Cestovní pojištění ke kartě

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

cestovní pojištění

Co je cestovní pojištění ke kartě?

Některé banky nabízí takzvané cestovní pojištění ke kartě. Díky němu stačí správná platební karta – a to jak kreditní, nebo debetní – a můžete vyrazit do zahraničí. Jedná se o doplňkový produkt k platební kartě, za který většinou platíte jen nízké poplatky nebo vám ho banka poskytne zcela zdarma. Další výhodou je, že před každou cestou nemusíte myslet na sjednání pojištění.

S cestovním pojištěním k platební kartě byste ale měli být na pozoru. Předem si zjistěte, co pojištění zahrnuje, jaká jsou krytá rizika a výše pojistného plnění. Ať kvůli pár ušetřeným korunám neriskujete finanční náklady na zdravotní péči ve výši až milionů korun.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění ke kartě?

I když cestovní pojištění k platební kartě vypadá na první pohled lákavě, často vás nechrání dostatečně. Obvykle platí pouze po Evropě a pojistné limity jsou většinou velmi nízké. Jestliže bude stát zdravotní ošetření více než sjednaný limit, budete muset zbytek doplatit ze své kapsy. Proto se cestovní pojištění ke kartě nehodí na daleké cesty nebo aktivní dovolenou.

Pokud se chystáte pouze na nákupy do Německa nebo na pár dnů k přátelům na Slovensko, může vám cestovní pojištění k platební kartě stačit. Pro větší cesty si ale vždy raději sjednejte cestovní pojištění s vyššími limity plnění.

Co všechno máte ke kartě pojištěné?

Cestovního pojištění ke kartě obvykle kryje pouze léčebné výlohy. To znamená výdaje:

 • spojené se zdravotní péčí,

 • ošetřením,

 • spojené s pobytem v nemocnici.


Při cestě do zahraničí se ale vyplatí mít pokrytá i další rizika – pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte jiným osobám na zdraví či majetku, pojištění rizikových sportů nebo pojištění zavazadel pro případ jejich odcizení nebo poškození. Se standardním cestovním pojištěním si vyberete připojištění podle svých potřeb.

Kvalitní cestovní pojištění sjednáte do 2 minut

Ještě než se vydáte na cesty pouze s cestovním pojištěním ke kartě, zjistěte si aktuální ceny pojištění pomocí online srovnání. Nejspíše zjistíte, že kvalitní cestovní pojištění vás vyjde jen na pár korun denně a poskytne vám lepší ochranu než pojištění k platební kartě. Navíc si ho sjednáte pohodlně online během 2 minut a hned jste připraveni vyrazit na cesty.

Celoroční cestovní pojištění pro pravidelné cestovatele

Láká vás cestovní pojištění ke kartě, protože rádi podnikáte spontánní výlety do zahraničí? Nechcete se před každou cestou strachovat, zda jste včas uzavřeli pojištění? Pak se vám bude líbit celoroční cestovní pojištění. Hodí se pro pravidelné cestovatele a pořídíte ho od 1000 Kč ročně. To je sice vyšší cena oproti cestovnímu pojištění k platební kartě, ale na druhou stranu vás bude mnohem lépe chránit – pro cesty do zahraničí je totiž ideální limit léčebných výloh ve výši alespoň 5 milionů korun.Srovnaný magazín

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • Muž na motorce v helmě
  18. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat motorku pro začátečníka

  Při výběru vezměte v úvahu kubaturu a výkon motorky, terén, kam se se s ní chystáte, i svůj rozpočet. Poradíme, jestli koupit novou, nebo ojetou motorku a s jakými náklady navíc byste měli počítat. Naše tipy vám přijdou vhod při výběru motorky, ať už máte čerstvé papíry, nebo se k jízdě na dvou kolech vracíte po mnoha letech.

 • 16. listopadu 2023|Petr Woff
  Povinná výbava na motorku v EU 2023

  V České republice se motorkáři neobejdou bez svých dokladů, helmy a lékárničky. V některých zahraničních destinacích však potřebují speciální oděv, reflexní vestu, výstražný trojúhelník, nebo dokonce náhradní brýle! Přečtěte si, jak se liší povinná výbava na motorku v různých státech. Porovnáme země Evropské unie.

 • motorka zima
  12. listopadu 2023|Srovnejto.cz
  Jak připravit motorku na zimu?

  Do zazimování motorky se můžete pustit, jakmile uhodí první ranní mrazíky. Nezapomeňte motorku důkladně umýt, dotankovat a dofouknout pneumatiky. Nechcete motorku ukládat ke spánku? Jízdu na dvou kolech si užijete i v zimních měsících, ale jen s pořádným vybavením.

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

 • Muž vyměňuje olej u motocyklu
  25. října 2023|Petr Pohůdka
  Jak připravit motocykl na STK

  Bez platné STK s motorkou na silnici nesmíte. Na rozdíl od automobilů vám ale stačí prohlídka jednou za 4 roky. Pohlídejte si hlavně funkčnost světel, brzd a stav výfuku. Dodatečně instalované díly musí splňovat bezpečnostní a technické normy. Co dalšího byste měli vědět o STK motocyklu?

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.