Investiční životní pojištění

 • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

 • V případě pojistné události stojíme při vás

životní pojištění headerInvestiční životní pojištění v sobě kombinuje pojištění pro případ smrti s investováním pojistného do podílových fondů, kdy riziko tohoto investování, stojí plně na bedrech pojistníka.

Co to je investiční životní pojištění?

Pod touto pojistkou si můžeme představit klasické životní pojištění, které rodinu nebo partnera chrání pro případ smrti pojistníka a zároveň v sobě zahrnuje též investiční složku, v rámci níž pojistník investuje do podílových fondů. Jejich druh a výnosnost si můžete sami zvolit a aktivně tuto volbu v průběhu měsíců nebo let měnit a upravovat.

Investiční životní pojištění přináší zpravidla vyšší zhodnocení finančních prostředků, na druhou stranu je potřeba pamatovat na to, že riziko je v tomto případě plně ve vaší režii a nikdo vám negarantuje konečný výnos. Návratnost vložených prostředků tak může být v konečném důsledku i nulová.

Kdo by měl zvážit investiční životní pojištění

O investičním životním pojištění by měli vážně uvažovat ti, kdo chtějí zabezpečit své blízké v případě smrti a zároveň plánují dlouhodobě a pravidelně zhodnocovat svoje finanční prostředky. Investiční životní pojištění je též vhodné pro zájemce, kteří akceptují míru rizika podle zvolené investiční strategie, ale zároveň touží aktivně ovlivňovat zhodnocování svých financí různou volbou investiční strategie. K tomu všemu ale chtějí mít naspořené prostředky neustále po ruce a volně s nimi (bez sankcí a pokut) nakládat.

Nastavení pojištění a rozsah pojistné ochrany můžete kdykoliv změnit

Investiční životní pojištění – výhody:

 • Zpravidla vyšší zhodnocení finančních prostředků
 • Možnost sjednat si ke stávající pojistné ochraně řadu připojištění
 • Měnit můžete i investiční strategii
 • Uspořené prostředky máte neustále po ruce a můžete s nimi nakládat
 • Daňová uznatelnost zaplaceného pojistného
 • Průběžně můžete sledovat, jak se spořící složka zhodnocuje

Investiční životní pojištění – nevýhody:

 • Ve světě fondů byste se měli aktivně orientovat
 • Investiční životní pojištění nepatří mezi nejlevnější produkty
 • Při zrušení pojistky v prvních letech je výplata nulová
 • Na rozdíl od kapitálového životního pojištění není výnos garantován

Kdo investiční životní pojištění poskytuje?

Investiční životní pojištění patří do skupiny produktů komerčního pojištění, takže si ho můžete sjednat u většiny tuzemských pojišťoven. Protože je ale nabídka pojišťoven poměrně rozsáhlá, je dobré mezi sebou jednotlivé produkty vzájemně porovnat. K tomu vám poslouží nezávislé online kalkulačky a srovnávače.

Pokud se ve světě investic příliš neorientujete, přesto se nechcete vzdát snu o zhodnocení volných finančních prostředků touto formou, oslovte zkušeného investičního poradce, který s vámi situaci probere a na základě zjištěných skutečností doporučí nejvýhodnější fond i samotnou investiční strategii. Vždy ale pamatujte na to, že investiční životní pojištění (na rozdíl od toho kapitálového) nenabízí garantovaný výnos a návratnost tak může být i nulová.

Srovnaný magazín

 • Žena čistí houby v lese
  21. srpna 2023|Petr Woff
  Kde rostou houby? Nápovědu najdete na příjezdových cestách

  Hřib smrkový, bedla vysoká nebo liška obecná právě nyní využívá příznivých povětrnostních podmínek a roste. Nasměrujeme vás do nejlepších houbařských lokalit v České republice! Úrodná místa existují také v Praze, ale neztrácejte čas. Každý hříbek čeká pouze na toho nejrychlejšího zájemce!

