Zájem o rekreační objekty oproti období covidu ochladl, ale Češi i nadále vyhledávají chaty a chalupy k trvalému bydlení. Navíc řada zaměstnanců využívá chatu k práci na home office. Pokud také chatu využíváte intenzivněji než na občasný víkendový pobyt, neměli byste zapomenout na aktualizaci pojistky. Rekonstrukce a nové vybavení zvyšuje hodnotu nemovitosti i několikanásobně.

Po pandemii zájem o rekreační objekty ochladl

Pandemie Covid-19 znamenala obrovský boom v prodejích chat a chalup. Několik měsíců byla prakticky zmrazena možnost běžného kulturního vyžití, a tak lidé začali utíkat z měst do přírody. S nařízeným home office mohli lidé na chatě prakticky i bydlet. Kromě větších možností vyžití v přírodě zde hrozilo menší riziko nakažení virem.

V roce 2022 ale zájem o chaty opadl. Do zahraničí se opět mohlo cestovat bez omezení, a tak dovolenou na chalupě nahradila dovolená u moře. Navíc z důvodu vysoké inflace se mnoho domácností dostalo do finančních potíží, a tak se rozhodly chatu prodat. Oproti období covidu klesla poptávka po rekreačních objektech o 30–40 %.

Nicméně zájem o chaty neochladl úplně. „V současné době je poptávka po objektech, které lze po úpravách využít i k trvalému bydlení a jsou v dostupných lokalitách s občanskou vybaveností v okolí,“ říká Karel Hubáček, realitní makléř CENTURY 21 Premium pro podnikatel.cz. Možná proto, že pro mnoho domácností se hypotéka na rodinný dům stala nedostupnou, a tak se poohlíží po levnějších rekreačních objektech.

I po skončení pandemie pak řada lidí pracuje z chaty na home office. Přestože podíl pracujících z domu v roce 2022 poklesl meziročně ze 40 na 28 %, spousta zaměstnanců si vyjednala alespoň hybridní pracovní dobu – například 3 dny pracují v kanceláři a 2 dny z domova. Home office na chatě tak pracovníci spojí třeba do prodlouženého víkendu v přírodě.

Elektronika na chatě? Chraňte ji pojištěním

Pracujete na home office ze své chaty a vozíte si s sebou notebook a další elektroniku? Pak byste ji měli chránit pojištěním. V rámci pojištění chaty by vám rozhodně nemělo chybět pojištění rizika přepětí a odcizení.

Využijte online srovnání pojištění chat a na jednom místě si prohlédněte produkty od několika pojišťoven. Věnujte pozornost zejména limitům na poškození elektroniky a jednoduše si vyberte nejvýhodnější nabídku.

Porovnat nabídky pojištění

Češi začali více investovat do rekonstrukcí chat

Kdo začne na chatách či chalupách trávit více času, velmi rychle zjistí, že to, co stačí na víkendové přespávání, není dostatečné na komfortní bydlení. Například dřevěné chaty většinou nebývají dobře zatepleny a v zimních měsících mohou být téměř neobyvatelné, případně jsou náročné na vytápění pouze krbem. Stejně tak kamenné chaty. Tyto objekty jsou většinou koncipovány na krátkodobé či sezónní využití, nikoli na dlouhodobé bydlení.

Už během pandemie proto Češi začali do chat více investovat, aby je uzpůsobili novým potřebám. Někdo investoval do zateplení, někdo do lepšího zdroje vytápění, případně do vybavení interiéru.

Hodnota chat a chalup díky rekonstrukci roste

Chaty a chalupy po rekonstrukci začaly nabývat na hodnotě. Chalupa s bazénem má rázem vyšší hodnotu, stejně tak chata s novými plastovými okny.

Nákup lepšího vybavení pak zvyšuje cenu samotné domácnosti. To platí i pro případy, kdy z chalupy pracujete na home office. Pokud si na chatu každý z rodiny přiveze počítač, může hodnota vybavení domácnosti vzrůst o dalších 100 000 Kč. Stejně tak v případě, že si na chatu odvezete například televizi, drahý gril či vysavač, který používáte doma.

To vše může zapříčinit, že chalupa, jejíž vybavení mělo hodnotu 200 000 Kč, může mít najednou hodnotu 400 000 Kč. Samotná nemovitost, kupovaná za 2 000 000 Kč, může vlivem oprav a rekonstrukcí nabýt na hodnotě a cena se může vyšplhat třeba na 3 000 000 Kč.

