Životní pojištění pro případ smrti

 • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

 • V případě pojistné události stojíme při vás

životní pojištění header

Jedním z hlavních rizik, které by měla kvalitní životní pojistka krýt, je nepochybně riziko smrti. V případě této smutné události může kvalitně nastavená pojistka zajistit nejbližší na několik dalších měsíců i let. Čemu při sjednávání pojištění pro případ smrti věnovat pozornost?

Životní pojištění pro případ smrti nepodceňujte

Smrt je rizikem, které ohrožuje dennodenně každého z nás. A to bez ohledu na pohlaví, věk, pracovní náplň nebo aktuální zdravotní stav. Úmrtí navíc často přichází zcela nečekaně a bez varování. Jedním ze způsobů, jak pro tento případ zajistit vaše nejbližší, je kvalitní životní pojištění pro případ smrti. A to zejména ve chvíli, kdy je rodina na vašich příjmech existenčně závislá.

Na jakou částku sjednat pojištění pro případ smrti?

Zabezpečit riziko vaší smrti si klade za cíl primárně životní pojištění a to v rámci všech nabízených variant tohoto pojistného produktu. Při jeho sjednávání si ale můžete klást zcela zásadní otázku a tou je, na jakou částku se nechat pro případ smrti pojistit. V takovém případě je nutné individuálně vyhodnotit míru svého rizika, která se odráží od aktuálního životního standardu.

Mohlo by vás zajímat: Pokud splácíte hypotéku nebo půjčky, sjednejte si též pojištění úvěru pro případ smrti. V případě tragické události za vás převezme závazek pojišťovna.

V zásadě je tak důležité odpovědět si na to, jaký objem finančních prostředků a kolik času by vaše rodina potřebovala na to, aby se s výpadkem vašich příjmů vypořádala. To záleží samozřejmě na tom, zda splácíte půjčky, úvěry, splátky hypotéky apod., a jak vysoké jsou vaše pravidelné měsíční výdaje. Výsledná pojistná částka bude následně definována v pojistné smlouvě a bývá základem pro výpočet pojistného.


Náš tip: Pokud je na vás rodina finančně závislá, doporučujeme sjednat pojistnou částku na smrt přibližně ve výši trojnásobku ročního platu.

Dávejte pozor na výluky z pojistného plnění

Kromě pojistné částky, kterou obdrží obmyšlená osoba v případě smrti pojistníka, jsou u správně nastaveného životního pojištění pro případ smrti důležité i výluky z pojistného plnění (např. sebevražda). Pokud nastane smrt některým ze způsobů, které jsou uvedené ve výlukách pojišťovny, pozůstalí nemusí dostat ani korunu.

Při výběru správné pojišťovny je proto důležité vybírat takovou, v jejíž nabídce je zahrnuto pojištění smrti z jakýchkoliv příčin a smrt následkem úrazu. Vždy také dbejte na to, abyste měli pojistnou smlouvu nastavenou tak, aby pokrývala obě příčiny, a zajistila vašim nejbližším opravdu 100 % ochranu. Od věci také není prostudovat podrobně pojistné podmínky, v nichž jsou výluky a podmínky pojistného plnění detailně uvedené.

Od věci také není sjednat si k životní pojistce i další připojištění (například pojištění pracovní neschopnosti, pojištění invalidity nebo úrazové pojištění). Pro tyto případy je dobré si domluvit schůzku s pojišťovacím specialistou a s ním pak sestavit pojištění ušité přímo na míru nejen vám, ale také ostatním členům rodiny.

Srovnaný magazín

 • Žena čistí houby v lese
  21. srpna 2023|Petr Woff
  Kde rostou houby? Nápovědu najdete na příjezdových cestách

  Hřib smrkový, bedla vysoká nebo liška obecná právě nyní využívá příznivých povětrnostních podmínek a roste. Nasměrujeme vás do nejlepších houbařských lokalit v České republice! Úrodná místa existují také v Praze, ale neztrácejte čas. Každý hříbek čeká pouze na toho nejrychlejšího zájemce!