 • značka pozor na klíšťata v lese
  23. června 2023|Petr Woff
  Klíšťomapa: Každé desáté klíště v Česku přenáší boreliózu

  Od března do října jsou aktivní roztoči, kteří touží po lidské krvi a přenášejí nemoci. Například encefalitida se v České republice šíří rychleji než v jakémkoli jiném státě Evropské unie. Mapa výskytu klíšťat ukazuje, kde jsou drobní paraziti nejagresivnější. Ale buďte opatrní pokaždé, když míříte do přírody. Peprmintové a další oleje raději nepoužívejte, lepší jsou repelenty a přinejhorším vám pomůže pinzeta.

 • Chata v horách
  16. března 2023|Jana Březinová
  Podpojištění chat a chalup aneb když vám pojišťovna nahradí jen část škody

  Češi mají sjednáno pojištění nemovitosti na správnou částku pouze ve 30 % případů. Zbytek nemovitostí je podpojištěno, a to platí i pro chaty a chalupy. Vysoká inflace přitom propast mezi pojistnou částkou a hodnotou rekreačního bydlení dál prohlubuje.

 • Počítání kalkulačka
  11. ledna 2023|Jana Březinová
  Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

  Životní pojištění patří ke státem podporovaným finančním nástrojům. Díky dobře nastavené smlouvě můžete ročně ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky. Málokdo pak ví, že při zrušení smlouvy je nutné životní pojištění zpětně dodanit.

 • Zubař kouká do otevřených úst
  09. ledna 2023|Monika Šaríková
  Kolik stojí péče o zuby a jak se na ni finančně připravit

  Péče o zuby a návštěva zubaře by měly být každý rok samozřejmostí, pokud nechcete zbytečně doplácet. Spoustě zákroků lze totiž předejít dobrou preventivní péčí. Také se hodí vědět, co vše je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a za co si připlatíte.

 • prodejce pojištění a mladý pár
  Jaký je rozdíl mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním?

  Chcete zabezpečit svoji rodinu pro případ nenadálé události? Nedokážete se ale bezpečně zorientovat ve světě složitých pojistných termínů? Nevíte, jestli uzavřít investiční nebo kapitálové pojištění? Poradíme vám, jak se v této problematice zorientovat a zvolit to nejvýhodnější řešení.

 • kalkulačka, počítač, papíry, daňové přiznání
  Přehled tipů, jak legálně ušetřit na daních: Darujte, odečtěte si úroky nebo si zřiďte „penzijko“

  Pokud podnikáte, pak už pravděpodobně řešíte finální podobu daňového přiznání za rok 2021. Základní termín pro vyplnění a odevzdání tohoto dokumentu je 1. 4. 2022. Pokud se vám v podnikání dařilo a máte platit vysoké daně, máme pro vás několik tipů, jak na nich legálně ušetřit.

 • Manželé u doktora
  08. září 2021|Monika Šaríková
  Jak řeší životní pojistky následky psychických chorob

  Psychické choroby a poruchy jsou nejen samostatnou diagnózou, ale i doprovodnou nemocí u řady dalších závažných onemocnění, jako např. rakovina, problémy pohybového ústrojí a dalších. Deprese či úzkosti se mohou projevit i po jakémkoliv jiném onemocnění. Počet nemocných v posledních letech významně narůstá a odborníci varují, že tento trend bude v blízké budoucnosti ještě více sílit – i díky koronarovirové krizi.

 • Týmový shluk
  15. ledna 2021|Monika Šaríková
  UNIQA koupila společnosti skupiny AXA. Jaké změny čekají klienty obou společností?

  Značka AXA letos nadobro zmizí z českého trhu. V říjnu roku 2020 odkoupil produkty i s klienty této finanční společnosti koncern UNIQA Insurance Group. Stávající smlouvy klientů AXy zůstávají v platnosti i nadále. Klienti UNIQA pojišťovny se pak mohou těšit na komplexnější nabídku finančních produktů. Investovat budou moci například do některého z podílových fondů.

 • dokumenty-havpoj
  Proč se vyplatí sjednání úrazového pojištění k havarijnímu pojištění?

  Povinné ručení, obecně zažité označení pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít ze zákona sjednáno každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz, nebo je používáno na veřejných komunikacích. Jak je to ale s havarijním pojištěním a dalšími doplňkovými připojištěními, které si k němu můžete za výhodnějších podmínek sjednat?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.