Cestovní pojištění do Gruzie

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

cestovní pojištění

Cestovní pojištění do Gruzie

Gruzie, stát na východě Černého moře obklopený Tureckem, Arménií, Ázerbájdžánem a Ruskem. Tato země vás uchvátí svou přírodou, kulturou, památkami i přátelskými lidmi. Zajeďte si užít turistiku do kopců Velkého Kavkazu, vykoupat se v sirných lázních nebo obdivovat architektonické památky.

turista

Co potřebujete na cestu do Gruzie?

Výhodou je, že pro vstup do Gruzie nepotřebujete žádná víza a plně si vystačíte s platným cestovním dokladem, tedy cestovním pasem nebo občanským průkazem. Do země se nejlépe dopravíte letecky, přičemž cena letenek je průměrně kolem 5 000 korun, ale najdete i levnější.

Měnou je v Gruzii gruzínské lari, které je oproti koruně silnější a 1 GEL je asi 12 korun. V krajině směníte eura i dolary, ale kurzy nebývají úplně výhodné, proto doporučujeme směnit si peníze u nás, případně vybrat z bankomatu v Gruzie. Ve větších městech se bude dát platit platební kartou, ale v menších městech s tím raději nepočítejte.

Gruzie a bezpečnost

Gruzie je relativně bezpečnou krajinou a vůči cizincům je tu kriminalita minimální, přesto se doporučuje dodržovat několik opatření. Ve velkých městech, jako například Tbilisi, kde je velká koncentrace lidí, si dejte pozor na kapsáře a nenechávejte osobní věci bez dohledu. A nedoporučuje se cestovat do oblasti Jižní Osetie a Abcházie, které nejsou pod kontrolou gruzínské vlády. Jinak se ale nemáte čeho bát a možnost, že vás okradou je asi stejná jako v centru Prahy.

Cestovní pojištění do Gruzie

Gruzie je ideální pro horské treky a pobyt v přírodě. Na takovou cestu se vám proto hodí nejen dobré vybavení a fyzička, ale i cestovní pojištění. Úraz, náhlá bolest nebo nemoc může přijít velmi rychle a platit si zdravotní ošetření z vlastní kapsy může vyjít draze. Navíc, pokud si připojistíte i zavazadla nebo pojištění odpovědnosti, budete mít klidnější cestu.

Základní cestovní pojištění obsahuje pojištění léčebných výloh a všechny náklady s nezbytnou léčbou nemoci či úrazu. Cestovní pojištění sjednáte online za pár minut a cena cestovního pojištění je pár korun. Ale nevybírejte vždy to nejlevnější cestovní pojištění. K základnímu balíčku si přidejte úrazové pojištění nebo pojištění ztráty zavazadel. Lepší, než za každou cenu ušetřit je být v klidu a mít pocit jistoty, jak finanční, tak duševní.

Pojištění rizikových aktivit

V rámci cestovního pojištění si můžete připojistit i některé rizikové sporty a aktivity. Volte je podle toho, co v Gruzii plánujete dělat. Na treky v horách určitě využijete cestovní pojištění do hor nebo pojištění horolezectví, v zimě zase oceníte cestovní pojištění na lyže.

Co zažít v Gruzii?

Ač se to nezdá, Gruzie toho nabízí mnoho, od horských treků a výšlapů až po odpočinek v lázních nebo plavání v Černém moři. Navíc je skvělou volbou i na zimní sporty, kdy lyžařská střediska nejsou tak přeplněná jako u nás nebo v blízkém okolí. Při výstupu na některý z vrcholů nebo na horský trek nezapomínejte na kvalitní výbavu a na cestovní pojištění na hory. To vám ušetří spoustu starostí a také peněz v případě úrazu a nutnosti ošetření.

hory

Horské túry

Příroda v Gruzii je opravdu okouzlující a pohled na zasněžené vrcholky hor nebo zelené pláně kopců vás ohromí. Možnosti jsou tu pro každého, od začátečníků i pro zkušené vysokohorské turisty. Nejoblíbenější destinací je oblast Svanetie a Kazbegi. Méně vytížená je chráněná oblast Lagodekhi na východě krajiny. Nevýhodou je často špatné značení tras, ale ty nejznámější jsou vyšlapané a viditelné. Výlet do hor nepodceňujte a na cestu si s sebou vezměte dostatek vody a jídla.

Lázně

Po náročném dni v horách si dopřejte chvilku odpočinku v lázních. Tbilisi jich nabízí hodně, jelikož bylo vybudováno na termálních pramenech. Ale vyhlášeným lázeňským městem je i Borjomi.

zimni sporty

Zimní sporty

Gruzie je ideální volbou i pro sportovce a lyžaře. Služby středisek jako je Gudauri a Bakuriani jsou srovnatelné s těmi alpskými. Gudauri je nedaleko Tbilisi a nabízí 8 sjezdovek. Bakuriani je zase kousek od Borjomi, lázeňského města, takže po sportovních aktivitách si můžete odpočinout v teplých termálních lázních.

Moře a krásné pláže

Západ krajiny je obklopen Černým mořem, a právě zde najdete nádherné pláže. Batumi, město na pobřeží Černého moře a najdete zde přesně tu pravou atmosféru mořského města s rušným centrem. Na koupání je ideální pláže v Gonio, kde je průzračnější voda.

Historie a kultura

Milovníci poznávání historie si v Gruzie také přijdou na své. V zemi je mnoho památek z období 4. století a navštívit byste určitě měli například klášter Džvari, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. V oblasti Kazbegi pak nepřehlédněte kostel Sameba a v druhém největším městě, Gruzie, Kutaisi, katedrálu Bagrati.