Životní pojištění pro děti

 • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

 • V případě pojistné události stojíme při vás

životní pojištění header

Je zcela přirozené, že rodiče mají potřebu chránit svoje děti. Jedním ze způsobů ochrany je i správně vybrané a nastavené životní pojištění pro děti. Jak tahle pojistka vlastně funguje a má vůbec smysl ji v raném věku dítěti zakládat?

Komu je tento produkt určený?

Jak už tento produkt napovídá, jedná se o pojistku primárně určenou dětem. To může být ale za současných podmínek pojišťoven poněkud zavádějící. Protože dítě si samo pojistku nesjedná, musí za něj tento produkt sjednat sám rodič. A ten by se měl v oblasti životního pojištění aktivně orientovat a sám mít už z dřívějška sjednanou kvalitně nastavenou životní pojistku.

Vstupní věk životního pojištění pro děti činí několik měsíců po narození (dle podmínek konkrétní pojišťovny), výstupní věk většina pojišťoven nastavila na 26 let. V naprosté většině případů se ale pojistka vypovídá plnoletostí či dokončením studií pojištěného dítěte. Cena za životní pojištění pro děti záleží na limitech pojistného krytí, cílové částce v investiční části pojištění a délce pojištění.

Výhody životního pojištění pro děti:

Rodina na plášti
 • Odškodnění za drobnější i vážné úrazy

 • V rámci připojištění možnost krytí i dalších rizik (například vážné nemoci, invalidita apod.)

 • Možnost kombinovat klasickou pojistku se spořící složkou

 • Spořící (investiční) složky v rámci pojištění zajistí dítěti finanční podporu v dospělosti

 • Možnost využít společného pojištění pro rodiče a jejich děti za zvýhodněnou cenu

Proč dětem uzavřít životní pojištění?

Dítě samozřejmě nevydělává. Rodině ale kromě běžných výdajů může způsobit ty, na které nemusí být připravená. A to ať už souvisí s těžkým úrazem a následnou léčbu, vleklým onemocněním, v krajním případě i invaliditou, což se negativně promítne na jeho budoucím pracovním uplatnění. Kromě klasických pojistných rizik ale můžete dítěti sjednat také celou řadu připojištění, která pokryjí například:

 • Velmi závažná onemocnění (např. cukrovka, meningitida, encefalitida apod.)

 • Denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu či pobytu v nemocnici

 • Trvalé následky úrazu

Myslete do budoucna

Životní pojištění pro děti může zahrnovat také spořící či investiční složku, která se bude dítěti hodit třeba během studií nebo při řešení prvního bydlení. Za rozsah tohoto pojištění a rozvržení poměru částek určených pro pojistnou ochranu a spoření je v tomto případě samozřejmě zodpovědný rodič. Proto je dobré mezi sebou jednotlivé nabídky pojišťoven vzájemně porovnat a vybrat z nich produkt, který bude nejlépe odpovídat vašim představám.

Při výběru konkrétní pojistky pečlivě zvažte pojistná rizika, která se vašeho dítěte týkají, stejně jako pojistné limity těchto rizik, na něž budete dítě pojišťovat. Neméně důležité je také pročtení pojistné smlouvy a výluk, které jsou s danou pojistkou neodmyslitelně spojené. Pokud hodláte zvolit životní pojištění pro děti se spořící složkou, věnujte pozornost též fondu, do kterého budete v příštích letech v rámci pojištění investovat.

Srovnaný magazín

 • Malá dívka na kolotoči
  05. září 2023|Nikola Zatloukalová
  Zábava, ale i poznání. Víme, kam na prodloužený víkend s dětmi

  Ideální prodloužený víkend s dětmi? Takový, kde se nebudou nudit ani minutu. A navíc se i něco naučí.  Ať už vyrážíte z Prahy nebo Brna, vaší pozornosti by neměla uniknout místa jako Legoland v Německu, Aquapalace Praha nebo ráj všech malých zvědavců ve formě IQ Landie v Liberci.

 • Žena čistí houby v lese
  21. srpna 2023|Petr Woff
  Kde rostou houby? Nápovědu najdete na příjezdových cestách

  Hřib smrkový, bedla vysoká nebo liška obecná právě nyní využívá příznivých povětrnostních podmínek a roste. Nasměrujeme vás do nejlepších houbařských lokalit v České republice! Úrodná místa existují také v Praze, ale neztrácejte čas. Každý hříbek čeká pouze na toho nejrychlejšího zájemce!

