Češi se ve velkém stěhují na chaty a chalupy. Zapomínají ale na aktualizaci pojistek. Rekonstrukce i nové vybavení zvyšuje hodnotu nemovitosti i několikanásobně.

S tím, jak byla během pandemie koronaviru řadu měsíců prakticky zmrazena možnost běžného kulturního vyžití, začal sílit trend trávení času na chatách a chalupách. Lidé zkrátka přestali vidět smysl v tom trávit čas ve městě, ve kterém není možné zajít si zacvičit, na nákupy, na večeři či za kulturou. V ten moment začalo mnohem větší smysl dávat trávení času na chatě či chalupě v přírodě, kde byly možnosti vyžití daleko větší.

S často nařízeným home officem navíc mohli lidé na chatě prakticky i bydlet. Kdo měl chatu v horách, začal trávit dny tam. Klidná příroda, čerstvý vzduch a možnost procházek v příjemném prostředí bylo lákavější, než trávení času ve městě. Zároveň zde hrozilo mnohem menší riziko nakažení virem, než například v městském MHD cestou na nákup.

Domov v bezpečí

Chraňte to, na čem vám záleží

Správně sjednané pojištění majetku vám pokryje náklady na opravu škody. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním nejlepší nabídky pro vás, jednoduše a online.

Vyberte jednu z možností:

Češi začali více investovat do rekonstrukcí chat

Trend trávení času na chatách a chalupách s sebou přinesl i další změny v chování Čechů. Ti, kteří na chatách či chalupách začali trávit více času, velmi rychle zjistili, že to, co stačí na víkendové přespávání, není dostatečné na komfortní bydlení. Například dřevěné chaty většinou nebývají dobře zatepleny a v zimních měsících mohou být téměř neobyvatelné, případně jsou náročné na vytápění pouze krbem. Stejně tak kamenné chaty. Tyto objekty jsou většinou koncipovány na krátkodobé či sezónní využití, nikoli na dlouhodobé bydlení.

Češi proto začali do chat více investovat, aby je uzpůsobili svým novým potřebám. Někdo investoval do zateplení, někdo do lepšího zdroje vytápění, případně do vybavení interiéru nebo do rekonstrukce.

Hodnota chat a chalup mohla vzrůst i několikanásobně

Chaty a chalupy díky tomu začaly nabývat na hodnotě. Každá rekonstrukce chalupy může její cenu zvýšit. Chalupa s bazénem má rázem vyšší hodnotu, stejně tak chata s novými plastovými okny. Nákup lepšího vybavení pak zvýšil cenu samotné domácnosti. Pokud například na chatě pracoval manželský pár a zároveň měly jejich děti distanční výuku, potřeboval každý z nich k dispozici funkční počítač, který by se na chatě jinak běžně nenacházel. Tím mohla hodnota vybavení domácnosti vzrůst o dalších 100 000 Kč. Stejně tak v případě, že si na chatu odvezete například televizi, drahý gril či vysavač, který používáte doma.

To vše mohlo zapříčinit, že chalupa, jejíž vybavení mělo hodnotu 200 000 Kč, může mít najednou hodnotu 400 000 Kč. Samotná nemovitost, kupovaná za 400 000 Kč může vlivem oprav a rekonstrukcí nabýt na hodnotě a cena se může vyšplhat třeba na 600 000 Kč.

Tady už je potřeba aktualizace

V takovém případě by vzrostla cena domácnosti dvojnásobně a cena nemovitosti na 150 % z původní hodnoty. Pokud máte pojištění domácnosti a nemovitosti, ale neaktualizovali jste si ho na novou pojistnou částku, došlo k podpojištění.

Pokud by v situaci, kdy máte domácnost či nemovitost podpojištěnou, došlo například k vykradení nemovitosti, pojišťovna by vám celou škodu neuhradila. Jestliže jste například domácnost měli pojištěnou na 200 000 Kč, ale po rekonstrukci měla hodnotu 400 000 Kč, jste podpojištěni.

Kdy naposledy jste si zkontrolovali pojistnou smlouvu?

Stará pojistná smlouva vás může přijít na spoustu peněz. Hodnota vaší nemovitosti v průběhu let roste, a proto je potřeba i pravidelně aktualizovat pojistnou částku, kterou jste si stanovili při sjednání. V opačném případě dojde k podpojištění a zbytek škody si budete muset doplatit sami. S aktualizací vám rádi pomůžeme.


