Cestovní pojištění – jachta a jachting

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

cestovní pojištění

Sjednejte si speciální pojištění pro jachting

Chystáte se na dovolenou na jachtu? Brázdění mořských vln láká v posledních letech čím dál více českých turistů. Ještě než se na dobrodružnou cestu na moři vydáte, měli byste si sjednat kvalitní cestovní pojištění na jachtu.

Běžné cestovní pojištění vám pro jachting stačit nebude – obvykle se jedná o rizikový sport. Někdy však pojišťovny řadí jachting na seznam nepojistitelných sportů – to je případ třeba oceánských plaveb. Každá pojišťovna zkrátka k dovolené na jachtě přistupuje individuálně, proto si pečlivě nastudujte všeobecné pojistné podmínky.

Cestovní pojištění na jachtu – na co si dát pozor

V zásadě se můžete setkat s několika přístupy pojišťoven k jachtingu:

  • plachtění i sportovní jachting spadá do rekreačních sportů,

  • plachtění i sportovní jachting spadá do rizikových sportů,

  • pojistit lze pouze plavbu jachtou do 3 námořních mil od břehu,

  • pojistit lze pouze jachting na moři, s výjimkou oceánských plaveb,

  • pojistit lze pouze plavbu v rámci jednoho státu.

Některé pojišťovny rozlišují mezi tím, zda se jedná o jachtu poháněnou větrem, nebo má k dispozici motor – pak už se může jednat o vodní motorismus, nikoliv jachting.

Plavba jachtou – jedete jako posádka nebo kapitán?

Při výběru vhodného cestovního pojištění na jachtu dbejte také na to, zda budete pouze pasivním členem posádky (zde často stačí základní cestovní pojištění) nebo se budete aktivně účastnit řízení jachty (to se většinou posuzuje jako rizikový sport). Na kapitány lodi se obvykle cestovní pojištění pro jachting nevztahuje a měli by si sjednat speciální pojištění na míru pro jachtaře.

Cestovní pojištění na jachtu by mělo zahrnovat také záchranu posádky vrtulníkem, a to nejen při zranění, ale rovněž pro případ pátrací akce.

Porovnejte si ceny cestovního pojištění na jachting

Jak vidíte, každá pojišťovna přistupuje k plavbě na jachtě trochu jinak, a proto se hodí porovnat si více nabídek na jednom místě. K tomu slouží naše online kalkulačka cestovního pojištění. Zadejte zemi, termín odjezdu a návratu a během pár sekund získáte porovnání nabídek od několika pojišťoven. U každé máte možnost rozkliknutí detailu, kde najdete všeobecné pojistné podmínky i seznam rizikových sportů. Snadno si tak porovnáte, která pojišťovna vyhovuje vašim požadavkům na cestovní pojištění na jachtu.

Sjednání pojištění do 2 minut online

Jakmile máte vybráno to nejlepší cestovní pojištění na jachting, jeho sjednání vám nezabere déle než 2 minuty. Vyplníte své osobní údaje, zaplatíte a veškeré dokumenty vám obratem přijdou do e-mailové schránky. Během chvilky jste tak připraveni vyrazit na plavbu!