Rizikové pojištění je typem životního pojištění, které zajistí vás nebo vaše nejbližší v případě smrti nebo pracovní neschopnosti, k níž dojde následkem úrazu nebo těžké nemoci. Na rozdíl od investičního životního pojištění tento produkt neobsahuje spořící složku a veškeré zaplacené pojistné je tak určeno na krytí pojistné ochrany a poplatky pojišťovny.

Rizikové životní pojištění je vhodné pro ty, kteří chtějí:

  • Zabezpečit své blízké v případě své smrti,

  • ochránit sebe pro případ pracovní neschopnosti,

  • vinkulovat pojištění ve prospěch jiného subjektu (pojištění lze použít např. k zajištění hypotéky či jiných úvěrových produktů).

Spočítat životní pojištění

Výhody a nevýhody rizikového životního pojištění

Mezi základní výhody tohoto pojistného produktu nepochybně patří skutečnost, že pojistku si můžete sjednat již na dobu jednoho roku. Navíc získáváte garantovanou pojistnou částku pro případ smrti a pojistnou ochranu můžete rozšířit pomocí atraktivních balíčků připojištění. Nevýhodu pak spatřujeme v chybějící investiční složce, pro kterou je nutné sjednat jiný pojistný produkt.

Jak vybrat a sjednat kvalitní rizikové pojištění?

Protože tento produkt nabízí prakticky všechny pojišťovny na našem trhu, je občas složité se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. Abyste při výběru nešlápli vedle, je dobré mezi sebou jednotlivé produkty porovnat pomocí praktických a nezávislých online srovnávačů.

Při výběru pak nesázejte pouze na výši měsíčního pojistného, ale zejména na rozsah a rizika pojistného krytí, výluky z pojistného plnění a podmínky vybrané pojišťovny.

Pokud plánujete těhotenství, ověřte si, zda vybrané životní pojištění rizikové těhotenství kryje. Naprostá většina pojišťoven má totiž rizikové těhotenství v podmínkách pojištění pracovní neschopnosti ve výlukách.

Pokud se ve světě životního pojištění neorientujete, ale zároveň chcete sebe a svoji rodinu maximálně zabezpečit, domluvte si schůzku se zkušeným pojišťovacím specialistou, který vám situaci namodeluje a doporučí nejvhodnější produkt, případně kombinaci pojistných produktů.

Spočítat životní pojištění
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.