Životní pojištění pro případ smrti

 • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

 • V případě pojistné události stojíme při vás

životní pojištění header

Jedním z hlavních rizik, které by měla kvalitní životní pojistka krýt, je nepochybně riziko smrti. V případě této smutné události může kvalitně nastavená pojistka zajistit nejbližší na několik dalších měsíců i let. Čemu při sjednávání pojištění pro případ smrti věnovat pozornost?

Životní pojištění pro případ smrti nepodceňujte

Smrt je rizikem, které ohrožuje dennodenně každého z nás. A to bez ohledu na pohlaví, věk, pracovní náplň nebo aktuální zdravotní stav. Úmrtí navíc často přichází zcela nečekaně a bez varování. Jedním ze způsobů, jak pro tento případ zajistit vaše nejbližší, je kvalitní životní pojištění pro případ smrti. A to zejména ve chvíli, kdy je rodina na vašich příjmech existenčně závislá.

Na jakou částku sjednat pojištění pro případ smrti?

Zabezpečit riziko vaší smrti si klade za cíl primárně životní pojištění a to v rámci všech nabízených variant tohoto pojistného produktu. Při jeho sjednávání si ale můžete klást zcela zásadní otázku a tou je, na jakou částku se nechat pro případ smrti pojistit. V takovém případě je nutné individuálně vyhodnotit míru svého rizika, která se odráží od aktuálního životního standardu.

Mohlo by vás zajímat: Pokud splácíte hypotéku nebo půjčky, sjednejte si též pojištění úvěru pro případ smrti. V případě tragické události za vás převezme závazek pojišťovna.

V zásadě je tak důležité odpovědět si na to, jaký objem finančních prostředků a kolik času by vaše rodina potřebovala na to, aby se s výpadkem vašich příjmů vypořádala. To záleží samozřejmě na tom, zda splácíte půjčky, úvěry, splátky hypotéky apod., a jak vysoké jsou vaše pravidelné měsíční výdaje. Výsledná pojistná částka bude následně definována v pojistné smlouvě a bývá základem pro výpočet pojistného.


Náš tip: Pokud je na vás rodina finančně závislá, doporučujeme sjednat pojistnou částku na smrt přibližně ve výši trojnásobku ročního platu.

Dávejte pozor na výluky z pojistného plnění

Kromě pojistné částky, kterou obdrží obmyšlená osoba v případě smrti pojistníka, jsou u správně nastaveného životního pojištění pro případ smrti důležité i výluky z pojistného plnění (např. sebevražda). Pokud nastane smrt některým ze způsobů, které jsou uvedené ve výlukách pojišťovny, pozůstalí nemusí dostat ani korunu.

Při výběru správné pojišťovny je proto důležité vybírat takovou, v jejíž nabídce je zahrnuto pojištění smrti z jakýchkoliv příčin a smrt následkem úrazu. Vždy také dbejte na to, abyste měli pojistnou smlouvu nastavenou tak, aby pokrývala obě příčiny, a zajistila vašim nejbližším opravdu 100 % ochranu. Od věci také není prostudovat podrobně pojistné podmínky, v nichž jsou výluky a podmínky pojistného plnění detailně uvedené.

Od věci také není sjednat si k životní pojistce i další připojištění (například pojištění pracovní neschopnosti, pojištění invalidity nebo úrazové pojištění). Pro tyto případy je dobré si domluvit schůzku s pojišťovacím specialistou a s ním pak sestavit pojištění ušité přímo na míru nejen vám, ale také ostatním členům rodiny.

Srovnaný magazín

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.