Skupina dětí na pláži

Letní tábory v zahraničí. Na co se s dětmi připravit?

21. 6. 2023
|
Délka čtení: 4 min.

Letní tábory jsou klasika, na kterou je zvyklá spousta dětí. Zatímco vy si trochu odpočinete, děti odjedou na místo, kde si užijí spoustu zábavy. Věděli jste ale, že své dítě můžete poslat také na tábory do zahraničí? Nejenže se nebude nudit, ale navíc se naučí jazyk. Víte, na co se s dětmi připravit?

Chcete svým dětem zajistit zábavný program na letní prázdniny, který bude mít přidanou hodnotu? Pak vyzkoušejte letní tábory v zahraničí. Díky tomu budou vaše děti nuceny komunikovat v cizím jazyce, poznají novou kulturu a navíc získají nezapomenutelné zážitky.

Kde rodiče najdou nabídky táborů v zahraničí?

Ačkoliv si můžete vyhledat zahraniční zprostředkovatele dětských táborů, mnohem jednodušší je hledat u těch českých. Můžete se s nimi domluvit na svých požadavcích, případné problémy budete řešit ve svém mateřském jazyce.

Tábory pro malé děti, ale také teenagery často organizují české jazykové školy. Například MSM Academy tvoří dětské programy pro děti od 7 let. Mezi další oblíbené zprostředkovatele dětských jazykových táborů patří Jazyková škola Britannika, Bohemia Institut, Cool Study nebo London Institute Prague.

Pokud nechcete, aby vaše dítě trávilo léto v Anglii, můžete mu zařídit tábor na Maltě, která je velmi oblíbená. Maltalingua pořádá pobyty pro děti více než 10 let.

Nejčastější destinace letních táborů

V téměř každé zemi, kde se pořádají letní tábory, se setkáte s výukou angličtiny. Děti se nejčastěji vydávají do Anglie, USA či na Maltu. Oblíbené je také Španělsko. S Village Camps se děti mohou podívat také do Rakouska, Švýcarska, Kanady či Singapuru.

Které věci byste měli přibalit dětem do kufru?

Dětské tábory v zahraničí se od těch českých příliš neliší. Vaše dítě dostane od pořadatelů táborů s velkou pravděpodobností vlastní seznam věcí, které by si mělo na tábor sbalit. My zde přikládáme seznam pro případ, že by tomu tak nebylo. Nebo se chcete jen inspirovat?

Grafika - seznam věcí na tábor

Na co nesmíte zapomenout?

Pokud je dítě malé a zvyklé na nějakou hračku, klidně mu ji přibalte. Potřebovat bude také batůžek, sluneční brýle, láhev na vodu, kapesné, mobilní telefon. Pokud dítě vyráží do zahraničí, je nutností také cestovní pas (občanský průkaz) a kartička pojištěnce.

Náš tip

Dítě nezapomeňte před odjezdem na zahraniční tábor pojistit. Léčebné výlohy v zahraničí jsou několikanásobně vyšší než v ČR a je zbytečné muset vše platit „ze svého“, když vám s tímto může pomoci kvalitní cestovní pojištění. Využitím online srovnávače najdete pojištění, které pro vás bude nejvýhodnější.

Jaké očkování je potřeba

Konkrétní doporučení na potřebná očkování se odvíjí od cílové destinace. I proto je vhodné zjistit si tyto informace už ve chvíli, kdy budete hledat tábor v konkrétní zemi. V některých zemích vám však budou stačit očkování, která jsou v ČR povinná.

Nikola Zatloukalová - autor, copywriter
Nikola ZatloukalováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • žena u moře - zájezd last minute
  04. dubna 2024|Jana Březinová
  Vyplatí se koupit first minute zájezd?

  Prodeje first minute pobytů vrcholí v lednu a únoru, cestovní kanceláře za včasnou koupi slibují slevy až 50 %. Skutečně se vyplatí objednat dovolenou s několikaměsíčním předstihem a máte ještě teď šanci ulovit výhodnou first minute nabídku?

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

 • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
  18. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

  Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

 • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
  17. října 2023|Richard Zona
  Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

  Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

 • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
  11. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

  Nezrušitelné letenky jsou minulostí. Změna termínu letu i zrušení letenky jsou možné. Dejte si pozor na to, že ne každá změna je zdarma. Například u Emirates začíná cena za změnu letenky na 3 700 Kč. Cena se pak mění v závislosti na tarifu, v němž byla letenka zakoupena. A jak to mají ostatní letecké společnosti?

 • Pár sedí nad mapou a ukazuje na Mexiko
  11. října 2023|Petr Pohůdka
  7 rizikových destinací podle MZV

  Na východ Ukrajiny, do dlouhodobě nestabilního Afghánistánu nebo Sýrie byste se teď nejspíš nevydali. S bezpečnostními hrozbami ale musíte počítat i při cestování do dalších zemí. Jak aktuálně vypadají rizikové destinace podle ministerstva zahraničních věcí? Některé země byste v podobném výčtu možná nečekali.

 • Výlet na motorce
  29. září 2023|Jana Březinová
  Výlety na motorce po ČR: Kde provětrat novou mašinu

  Pořídili jste si novou motorku? Máme pro vás tipy na výlety na motorce, které si v rámci Česka nesmíte nechat ujít. Objevte trasy plné zatáček, zajímavé pamětihodnosti i vynikající restaurace.