Vyberte jednu z možností:

Pojišťovna vyplatí jen zlomek

V případě pojistné události by to byl problém. Představme si situaci, kdy zloději odcizí vybavení v hodnotě 50 000 Kč. To by představovalo 12,5 % z aktuální hodnoty domácnosti, ze 400 000 Kč. Vy jste ale byli pojištěni jen na 200 000 Kč, a tak vám pojišťovna vyplatí 12,5 % z 200 000 Kč. Místo 50 000 Kč tedy dostanete jen 25 000 Kč. Zbylou škodu vám nikdo neuhradí a musíte si náhradu zaplatit z vlastních zdrojů.

Je proto potřeba myslet i na pojištění a jednou za čas zhodnotit, jestli smlouva nepotřebuje aktualizovat (doporučuje se alespoň jednou za 2 roky).

Pojištění se vyplatí vždy, ale někdy ještě více

Pojištění chalupy či chaty se vyplatí v každém případě. Pokud na chatě téměř bydlíte a jste tam skoro každý den, je pravděpodobnost vykradení výrazně nižší, než u rekreačně obývaných objektů. Na druhou stranu ale pravděpodobně na takové chatě budete mít mnohem hodnotnější věci a vybavení, které byste na chalupě, kam jedete párkrát za sezonu, nejspíše nenechávali.

Na chatách, které jsou obývány jen rekreačně, pravděpodobně hodnotné věci nechávat nebudete. Paradoxně je zde ale mnohem větší riziko vykradení. Hlavně s příchodem podzimu začínají zlodějům žně. Na podzim totiž většina chatařů své chaty zazimuje a často až do jara se na ně ani nejede podívat. Zloděj má tak jedinečnou příležitost. Než zjistíte, že jste byli vykradeni, může uběhnout i několik měsíců.

Chaty a chalupy jako trend - Lešení na chalupě

Nejvíce se krade ve středních Čechách

Z posledních policejních statistik vyplývá, že v roce 2020 se vykradlo přes 1300 chat a chalup. To znamená, že každý den se někde na území České republiky vykradly téměř 4 chaty. Zdaleka nejhorším krajem je co do počtu vykrádání rekreačních objektů Středočeský kraj. V něm v roce 2020 zaznamenali policisté 314 případů vykradení. Tedy téměř jedno každý den. Velmi podobná situace je také v Libereckém kraji. V první půlce tohoto roku (2022) se vykradlo již 836 chat, hlavní sezóna krádeží ale teprve začíná a výsledné číslo se tak do konce roku pravděpodobně ještě zvýší.

Pojištění vám škody pokryje

Dobře nastavené pojištění majetku vám tyto škody pokryje. Nesmíte ale zapomínat na pravidelnou aktualizaci pojistné smlouvy. Cena vaší chaty nebo chalupy nemusí vzrůst jen díky vaším zásahům a rekonstrukcím. Často roste na hodnotě i samotnou lokalitou nebo pohyby na realitním trhu. I tyto změny je potřeba zahrnout do pojistné smlouvy a udržovat ji aktuální.

Tím se vyhnete zmíněnému podpojištění. S řadou pojišťoven se dá i domluvit, že smlouvy hlídají za vás a jednou ročně vás kontaktují s informací, že se cena nemovitosti změnila a je potřeba pojištění upravit.

Nezapomeňte si pojistit majetek

Doma vás může překvapit extrémní počasí, zloději i neohleduplní sousedé. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven s pomocí naší online kalkulačky a mějte klid na duši. Vybrané pojištění vám sjednáme do pár minut.

Vyberte jednu z možností:

Vhodné připojištění ušetří peníze

Není potřeba pojištění nemovitosti přeplácet. Některá připojištění se ale mohou hodit vzhledem k tomu, v jaké lokalitě se vaše chata či chalupa nachází. Například u chaty v horách bude násobně vyšší riziko, že na ní může spadnout vichrem vyvrácený strom a poškodit ji. V tomto případě by se tedy vyplatilo nastavit si vysoký limit právě na riziko vichru.

Pokud se vaše chata nachází v místě, kde je chat více a parkují před ní třeba i cizí auta, hodí se sjednat si pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Když pak z vaší chaty spadne sníh či námraza na cizí auto, nemusíte škodu hradit vy, stačí to nahlásit na pojišťovnu. U osamocené chaty v horách ale takové připojištění smysl nemá.

