnost za škodu způsobenou domácím mazlíčkem: 60 000 Kč

VZP

doplňkové Pojištění veterinární péče, v balíčku NADSTANDARD je zdarma

 • Classic: 10 000 Kč

 • Medium: 20 000 Kč

 • Extra: 30 000 Kč

Zdroj: Pojistné podmínky pojišťoven k 24. 9. 2022

Najděte nejvýhodnější cestovní pojištění pro sebe i mazlíčka

Jaké pojištění pro psa nebo kočku na cesty? Srovnejte si cestovní pojištění online se Srovnejto.cz. Stačí zadat cílový region, datum a typ cesty a věk pojištěných osob. Během několika sekund vám spočítáme ceny cestovního pojištění. Jednotlivé nabídky si snadno porovnáte podle ceny a limitů pojistného krytí.Abyste zjistili, zda se dané pojištění vztahuje i na domácí mazlíčky, klikněte u vybrané nabídky na tlačítko "detaily". Pokud se vám některá z výše zmíněným nabídek v tabulce zalíbila, stačí si ji už jen jednoduše vyhledat ve srovnávači a kliknout na tlačítko "vybrat".

Díky srovnání snadno najdete nejvýhodnější cestovní pojištění, které bude vyhovovat vašim potřebám. Jakmile si vyberete to pravé, můžete si ho sjednat a všechny dokumenty obdržíte obratem do e-mailu.

obrazovka notebooku náhled do kalkulačky cestovního pojištění


Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti

Při cestách se zvířetem do zahraničí nepodceňujte ani pojištění odpovědnosti. Stačí chvilka nepozornosti a váš pes může něco rozbít či rozkousat v hotelovém pokoji nebo na procházce napadnout jiné zvíře či osobu. Zejména škody na zdraví se mohou šplhat do vysokých částek, a proto by vám nemělo chybět pojištění, které se vztahuje na újmu způsobenou třetí osobě.

Jak přesně funguje pojištění odpovědnosti? Většinou si ho můžete sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění nebo pojištění majetku. Pak se vztahuje na škody, které způsobíte vy i váš mazlíček. Zvolte si dostatečný limit a důkladně si nastudujte pojistné podmínky.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění pro psa a kočku

1

Podmínky pojištění

Často můžete pojistit pouze psy a kočky určitého stáří, podmínky se mohou lišit i podle hmotnosti plemene.

2

Spoluúčast

Řada pojišťoven nabízí cestovní pojištění pro domácí mazlíčky se spoluúčastí. To je částka, kterou musíte uhradit ze svého.

3

Platba na místě

Náklady na veterinární ošetření budete muset uhradit na místě a pojišťovna vám je proplatí zpětně. Proto si dejte pozor, ať máte od veterináře všechny potřebné doklady s identifikací zvířete.

4

Výluky

Cestovní pojištění domácích mazlíčků se nevztahuje na chronická onemocnění, léčení dědičných nebo vrozených vad, výkony preventivního charakteru (např. očkování psa proti vzteklině), výkony související s porodem či kastrací nebo péči, jež nebyla nezbytně nutná.

Co je potřeba zařídit pro mazlíčka před cestou do zahraničí

Cestování se psem do zahraničí vyžaduje obstarání několika důležitých dokladů a očkování:

 • mezinárodní pas s identifikačním číslem,

 • mikročip pro ověření totožnosti zvířete (případně tetování, pokud je jasně čitelné a provedené před 3. 7. 2011),

 • očkování proti vzteklině,

 • osvědčení o zdravotním stavu od veterináře.

Tyto podmínky platí v rámci Evropské unie, ale některé státy mohou vyžadovat ještě další očkování či potvrzení. Například ve Velké Británii, Irsku, Maltě nebo Finsku požadují odčervení 120–⁠24 hodin před odjezdem. Pro cesty mimo území EU musíte splnit dovozní podmínky třetí země.

Konkrétní podmínky zjistíte u kompetentní veterinární autority nebo na zastupitelském úřadě dané země. Bližší informace a odkazy na relevantní instituce najdete na webových stránkách Státní veterinární správy –⁠ země EU a země mimo EU.

Splnění podmínek pro vycestování s mazlíčkem do dané země bývá předpokladem pro platnost cestovního pojištění. Pokud při pojistné události neprokážete pojišťovně, že jste měli všechny doklady pro zvíře v pořádku (např. platný pas), může odmítnout plnění.


Nestačí klasické pojištění mazlíčků?

Máte sjednané pojištění psa či kočky, které kryje veterinární ošetření na území České republiky? Většinou se takové pojištění vztahuje pouze na onemocnění a úrazy v tuzemsku. Některé pojišťovny hradí alespoň škody z rizika odpovědnosti na území Evropy. Případně si můžete dokoupit pojištění pro mazlíčka, to umožňuje například pojištění PetExpert.

Srovnaný magazín

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

 • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
  18. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

  Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

 • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
  17. října 2023|Richard Zona
  Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

  Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

 • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
  11. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

  Nezrušitelné letenky jsou minulostí. Změna termínu letu i zrušení letenky jsou možné. Dejte si pozor na to, že ne každá změna je zdarma. Například u Emirates začíná cena za změnu letenky na 3 700 Kč. Cena se pak mění v závislosti na tarifu, v němž byla letenka zakoupena. A jak to mají ostatní letecké společnosti?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.