Tady už je potřeba aktualizace

Ve výše uvedeném případě by vzrostla hodnota domácnosti dvojnásobně a hodnota nemovitosti na 150 % z původní hodnoty. Pokud máte pojištění domácnosti a nemovitosti, ale neaktualizovali jste si ho na novou pojistnou částku, jedná se o podpojištění.

Pokud by v situaci, kdy máte domácnost či nemovitost podpojištěnou, došlo například k vykradení nemovitosti, pojišťovna by vám celou škodu neuhradila. Jestliže jste například domácnost měli pojištěnou na 200 000 Kč, ale po rekonstrukci měla hodnotu 400 000 Kč, jste podpojištěni.

Kdy naposledy jste si zkontrolovali pojistnou smlouvu?

Stará pojistná smlouva vás může připravit o spoustu peněz. Hodnota vaší nemovitosti v průběhu let roste, a proto je potřeba pravidelně aktualizovat pojistnou částku, kterou jste si stanovili při sjednání.

V opačném případě dojde k podpojištění a zbytek škody si budete muset doplatit sami. S aktualizací vám rádi pomůžeme.

Vyberte jednu z možností:

Pojišťovna vyplatí jen zlomek

V případě pojistné události by to byl problém. Představte si situaci, kdy zloději odcizí vybavení v hodnotě 50 000 Kč. To by představovalo 12,5 % z aktuální hodnoty domácnosti, ze 400 000 Kč. Vy jste ale byli pojištěni jen na 200 000 Kč, a tak vám pojišťovna vyplatí 12,5 % z 200 000 Kč. Místo 50 000 Kč tedy dostanete jen 25 000 Kč. Zbylou škodu vám nikdo neuhradí a musíte si náhradu zaplatit z vlastních zdrojů.

Je proto potřeba myslet i na pojištění a jednou za čas zhodnotit, jestli smlouva nepotřebuje aktualizovat (doporučuje se každý rok).

Pojištění se vyplatí vždy, ale někdy ještě více

Pojištění chalupy či chaty se vyplatí v každém případě. Pokud na chatě téměř bydlíte a jste tam skoro každý den, je pravděpodobnost vykradení výrazně nižší než u rekreačně obývaných objektů. Na druhou stranu ale na takové chatě budete mít mnohem hodnotnější věci a vybavení, které byste na chalupě, kam jedete párkrát za sezonu, nejspíše nenechávali.

Na chatách obývaných jen rekreačně asi nebudete nechávat hodnotné věci. Paradoxně je zde ale mnohem větší riziko vykradení. Hlavně s příchodem podzimu začínají zlodějům žně. Na podzim totiž většina chatařů své chaty zazimuje a často až do jara se na ně ani nejede podívat. Zloděj má tak jedinečnou příležitost. Než zjistíte, že jste byli vykradeni, může uběhnout i několik měsíců.

Nejvíce se krade ve středních Čechách

Z posledních policejních statistik vyplývá, že v roce 2022 se vykradlo 1 373 chat a chalup. To znamená, že každý den někde na území České republiky byly vyloupeny téměř 4 chaty. Zdaleka nejhorším krajem je co do počtu vykrádání rekreačních objektů Středočeský kraj. V něm v roce 2022 zaznamenali policisté 274 případů loupeží. Tedy téměř jednu každý den. Druhý nejohroženější je Jihomoravský kraj.

Pojištění vám škody pokryje

Dobře nastavené pojištění majetku vám tyto škody pokryje. Nesmíte ale zapomínat na pravidelnou aktualizaci pojistné smlouvy. Hodnota vaší chaty nebo chalupy neroste jen díky vašim zásahům a rekonstrukcím. V současné době stoupá zejména kvůli vysoké inflaci – ceny stavebních materiálů a prací se totiž zvyšují, a to má dopad i na pojistnou hodnotu rekreačního objektu.

Změny je potřeba zahrnout do pojistné smlouvy a udržovat ji aktuální. Tím se vyhnete zmíněnému podpojištění. S řadou poskytovatelů se dá sjednat indexace. Smlouvu pak pojišťovna hlídá za vás a jednou ročně vás kontaktuje s informací, že se hodnota nemovitosti změnila a je potřeba pojištění navýšit.