 • značka pozor na klíšťata v lese
  23. června 2023|Petr Woff
  Klíšťomapa: Každé desáté klíště v Česku přenáší boreliózu

  Od března do října jsou aktivní roztoči, kteří touží po lidské krvi a přenášejí nemoci. Například encefalitida se v České republice šíří rychleji než v jakémkoli jiném státě Evropské unie. Mapa výskytu klíšťat ukazuje, kde jsou drobní paraziti nejagresivnější. Ale buďte opatrní pokaždé, když míříte do přírody. Peprmintové a další oleje raději nepoužívejte, lepší jsou repelenty a přinejhorším vám pomůže pinzeta.

 • Chata v horách
  16. března 2023|Jana Březinová
  Podpojištění chat a chalup aneb když vám pojišťovna nahradí jen část škody

  Češi mají sjednáno pojištění nemovitosti na správnou částku pouze ve 30 % případů. Zbytek nemovitostí je podpojištěno, a to platí i pro chaty a chalupy. Vysoká inflace přitom propast mezi pojistnou částkou a hodnotou rekreačního bydlení dál prohlubuje.

 • Počítání kalkulačka
  11. ledna 2023|Jana Březinová
  Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

  Životní pojištění patří ke státem podporovaným finančním nástrojům. Díky dobře nastavené smlouvě můžete ročně ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky. Málokdo pak ví, že při zrušení smlouvy je nutné životní pojištění zpětně dodanit.

 • Zubař kouká do otevřených úst
  09. ledna 2023|Monika Šaríková
  Kolik stojí péče o zuby a jak se na ni finančně připravit

  Péče o zuby a návštěva zubaře by měly být každý rok samozřejmostí, pokud nechcete zbytečně doplácet. Spoustě zákroků lze totiž předejít dobrou preventivní péčí. Také se hodí vědět, co vše je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a za co si připlatíte.

 • prodejce pojištění a mladý pár
  Jaký je rozdíl mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním?

  Chcete zabezpečit svoji rodinu pro případ nenadálé události? Nedokážete se ale bezpečně zorientovat ve světě složitých pojistných termínů? Nevíte, jestli uzavřít investiční nebo kapitálové pojištění? Poradíme vám, jak se v této problematice zorientovat a zvolit to nejvýhodnější řešení.

 • Manželé u doktora
  08. září 2021|Monika Šaríková
  Jak řeší životní pojistky následky psychických chorob

  Psychické choroby a poruchy jsou nejen samostatnou diagnózou, ale i doprovodnou nemocí u řady dalších závažných onemocnění, jako např. rakovina, problémy pohybového ústrojí a dalších. Deprese či úzkosti se mohou projevit i po jakémkoliv jiném onemocnění. Počet nemocných v posledních letech významně narůstá a odborníci varují, že tento trend bude v blízké budoucnosti ještě více sílit – i díky koronarovirové krizi.

 • Týmový shluk
  15. ledna 2021|Monika Šaríková
  UNIQA koupila společnosti skupiny AXA. Jaké změny čekají klienty obou společností?

  Značka AXA letos nadobro zmizí z českého trhu. V říjnu roku 2020 odkoupil produkty i s klienty této finanční společnosti koncern UNIQA Insurance Group. Stávající smlouvy klientů AXy zůstávají v platnosti i nadále. Klienti UNIQA pojišťovny se pak mohou těšit na komplexnější nabídku finančních produktů. Investovat budou moci například do některého z podílových fondů.

 • dokumenty-havpoj
  Proč se vyplatí sjednání úrazového pojištění k havarijnímu pojištění?

  Povinné ručení, obecně zažité označení pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít ze zákona sjednáno každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz, nebo je používáno na veřejných komunikacích. Jak je to ale s havarijním pojištěním a dalšími doplňkovými připojištěními, které si k němu můžete za výhodnějších podmínek sjednat?

 • Surfování
  04. dubna 2020|Monika Šaríková
  Jste aktivní sportovec? Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit

  Že pro vás dovolená strávená v jedné pozici na přeplněné pláži není a raději ji trávíte aktivním odpočinkem? Lezete po horách, milujete vodní sporty nebo překonáváte svoje limity na kole? Pokud jste propadli sportu a nezaleknete se ani toho extrémního, měli byste vědět, že případné úrazy vaše běžné cestovní pojištění ne vždy kryje. Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit a u čeho máte – lidově řečeno „smolíka“.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.