Stejně tak je dobré zvážit pojištění garáže, pokud ji máte. Případně antény, alarmy a další zabezpečení chaty, které jste si nechali nainstalovat.

Riziko vykradení se ale doporučuje pojistit vždy, nikdo totiž nedokáže zaručit, že zrovna jeho nemovitosti zloději minou.

Co si ověřit před sjednáním?

Při sjednávání si pohlídejte limity a případné podlimity na různé situace. Na limitech se nevyplatí šetřit, protože v případě pojistné události vám pojišťovna škodu vyplácí jen do nastaveného limitu. I kdyby byla škoda vyšší, pojišťovna vám více nedá.

Ne vždy obsahují pojistky rizika jako popraskané vodovodní potrubí v zimě vlivem mrazu nebo poškození střechy vlivem tíhy sněhu a námrazy. I toto je dobré si pohlídat. U chaty v lese či u vody může hrozit poškození zvěří, které ale také nemusí být automaticky kryto. Běžné bývá také poškození domácích spotřebičů za bouřek, a to vlivem přepětí či podpětí.

Je proto dobré sepsat si seznam rizik, které mohou vaší chatě hrozit a hledat produkt, který vám tyto rizika pojistí, a to do požadovaného limitu.

Ohlídejte si také, zda si sjednáváte pojištění na novou cenu, to je totiž nejvýhodnější. Obecně existují 3 varianty:

 1. Pojištění na novou cenu znamená, že vám pojišťovna vyplatí částku, za kterou byste si v dané lokalitě a v daném čase mohli pořídit novou věc stejného druhu a účelu. Tedy částku, za kterou v současné době pořídíte totožnou střechu či střechu stejného druhu.

 2. Pojištění na časovou cenu znamená, že vám pojišťovna vyplatí cenu, kterou daná věc měla těsně před pojistnou událostí. Takovou cenu pojišťovna stanoví z částky, kterou byste museli vynaložit na novou věc a odečte určitou částku za opotřebení či jiné znehodnocení dané věci těsně před vznikem pojistné události. Jinými slovy pojišťovna zjistí, kolik by stála nová střecha (500 000 Kč) a od této částky odečte opotřebení vaší staré střechy před tím, než ji vichřice odfoukla.

 3. Pojištění na obvyklou cenu znamená, že pojišťovna vám vyplatí částku, kterou byste získali, kdybyste danou věc v této chvíli prodali. Tedy částku, za kterou byste střechu před pojistnou událostí mohli prodat.

201920202021

Jihočeský kraj

1,1 mil. Kč

1,4 mil. Kč

2,3 mil. Kč

Jihomoravský kraj

0,8 mil. Kč

0,8 mil. Kč

2 mil. Kč

Karlovarský kraj

0,8 mil. Kč

1 mil. Kč

4,4 mil. Kč

Královéhradecký kraj

1,7 mil. Kč

1,5 mil. Kč

3 mil. Kč

Liberecký kraj

1,8 mil. Kč

2 mil. Kč

3,6 mil. Kč

Moravskoslezský kraj

1 mil. Kč

0,9 mil. Kč

1,9 mil. Kč

Olomoucký kraj

1,2 mil. Kč

1,4 mil. Kč

2 mil. Kč

Pardubický kraj

1,2 mil. Kč

1,2 mil. Kč

2,1 mil. Kč

Plzeňský kraj

1 mil. Kč

1,1 mil. Kč

2 mil. Kč

Středočeský kraj

1,3 mil. Kč

1,6 mil. Kč

2,3 mil. Kč

Ústecký kraj

1 mil. Kč

1,3 mil. Kč

2 mil. Kč

Vysočina

1,1 mil. Kč

1,1 mil. Kč

2,2 mil. Kč

Zlínský kraj

1,4 mil. Kč

1,2 mil. Kč

2,5 mil. Kč

Zdroj: RE/MAX

Chraňte vybavení vašeho domu

Pomůžeme vám s pojištěním elektroniky, nábytku i starožitností už od 150 Kč měsíčně.


Vyberte jednu z možností:

Veronika Doskočilová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Vosí hnízdo pod střechou
  Dům a domácnost
  22. října 2022|Veronika Doskočilová
  Kryje pojištění majetku pád parašutisty na dům nebo encefalitidu? Aneb o čem lidé často neví, že mají pojištěno

  Pojištění domácnosti a nemovitosti je nejčastěji využíváno pro situace jako vichřice, vytopení sousedů, vloupání a další. Najde se ale i řada netradičních situací, na které tato pojištění myslí. Jen o nich lidé často neví.

