Cestovní pojištění – srovnání cen

Ne vždy je třeba cestovní pojištění uzavírat. Mnoho bankovních domů v rámci svých promoakcí nabízí takzvané cestovní pojištění ke kartě. Díky němu tak stačí správná platební karta, a to jak kreditní, tak i debetní, a můžeme vyrazit do zahraničí. Přesto je třeba být lehce na pozoru, a zjistit si, co cestovní pojištění ke kartě vlastně zahrnuje, a to jaká jsou rizika a výše pojistného plnění. Pokud vše vyhovuje, není třeba žádné další pojistky.

Podle čeho nejlépe vybírat?

V souvislosti s tím se hodí říci, podle čeho vlastně pojistku obecně vybrat, a co by mělo i cestovní pojištění ke kartě splňovat. Základem bývají vždy zdravotní rizika, spojená s transporty, zdravotní péčí, ošetřením, nebo pobyty v nemocnici. Druhým vhodným bodem je určit pojištění zavazadel. V takovém případě nám je pojišťovna proplatí ve chvíli, kdy jsou odcizeny. Do třetice je třeba zmínit pojištění odpovědnosti, a to za škody na zdraví, i majetku.

Vše lze dnes vyřídit online

Pokud je vaše cestovní pojištění ke kartě spojeno i s případnými poplatky, doporučujeme zjistit i běžné aktuální ceny, a to ideálně formou porovnání. Ne vždy se totiž může vyplatit více, než standardní uzavřená pojistka, kterou lze dnes vyřídit pohodlně online.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 150