Cestovní pojištění – srovnání cen

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla dnes musí mít uzavřeno každý majitel motorového vozidla. Samozřejmě mnozí hledí při výběru hlavně na cenu, a tedy na to, jak funguje výpočet povinného ručení, a co všechno výsledná částka zahrnuje. Mezi to hlavní, co se na ní podepisuje, je náš bonus nebo malus, objem motoru našeho vozu, ale stejně tak i případná lokalita, ve které bydlíme. To vše pojišťovny zohledňují a pomocí těchto faktorů výpočet povinného ručení probíhá. Samozřejmě roli hraje i cenová politika konkrétní pojišťovny.

Jak pojistku snížit?

Ideálně tím, že jezdíme dlouhodobě bez nehod, a máme tak připsanou vysokou výši procentuelního bonusu. Stejně tak ale můžeme výpočet povinného ručení snížit tím, že si koupíme vůz s nízkým objemem motoru. Jak jsme zmínili, roli ale hraje také pojišťovna, u které chceme tuto zákonem danou pojistku uzavřít, a tak je vhodnou cestou porovnání jejích konkrétních cen.

Porovnáním online lze ušetřit i tisíce

A cestou k porovnání cen je jistě online porovnávač, který tak nabídne jedinečnou možnost toho, jak si vyžádat nezávazný výpočet povinného ručení, a jak zároveň porovnat ceny jednotlivých pojišťoven. A u té, co vychází nejlépe, je možné si daný pojistný produkt také ihned uzavřít, a to během pár minut.

 
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 96