Nezapomeňte si pojistit majetek

Doma vás může překvapit extrémní počasí, zloději i neohleduplní sousedé. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven s pomocí naší online kalkulačky a mějte klid na duši. Vybrané pojištění vám sjednáme do pár minut.

Vyberte jednu z možností:

Vhodné připojištění ušetří peníze

Není potřeba pojištění nemovitosti přeplácet. Některá připojištění se ale mohou hodit vzhledem k tomu, v jaké lokalitě se vaše chata či chalupa nachází. Například u chaty v horách bude násobně vyšší riziko, že na ni může spadnout vichrem vyvrácený strom a poškodit ji. V tomto případě by se tedy vyplatilo nastavit si vysoký limit právě na riziko vichřice.

Pokud se vaše chata nachází v místě, kde je chat více a parkují před ní třeba i cizí auta, hodí se sjednat si pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Když pak z vaší chaty spadne sníh či námraza na cizí auto, nemusíte škodu hradit vy, stačí to nahlásit na pojišťovnu. U osamocené chaty v horách ale takové připojištění smysl nemá.

Stejně tak je dobré zvážit pojištění garáže, pokud ji máte. Případně antény, alarmy a další zabezpečení chaty, které jste si nechali nainstalovat.

Riziko odcizení se ale doporučuje pojistit vždy, nikdo totiž nedokáže zaručit, že zrovna jeho nemovitost zloději minou.

Co si ověřit před sjednáním pojištění chaty?

Při sjednávání si pohlídejte limity stanovené na různé situace. Časté jsou například limity na pojištění vedlejších staveb (garáže, oplocení, bazénu). Na limitech se nevyplatí šetřit, protože v případě pojistné události vám pojišťovna škodu vyplácí jen do nastaveného limitu. I kdyby byla škoda vyšší, pojišťovna vám více nedá.

Ne vždy obsahují pojistky rizika jako popraskané vodovodní potrubí v zimě vlivem mrazu nebo poškození střechy vlivem tíhy sněhu a námrazy. I toto je dobré si pohlídat. U chaty v lese či u vody může hrozit poškození zvěří, které ale nemusí být automaticky kryto. Běžné bývá také poškození domácích spotřebičů za bouřek, a to vlivem přepětí či podpětí. 

Je proto dobré sepsat si seznam rizik, které mohou vaší chatě hrozit a hledat produkt, který vám tato rizika pojistí.

Ohlídejte si také, zda si sjednáváte pojištění na novou cenu, to je totiž nejvýhodnější. Obecně existují 3 varianty cen, v nichž pojišťovna poskytuje plnění. Podívejte se na příklady, jak by to vypadalo, kdyby vám vichřice sebrala střechu.

 • Pojištění na novou cenu znamená, že vám pojišťovna vyplatí částku, za níž byste si v dané lokalitě a v daném čase mohli pořídit novou věc stejného druhu a účelu. Tedy částku, za kterou v současné době pořídíte totožnou střechu či střechu stejného druhu.

 • Pojištění na časovou cenu znamená, že vám pojišťovna vyplatí cenu dané věci těsně před pojistnou událostí. Takovou cenu pojišťovna stanoví z částky, kterou byste museli vynaložit na novou věc a odečte určitou částku za opotřebení či jiné znehodnocení dané věci těsně před vznikem pojistné události. Jinými slovy pojišťovna zjistí, kolik by stála nová střecha (500 000 Kč) a od této částky odečte opotřebení vaší staré střechy před tím, než ji vichřice odfoukla.

 • Pojištění na obvyklou cenu znamená, že pojišťovna vám vyplatí částku, kterou byste získali, kdybyste danou věc v této chvíli prodali. Tedy částku, za níž byste střechu před pojistnou událostí mohli prodat.

Chraňte vybavení vašeho domu

Pomůžeme vám s pojištěním elektroniky, nábytku i starožitností už od 150 Kč měsíčně.


Vyberte jednu z možností:

Autor - Jana Březinová
Jana Březinová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Chata v horách
  Dům a domácnost
  16. března 2023|Jana Březinová
  Podpojištění chat a chalup aneb když vám pojišťovna nahradí jen část škody

  Češi mají sjednáno pojištění nemovitosti na správnou částku pouze ve 30 % případů. Zbytek nemovitostí je podpojištěno, a to platí i pro chaty a chalupy. Vysoká inflace přitom propast mezi pojistnou částkou a hodnotou rekreačního bydlení dál prohlubuje.