 • Drahý obraz si můžete připojistit v rámci druhého domácího pojištění - Domácí zátiší z obrazem
  Dům a domácnost
  18. října 2022|Veronika Doskočilová
  Drahý obraz si můžete pojistit v rámci pojištění domácnosti, ale i samostatně

  Máte doma drahý obraz na plátně? Většinou ho stačí zahrnout do pojištění domácnosti. U dražších kusů je ale potřeba samostatné pojištění i posudek. A hodnotí se i zabezpečení nemovitosti.

 • Průvodce koupí pozemku a výstavbou - manželé prochází stavbu domu
  Dům a domácnost
  15. října 2022|Jana Březinová
  Průvodce koupí stavebního pozemku a výstavbou

  V dnešní době představuje koupě pozemku investici v řádech milionů korun, proto jeho výběr neuspěchejte. Jinak se může stát, že se vám výstavba rodinného domu prodraží nebo vůbec nebude možná. Po zahájení výstavby předcházejte neočekávaným výdajům pomocí pojištění hrubé stavby.

 • Podpis smlouvy o pojištění majetku
  Dům a domácnost
  10. října 2022|Veronika Doskočilová
  Máte podpojištěnou nemovitost? Následky mohou být finančně likvidační

  Podpojištění nemovitosti vám v případě pojistné události plnění od pojišťovny výrazně zkrátí. Místo peněz za skutečnou škodu tak můžete dostat jen zlomek, který vám škodu nenahradí.

 • Žena maluje po rekonstrukci bytu
  Dům a domácnost
  16. září 2022|Jana Březinová
  Ceny za rekonstrukci šly rapidně nahoru, nepodceňujte to

  V posledních měsících výrazně vzrostla cena stavebních materiálů i práce řemeslníků. To znamená jediné – rekonstrukce bytu se prodraží. Na kolik teď rekonstrukce vyjde a má smysl čekat na zlevnění? Na co si dát pozor a jak ušetřit, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě?

 • Poškozená střecha domu po pádu stromu
  Dům a domácnost
  12. září 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Buďte připraveni na všechny živelné pohromy

  Přírodní živly udeří svoji silou mnohdy nečekaně a působí velké škody na relativně malém území. Tornáda, vichřice, povodně, ale i krupobití nebo oheň a sníh představují v posledních letech podstatnou část pojistných událostí, které musí pojišťovny řešit. Jen loni vyplatily za škody na majetku 6,45 miliardy korun, což byl proti roku 2020 nárůst o 117 %. Proto je nezbytně nutné pojištění nepodceňovat a samotnou pojistku správně nastavit.

 • Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům - Chata s terasou pod kopcem, kamenná cesta
  Dům a domácnost
  07. září 2022|Jana Březinová
  Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům

  Léto se chýlí ke konci a brzy začnou žně pro vykradače chat a chalup. Opuštěné rekreační objekty jsou snadnou kořistí, protože v zimních měsících mají zloději na vloupání klid. Navíc v letošním roce počet vloupání do chat a chalup vzrostl. Jak na zabezpečení chaty, aby se vám lupiči vyhnuli? A jak si správně nastavit pojištění chaty, aby vám pokrylo případné škody?

 • Pár mezi krabicemi v novém bytě
  Dům a domácnost
  29. srpna 2022|Jana Březinová
  Odpovědnost jako součást pojištění nemovitosti

  Stačí chvilka nepozornosti a můžete zavinit škody za miliony –⁠ ať už vytopíte sousedy nebo někoho srazíte na kole. Nezanedbatelné škody na cizím majetku mohou způsobit také vaše děti či domácí mazlíčci. I když máte „den blbec“, pojištění odpovědnosti vás spolehlivě ochrání. Přesto ho má sjednáno jen 39 % Čechů.

 • Prasknuté potrubí v kuchyni
  Dům a domácnost
  19. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Výhody pojištění domácnosti v nájemním bydlení

  Bydlíte v pronajatém bytě nebo domě? To ještě neznamená, že veškeré pojištění obstará majitel nemovitosti. Podceňovat byste neměli zejména pojištění domácnosti a odpovědnosti za škodu. Proč se vyplatí sjednat pojištění bytu v nájmu a v jakých případech vás smlouva s pojišťovnou ochrání před nepříjemnostmi?

