840 940 940 podpora@srovnejto.cz

Jak vypočítat cenu povinného ručení?

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na Váš email
  • Úspora až 70 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
4 Zákazníků zde nyní srovnává
Výpočet povinného ručení
Spočítat
ceny
AXA ČP ČSOB Hasičská vzájemná pojišťovna Slavia pojišťovna Triglav Wüstenrot

Jak vypočítat cenu povinného ručení?

2017-05-28

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla dnes musí mít uzavřeno každý majitel motorového vozidla. Samozřejmě mnozí hledí při výběru hlavně na cenu, a tedy na to, jak funguje výpočet povinného ručení, a co všechno výsledná částka zahrnuje. Mezi to hlavní, co se na ní podepisuje, je náš bonus nebo malus, objem motoru našeho vozu, ale stejně tak i případná lokalita, ve které bydlíme. To vše pojišťovny zohledňují a pomocí těchto faktorů výpočet povinného ručení probíhá. Samozřejmě roli hraje i cenová politika konkrétní pojišťovny.

Jak pojistku snížit?

Ideálně tím, že jezdíme dlouhodobě bez nehod, a máme tak připsanou vysokou výši procentuelního bonusu. Stejně tak ale můžeme výpočet povinného ručení snížit tím, že si koupíme vůz s nízkým objemem motoru. Jak jsme zmínili, roli ale hraje také pojišťovna, u které chceme tuto zákonem danou pojistku uzavřít, a tak je vhodnou cestou porovnání jejích konkrétních cen.

Porovnáním online lze ušetřit i tisíce

A cestou k porovnání cen je jistě online porovnávač, který tak nabídne jedinečnou možnost toho, jak si vyžádat nezávazný výpočet povinného ručení, a jak zároveň porovnat ceny jednotlivých pojišťoven. A u té, co vychází nejlépe, je možné si daný pojistný produkt také ihned uzavřít, a to během pár minut.

 
4.75 na základě 664 hodnocení. 5
Povinné ručení si u nás právě srovnávají 2 lidé

Hodnocení našich zákazníků

Petr N. hodnotí:
100%

"Pojistil jsem si u vás auto. Všechny informace byly přehledný a to, že jsem nemusel nikde běhat, je prostě bomba. Pokud si budu kupovat nový auto, je jasný, že si ho příště pojistím zase u vás. Díky moc."

Olda hodnotí:
100%

"Jedním slovem paráda. Rychlost, komunikace a super ceny"

Mluví se o nás a charita

Čtěte náš blog a zjistěte víc

Archiv článků
Nejlevněší povinné ručení
za 2 minuty online
4 Zákazníků zde nyní srovnává