 • Zasněžená chata v zimě
  Dům a domácnost
  14. března 2023|Jana Březinová
  10 kroků, jak na zazimování chaty

  Vypnout lednici, zhasnout a zamknout? Jestli opouštíte chatu na celou zimu, tak to rozhodně nestačí. Máme pro vás jednoduchý návod, jak na zazimování chaty, aby vás na jaře nečekala nepříjemná překvapení. Kromě pečlivých příprav na zimu vám s ochranou majetku pomůže i pojištění chaty.

 • Dům a domácnost
  15. ledna 2023|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, a to zejména teď v době vysoké inflace.

 • Hořící svíčka na vánočním stromku
  Dům a domácnost
  15. prosince 2022|Jana Březinová
  Chraňte sebe a svůj domov během vánočních svátků

  Svátky klidu a pohody se mohou díky chvilce nepozornosti proměnit v tragédii. O Vánocích roste riziko vzniku požárů, úrazů a nehod, a to i při zcela běžných činnostech, jako je úklid. Přitom většině z nich můžete předcházet. Máme pro vás tipy, na co si dát během svátků pozor.

 • Nemáte pojištěný dům - Rodina na ulici před svým domem
  Dům a domácnost
  18. listopadu 2022|Veronika Doskočilová
  Nemáte podpojištěný dům? I při malé škodě a vysokém krytí nemusíte dostat skoro nic

  Při podpojištění nemovitosti pojišťovny nemusí, ale většinou krátí pojistné plnění, a to stejným poměrem, jakým je nemovitost podpojištěná. Za určitých okolností tak můžete dostat jen zlomek toho, co vynaložíte za opravu.

 • Vosí hnízdo pod střechou
  Dům a domácnost
  22. října 2022|Veronika Doskočilová
  Kryje pojištění majetku pád parašutisty na dům nebo encefalitidu? Aneb o čem lidé často neví, že mají pojištěno

  Pojištění domácnosti a nemovitosti je nejčastěji využíváno pro situace jako vichřice, vytopení sousedů, vloupání a další. Najde se ale i řada netradičních situací, na které tato pojištění myslí. Jen o nich lidé často neví.

 • Drahý obraz si můžete připojistit v rámci druhého domácího pojištění - Domácí zátiší z obrazem
  Dům a domácnost
  18. října 2022|Veronika Doskočilová
  Drahý obraz si můžete pojistit v rámci pojištění domácnosti, ale i samostatně

  Máte doma drahý obraz na plátně? Většinou ho stačí zahrnout do pojištění domácnosti. U dražších kusů je ale potřeba samostatné pojištění i posudek. A hodnotí se i zabezpečení nemovitosti.

 • Průvodce koupí pozemku a výstavbou - manželé prochází stavbu domu
  Dům a domácnost
  15. října 2022|Jana Březinová
  Průvodce koupí stavebního pozemku a výstavbou

  V dnešní době představuje koupě pozemku investici v řádech milionů korun, proto jeho výběr neuspěchejte. Jinak se může stát, že se vám výstavba rodinného domu prodraží nebo vůbec nebude možná. Po zahájení výstavby předcházejte neočekávaným výdajům pomocí pojištění hrubé stavby.

 • Podpis smlouvy o pojištění majetku
  Dům a domácnost
  10. října 2022|Veronika Doskočilová
  Máte podpojištěnou nemovitost? Následky mohou být finančně likvidační

  Podpojištění nemovitosti vám v případě pojistné události plnění od pojišťovny výrazně zkrátí. Místo peněz za skutečnou škodu tak můžete dostat jen zlomek, který vám škodu nenahradí.

 • Žena maluje po rekonstrukci bytu
  Dům a domácnost
  16. září 2022|Jana Březinová
  Ceny za rekonstrukci šly rapidně nahoru, nepodceňujte to

  V posledních měsících výrazně vzrostla cena stavebních materiálů i práce řemeslníků. To znamená jediné – rekonstrukce bytu se prodraží. Na kolik teď rekonstrukce vyjde a má smysl čekat na zlevnění? Na co si dát pozor a jak ušetřit, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě?

