Cestovní pojištění ke kartě

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění

Co je cestovní pojištění ke kartě?

Některé banky nabízí takzvané cestovní pojištění ke kartě. Díky němu stačí správná platební karta – a to jak kreditní, nebo debetní – a můžete vyrazit do zahraničí. Jedná se o doplňkový produkt k platební kartě, za který většinou platíte jen nízké poplatky nebo vám ho banka poskytne zcela zdarma. Další výhodou je, že před každou cestou nemusíte myslet na sjednání pojištění.

S cestovním pojištěním k platební kartě byste ale měli být na pozoru. Předem si zjistěte, co pojištění zahrnuje, jaká jsou krytá rizika a výše pojistného plnění. Ať kvůli pár ušetřeným korunám neriskujete finanční náklady na zdravotní péči ve výši až milionů korun.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění ke kartě?

I když cestovní pojištění k platební kartě vypadá na první pohled lákavě, často vás nechrání dostatečně. Obvykle platí pouze po Evropě a pojistné limity jsou většinou velmi nízké. Jestliže bude stát zdravotní ošetření více než sjednaný limit, budete muset zbytek doplatit ze své kapsy. Proto se cestovní pojištění ke kartě nehodí na daleké cesty nebo aktivní dovolenou.

Pokud se chystáte pouze na nákupy do Německa nebo na pár dnů k přátelům na Slovensko, může vám cestovní pojištění k platební kartě stačit. Pro větší cesty si ale vždy raději sjednejte cestovní pojištění s vyššími limity plnění.

Vyhledat cestovní pojištění

Co všechno máte ke kartě pojištěné?

Další nevýhodou cestovního pojištění ke kartě je, že obvykle kryje pouze léčebné výlohy. To znamená výdaje spojené se zdravotní péčí, ošetřením nebo pobytem v nemocnici. Při cestě do zahraničí se ale vyplatí mít pokrytá i další rizika – pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte jiným osobám na zdraví či majetku, pojištění rizikových sportů nebo pojištění zavazadel pro případ jejich odcizení nebo poškození. Se standardním cestovním pojištěním si vyberete připojištění podle svých potřeb.

Kvalitní cestovní pojištění sjednáte do 2 minut

Ještě než se vydáte na cesty pouze s cestovním pojištěním ke kartě, zjistěte si aktuální ceny pojištění pomocí online srovnání. Nejspíše zjistíte, že kvalitní cestovní pojištění vás vyjde jen na pár korun denně a poskytne vám lepší ochranu než pojištění k platební kartě. Navíc si ho sjednáte pohodlně online během dvou minut a hned jste připraveni vyrazit na cesty.

Celoroční cestovní pojištění pro pravidelné cestovatele

Láká vás cestovní pojištění ke kartě, protože rádi podnikáte spontánní výlety do zahraničí? Nechcete se před každou cestou strachovat, zda jste včas uzavřeli pojištění? Pak se vám bude líbit celoroční cestovní pojištění. Hodí se pro pravidelné cestovatele a pořídíte ho od 1000 Kč ročně. To je sice vyšší cena oproti cestovnímu pojištění k platební kartě, ale na druhou stranu vás bude mnohem lépe chránit – pro cesty do zahraničí je totiž ideální limit léčebných výloh ve výši alespoň 5 milionů korun.

Srovnat ceny pojištění
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.