Malá dívka na kolotoči

Zábava, ale i poznání. Víme, kam na prodloužený víkend s dětmi

Ideální prodloužený víkend s dětmi? Takový, kde se nebudou nudit ani minutu. A navíc se i něco naučí.  Ať už vyrážíte z Prahy nebo Brna, vaší pozornosti by neměla uniknout místa jako Legoland v Německu, Aquapalace Praha nebo ráj všech malých zvědavců ve formě IQ Landie v Liberci.

I když jsou letní prázdniny za námi, s dětmi můžete ještě stále vyrazit na prodloužený víkend plný zábavy a poznání. Mezi nejbližší státní svátky patří 28. září, ale i 17. listopadu. Vezměte si den volna a vydejte se za nezapomenutelnými zážitky.

Prodloužený víkend v okolí Prahy

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je vhodným cílem většiny milovníků vodních radovánek. S rozlohou téměř 9 000 m2 je jedním z největších aquaparků ve střední Evropě. Na své si zde přijdou jak děti, tak i jejich rodiče. Svůj prodloužený víkend s dětmi si můžete užít nejen v zábavních bazénech (divoká řeka, vlnobití), ale také na tobogánech a vodních atrakcích. Odpočinout si můžete ve wellness centru či saunovém světě. Dát do těla si můžete ve fitness zóně.

IQ Landia Liberec

IQ Landia v Liberci potěší každé zvídavé dítě. Je to interaktivní vědecké centrum, které zaujme jak děti, tak i dospělé. Skrze interaktivní expozice mohou děti i dospělí zkoumat svět vědy. Zábavnou formou se můžete se učit o různých vědeckých principech, experimentovat – a učit se zábavnou formou. V centru se klade důraz na rozvoj kreativity, logického myšlení, ale zároveň zabaví. 

LEGOLAND Německo

Legoland najdete v německém městě Günzburg. Tento zábavní park je jedním z oblíbených cílů pro rodiny s dětmi. A to zejména díky svým úžasným stavebnicovým modelům či atrakcím inspirovaným populárními kostkami. V areálu najdete atrakce pro děti různých věkových kategorií – horské dráhy, vodní atrakce, divadelní představení, ale i edukativní expozice.

Náš tip

Vyrážíte za hranice a chcete si užít dovolenou naplno? Nezapomeňte na cestovní pojištění, které ochrání vás i váš rodinný rozpočet v případě úrazu, ztraceného zavazadla nebo zrušené cesty.

Prodloužený víkend v okolí Brna

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je úžasný vodní ráj a místo k relaxu, nacházející se nedaleko Brna. V tomto rozlehlém komplexu se pobaví lidé všech věkových kategorií. Aquapark je vybaven spoustou bazénů, tobogánů, vodních atrakcí a saunovým světem. Návštěvníci si tak mohou užít jak zábavu, tak i odpočinek.

Westernové městečko Boskovice

Dávka divokého západu v srdci Moravy? Jednoznačně ve westernovém městečku v Boskovicích. Toto autentické westernové prostředí je vhodné nejen pro milovníky westernu, ale i všeho netradičního. Prozkoumejte repliky budov z divokého západu a nasajte tamní atmosféru. Vyzkoušejte si s dětmi jízdu na koni, střelbu z luku, ale i další zábavné aktivity pro děti všech věkových kategorií.

Tip pro vás

Pokud rádi navštěvujete hory a turistika je vaší rodinnou vášní, máme pro vás několik tipů na místa, která by neměla uniknout vaší pozornosti.

Energylandia Polsko

Energylandia je největší zábavní park v Polsku, nacházející se kousek od Krakova. Najdete zde širokou škálu zábavy pro děti všech věkových kategorií. Svoji porci zábavy si můžete užít na adrenalinových horských drahách, ale i jiných zábavných atrakcích. Těch zde najdete více než 70 na ploše přes 35 hektarů. Každou chvíli zde najdete nové atrakce, takže jde o místo, kam se budete rádi vracet.

Podcast

Chystáte se cestovat s dětmi? Přečtěte si článek o tom, jak s nimi cestovat bezpečně.

Nikola Zatloukalová - autor, copywriter
Nikola ZatloukalováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.