 • Jak levně zabavit děti - máma se dvěma dětmi v lese
  10. července 2023|Sára Nováková
  Jak levně zabavit děti? Vyzkoušejte těchto 50 tipů a her

  Najít zábavu pro děti, ať už doma nebo na zahradě může být docela oříšek. Zvlášť v dnešní době mobilů, tabletů a počítačů. Chce to děti pořádně namotivovat, aby se odtrhly od displejů a monitorů. Uvidíte, že jim hry pomohou rozvinout kreativitu, fantazii, fyzickou zdatnost i jejich znalosti. V našem článku se blíže podíváme na jednotlivé tematické herní okruhy, které se svými potomky můžete lehce vyzkoušet a navíc si návody na hry můžete stáhnout v praktickém e-booku.

 • značka pozor na klíšťata v lese
  23. června 2023|Petr Woff
  Klíšťomapa: Každé desáté klíště v Česku přenáší boreliózu

  Od března do října jsou aktivní roztoči, kteří touží po lidské krvi a přenášejí nemoci. Například encefalitida se v České republice šíří rychleji než v jakémkoli jiném státě Evropské unie. Mapa výskytu klíšťat ukazuje, kde jsou drobní paraziti nejagresivnější. Ale buďte opatrní pokaždé, když míříte do přírody. Peprmintové a další oleje raději nepoužívejte, lepší jsou repelenty a přinejhorším vám pomůže pinzeta.

 • Skupina dětí na pláži
  21. června 2023|Nikola Zatloukalová
  Letní tábory v zahraničí. Na co se s dětmi připravit?

  Letní tábory jsou klasika, na kterou je zvyklá spousta dětí. Zatímco vy si trochu odpočinete, děti odjedou na místo, kde si užijí spoustu zábavy. Věděli jste ale, že své dítě můžete poslat také na tábory do zahraničí? Nejenže se nebude nudit, ale navíc se naučí jazyk. Víte, na co se s dětmi připravit?

 • Žáci ve školní třídě
  13. června 2023|Nikola Zatloukalová
  Vysvědčení: Jak najít dokonalý dárek?

  Dárky za vysvědčení mají různé podoby. Někdo vezme dítě do cukrárny, jiný mu koupí knížku, další mu zaplatí drahou elektroniku. Víte, jaké dárky za celoroční snahu vašich dětí jsou ideální? A co dělat, když se vysvědčení nepovede podle představ?

 • Chata v horách
  16. března 2023|Jana Březinová
  Podpojištění chat a chalup aneb když vám pojišťovna nahradí jen část škody

  Češi mají sjednáno pojištění nemovitosti na správnou částku pouze ve 30 % případů. Zbytek nemovitostí je podpojištěno, a to platí i pro chaty a chalupy. Vysoká inflace přitom propast mezi pojistnou částkou a hodnotou rekreačního bydlení dál prohlubuje.

 • Počítání kalkulačka
  11. ledna 2023|Jana Březinová
  Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

  Životní pojištění patří ke státem podporovaným finančním nástrojům. Díky dobře nastavené smlouvě můžete ročně ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky. Málokdo pak ví, že při zrušení smlouvy je nutné životní pojištění zpětně dodanit.

 • Zubař kouká do otevřených úst
  09. ledna 2023|Monika Šaríková
  Kolik stojí péče o zuby a jak se na ni finančně připravit

  Péče o zuby a návštěva zubaře by měly být každý rok samozřejmostí, pokud nechcete zbytečně doplácet. Spoustě zákroků lze totiž předejít dobrou preventivní péčí. Také se hodí vědět, co vše je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a za co si připlatíte.

 • prodejce pojištění a mladý pár
  Jaký je rozdíl mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním?

  Chcete zabezpečit svoji rodinu pro případ nenadálé události? Nedokážete se ale bezpečně zorientovat ve světě složitých pojistných termínů? Nevíte, jestli uzavřít investiční nebo kapitálové pojištění? Poradíme vám, jak se v této problematice zorientovat a zvolit to nejvýhodnější řešení.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.