 • Poškozená střecha domu po pádu stromu
  Dům a domácnost
  12. září 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Buďte připraveni na všechny živelné pohromy

  Přírodní živly udeří svoji silou mnohdy nečekaně a působí velké škody na relativně malém území. Tornáda, vichřice, povodně, ale i krupobití nebo oheň a sníh představují v posledních letech podstatnou část pojistných událostí, které musí pojišťovny řešit. Jen loni vyplatily za škody na majetku 6,45 miliardy korun, což byl proti roku 2020 nárůst o 117 %. Proto je nezbytně nutné pojištění nepodceňovat a samotnou pojistku správně nastavit.

 • Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům - Chata s terasou pod kopcem, kamenná cesta
  Dům a domácnost
  07. září 2022|Jana Březinová
  Jak na zabezpečení chat a chalup proti zlodějům

  Léto se chýlí ke konci a brzy začnou žně pro vykradače chat a chalup. Opuštěné rekreační objekty jsou snadnou kořistí, protože v zimních měsících mají zloději na vloupání klid. Navíc v letošním roce počet vloupání do chat a chalup vzrostl. Jak na zabezpečení chaty, aby se vám lupiči vyhnuli? A jak si správně nastavit pojištění chaty, aby vám pokrylo případné škody?

 • Pár mezi krabicemi v novém bytě
  Dům a domácnost
  29. srpna 2022|Jana Březinová
  Odpovědnost jako součást pojištění nemovitosti

  Stačí chvilka nepozornosti a můžete zavinit škody za miliony –⁠ ať už vytopíte sousedy nebo někoho srazíte na kole. Nezanedbatelné škody na cizím majetku mohou způsobit také vaše děti či domácí mazlíčci. I když máte „den blbec“, pojištění odpovědnosti vás spolehlivě ochrání. Přesto ho má sjednáno jen 39 % Čechů.

 • Prasknuté potrubí v kuchyni
  Dům a domácnost
  19. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Výhody pojištění domácnosti v nájemním bydlení

  Bydlíte v pronajatém bytě nebo domě? To ještě neznamená, že veškeré pojištění obstará majitel nemovitosti. Podceňovat byste neměli zejména pojištění domácnosti a odpovědnosti za škodu. Proč se vyplatí sjednat pojištění bytu v nájmu a v jakých případech vás smlouva s pojišťovnou ochrání před nepříjemnostmi?

 • nájem-nebo-hypotéka
  HypotékyDům a domácnost
  05. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Nájem vs. hypotéka na byt: Kdy se co vyplatí?

  Žít ve vlastním by chtěl každý. Bohužel zdaleka už ne každý si může dovolit koupit byt či dokonce dům. Rostou ceny nemovitostí, hypotéky jsou dražší a podmínky získání přísnější, ale o mnoho lépe na tom nejsou ani nájmy. Nakonec nejvíce záleží na aktuální finanční situaci.

 • asistence
  Dům a domácnost
  26. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Asistenční služby u majetku: Víte, v jakých situacích se vám můžou hodit?

  Zabouchnuté dveře, deratizace nebo třeba servis elektrospotřebičů. Víte, co mají všechny tyto služby společného? Mnohé pojišťovny je nabízejí v rámci balíčků asistenčních služeb. Asistenční služby jsou totiž (minimálně v základní verzi) součástí všech majetkových pojistných smluv a extra se za ně nepřiplácí. Proto jsou často opomíjené a řada pojistníků dokonce ani netuší, že je může aktivně využívat.

 • pronájem
  Dům a domácnost
  10. května 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Pronájem bytu: Kde hledat ty nejlepší nabídky a na co se ptát při osobní prohlídce?

  Vzhledem k aktuálním úrokovým sazbám a současné situaci jste se rozhodli pro pronájem bytu. Kde takový pronájem hledat a jak se na celý proces vlastně připravit? Máme pro vás praktické rady i tipy, které využijete při samotné prohlídce.

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Kupujeme byt - Mladý pár, makléřka, světlý pokoj, dřevěná podlaha
  Dům a domácnost
  22. března 2022|Jana Březinová
  Kupujeme byt: Na co se zaměřit při prohlídce

  Konečně jste našli byt, který se vám líbí a chystáte se na prohlídku? Koupě bytu je obrovská investice, a tak byste neměli nic ponechat náhodě. Prohlídka představuje zásadní krok, který vám pomůže odhalit nedostatky a možné budoucí problémy. Na co si dát pozor při koupi bytu?

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.