Skupina dětí na pláži

Letní tábory v zahraničí. Na co se s dětmi připravit?

21. 6. 2023
|
Délka čtení: 4 min.

Letní tábory jsou klasika, na kterou je zvyklá spousta dětí. Zatímco vy si trochu odpočinete, děti odjedou na místo, kde si užijí spoustu zábavy. Věděli jste ale, že své dítě můžete poslat také na tábory do zahraničí? Nejenže se nebude nudit, ale navíc se naučí jazyk. Víte, na co se s dětmi připravit?

Chcete svým dětem zajistit zábavný program na letní prázdniny, který bude mít přidanou hodnotu? Pak vyzkoušejte letní tábory v zahraničí. Díky tomu budou vaše děti nuceny komunikovat v cizím jazyce, poznají novou kulturu a navíc získají nezapomenutelné zážitky.

Kde rodiče najdou nabídky táborů v zahraničí?

Ačkoliv si můžete vyhledat zahraniční zprostředkovatele dětských táborů, mnohem jednodušší je hledat u těch českých. Můžete se s nimi domluvit na svých požadavcích, případné problémy budete řešit ve svém mateřském jazyce.

Tábory pro malé děti, ale také teenagery často organizují české jazykové školy. Například MSM Academy tvoří dětské programy pro děti od 7 let. Mezi další oblíbené zprostředkovatele dětských jazykových táborů patří Jazyková škola Britannika, Bohemia Institut, Cool Study nebo London Institute Prague.

Pokud nechcete, aby vaše dítě trávilo léto v Anglii, můžete mu zařídit tábor na Maltě, která je velmi oblíbená. Maltalingua pořádá pobyty pro děti více než 10 let.

Nejčastější destinace letních táborů

V téměř každé zemi, kde se pořádají letní tábory, se setkáte s výukou angličtiny. Děti se nejčastěji vydávají do Anglie, USA či na Maltu. Oblíbené je také Španělsko. S Village Camps se děti mohou podívat také do Rakouska, Švýcarska, Kanady či Singapuru.

Které věci byste měli přibalit dětem do kufru?

Dětské tábory v zahraničí se od těch českých příliš neliší. Vaše dítě dostane od pořadatelů táborů s velkou pravděpodobností vlastní seznam věcí, které by si mělo na tábor sbalit. My zde přikládáme seznam pro případ, že by tomu tak nebylo. Nebo se chcete jen inspirovat?

Grafika - seznam věcí na tábor

Na co nesmíte zapomenout?

Pokud je dítě malé a zvyklé na nějakou hračku, klidně mu ji přibalte. Potřebovat bude také batůžek, sluneční brýle, láhev na vodu, kapesné, mobilní telefon. Pokud dítě vyráží do zahraničí, je nutností také cestovní pas (občanský průkaz) a kartička pojištěnce.

Náš tip

Dítě nezapomeňte před odjezdem na zahraniční tábor pojistit. Léčebné výlohy v zahraničí jsou několikanásobně vyšší než v ČR a je zbytečné muset vše platit „ze svého“, když vám s tímto může pomoci kvalitní cestovní pojištění. Využitím online srovnávače najdete pojištění, které pro vás bude nejvýhodnější.

Jaké očkování je potřeba

Konkrétní doporučení na potřebná očkování se odvíjí od cílové destinace. I proto je vhodné zjistit si tyto informace už ve chvíli, kdy budete hledat tábor v konkrétní zemi. V některých zemích vám však budou stačit očkování, která jsou v ČR povinná.

Nikola Zatloukalová - autor, copywriter
Nikola ZatloukalováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.