 • nájem-nebo-hypotéka
  HypotékyDům a domácnost
  05. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Nájem vs. hypotéka na byt: Kdy se co vyplatí?

  Žít ve vlastním by chtěl každý. Bohužel zdaleka už ne každý si může dovolit koupit byt či dokonce dům. Rostou ceny nemovitostí, hypotéky jsou dražší a podmínky získání přísnější, ale o mnoho lépe na tom nejsou ani nájmy. Nakonec nejvíce záleží na aktuální finanční situaci.

 • asistence
  Dům a domácnost
  26. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Asistenční služby u majetku: Víte, v jakých situacích se vám můžou hodit?

  Zabouchnuté dveře, deratizace nebo třeba servis elektrospotřebičů. Víte, co mají všechny tyto služby společného? Mnohé pojišťovny je nabízejí v rámci balíčků asistenčních služeb. Asistenční služby jsou totiž (minimálně v základní verzi) součástí všech majetkových pojistných smluv a extra se za ně nepřiplácí. Proto jsou často opomíjené a řada pojistníků dokonce ani netuší, že je může aktivně využívat.

 • pronájem
  Dům a domácnost
  10. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Pronájem bytu: Kde hledat ty nejlepší nabídky a na co se ptát při osobní prohlídce?

  Vzhledem k aktuálním úrokovým sazbám a současné situaci jste se rozhodli pro pronájem bytu. Kde takový pronájem hledat a jak se na celý proces vlastně připravit? Máme pro vás praktické rady i tipy, které využijete při samotné prohlídce.

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Dům a domácnost
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • Prohlídka bytu před koupí
  Dům a domácnost
  22. března 2022|Jana Březinová
  Kupujeme byt: Na co se zaměřit při prohlídce

  Konečně jste našli byt, který se vám líbí a chystáte se na prohlídku? Koupě bytu je obrovská investice, a tak byste neměli nic ponechat náhodě. Prohlídka představuje zásadní krok, který vám pomůže odhalit nedostatky a možné budoucí problémy. Na co si dát pozor při koupi bytu?

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

 • Pojištění majetku - dům pod deštníkem
  Dům a domácnost
  10. října 2021|Jana Poncarová
  Jak si správně pojistit majetek?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Jedním z nástrojů je pojištění. Produkty pojišťoven jsou dnes natolik rozsáhlé, že pojistit lze téměř vše. Důležité je dobře nastavit hodnotu majetku a pojištění pravidelně aktualizovat – třeba nyní, kdy zdražují nemovitosti i stavební materiál.

 • Vloupání do auta
  Dům a domácnostAuto
  27. července 2021|Petr Woff
  Které okresy ČR jsou nejrizikovější pro řidiče a majitele nemovitostí?

  Praha, Brno a Ostrava jsou nejlidnatějšími městy České republiky, takže nejčastěji figurují v tuzemské černé kronice. Ale jakmile porovnáme stejné populační jednotky, vyjdou jiné výsledky. V silničních nehodách smutně vyniká Lounsko. Vloupačky do rodinných domů a bytů jsou nejpravděpodobnější v Plzni. Srovnejme, jaké okresy ČR představují vysoké, nebo nízké riziko.

 • Dům
  EnergieDům a domácnost
  08. dubna 2021|Monika Šaríková
  Jak snadno zjistit, kudy z domu uniká teplo, a co s tím udělat

  Předejít vysokým účtům za vytápění lze odhalením, kudy drahocenné teplo z domu uniká. Pak už stačí jen jediné – nejrůznějšími úpravami těmto tepelným ztrátám zabránit. Nejvíce tepla vám z rodinného domu obvykle unikne špatnými okny. Zima vám ale v domě může být také kvůli špatně zateplenému stropu a podkroví. S odhalením úniků tepla vám pomůže selský rozum i termokamera.

 • Ovládání domácnosti z tabletu
  TarifyDům a domácnost
  08. března 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Inteligentní elektroinstalace nebo chytrá domácnost?

  Lámete si hlavu, jaký je rozdíl mezi inteligentní elektroinstalací a chytrou domácností? Obě možnosti vám zajistí automatizované řízení domácnosti, ale liší se v množství funkcí, způsobech ovládání i nákladech na instalaci.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.