Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Sjednejte si cestovní pojištění, které vás ochrání i při onemocnění covidem-19 nezávisle na rizikovosti dané země.

Více informací

Cestovní pojištění do Ruska

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online
  • Všechny dokumenty dostanete ihned na email
  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50%
  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo
Výsledek
do 2 minut
Sleva
až 50 %
srovnání cestovního pojištění
7 zákazníků zde nyní srovnává
ušetřete na cestovním pojištění
Spočítat
ceny

Cestovní pojištění + covid-19

Na současnou situaci zareagovaly tuzemské pojišťovny, které přišly s unikátními produkty. Ty často kryjí i rizika spojená právě s nemocí covid-19 (např. zrušení zájezdu z důvodu nemoci, onemocnění v místě pobytu, karanténa, izolace, úhrada zdravotní péče, ubytování, transferů nebo náhradních letů apod.).

Některé z nich vás dokonce dokáží podržet i ve chvíli, kdy vyrážíte do rizikové země. Aktuální nabídku cestovního pojištění s krytím covid-19 si můžete snadno porovnat prostřednictvím naší online kalkulačky, případně vybraný produkt obratem sjednat bezpečně a z pohodlí domova.

Porovnat cestovní pojištění
s krytím covid-19

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Před 10 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Denis J. Rakousko, 4 Dny 426 Kč

Před 10 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Jaroslav K. Rakousko, 1 Den 94 Kč

Před 11 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Edita N. Chorvatsko, 4 Dny 189 Kč

Před 12 minutami Cestovní pojištění Sjednal: Lucie B. Itálie, 5 Dní 149 Kč

Cestovní pojištění – srovnání cen

Cestovní pojištění do Ruska

Rusko je zemí rozkládající se na 17 milionech kilometrů čtverečních a táhne se přes 10 časových pásem. I když Rusko není turisty příliš vyhledávanou zemí, ve skutečnosti má hodně co nabídnout. Vydejte se poznávat kulturu, která má s tou naší mnoho společného, a přece je nám vzdálená.

rus1

Cestovní pojištění do Ruska

Cestovní pojištění by mělo být v Rusku důležitou součástí vaší dovolené, proto na něj v žádném případě nezapomínejte. Vyplatí se na krátké cesty, ale i tehdy, když se vydáváte na cestu napříč ruskou Sibiří. Rusko nabízí mnoho aktivit od městské turistiky až po cestu Transsibiřskou magistrálou, objevovat ale můžete i přírodní krásy nebo zažít extrémní turistiku. Vždy si předem rozmyslete, jaké aktivity byste na dovolené v Rusku rádi podnikli, a podle toho vybírejte i cestovní pojištění.

Krátkodobé cestovní pojištění do Ruska se hodí, když plánujete jen krátký výlet a věnovat se budete převážně městské turistice. Na cestě do hor v pohoří Altaje, na Kamčatku nebo i pro rybaření na odlehlé Sibiři si nezapomeňte sjednat také připojištění pro rizikové sporty (podívejte se na seznam, které sporty si můžete připojistit a které nikoli a nezapomínejte, že do rizikového sportu se počítá například i horolezectví). Cestovní pojištění na hory se vám vyplatí také.

Cesta do Ruska autem

Při cestě autem do Ruska musíte počítat s nutností vyřízení několika dokumentů. Pokud pojedete přes Bělorusko, musíte mít vyřízené tranzitní vízum. To získáte na velvyslanectví v Praze za 30 eur (v případě cesty přes Pobaltí na Petrohrad vám tato povinnost odpadá). Dále nezapomínejte na platné povinné ručení pro Rusko – zda vám platí to vaše zjistíte ze seznamu zemí uvedeném na zelené kartě nebo ve smlouvě k povinnému ručení. V případě, že vám vaše povinné ručení neplatí, musíte zaplatit hraniční pojištění. To sjednáte na hranicích země i s Českou kanceláří pojistitelů.

Určitě s sebou mějte také platné vízum, malý technický průkaz a vyplněnou celní deklaraci, kterou dostanete na hraničním přechodu. Před odjezdem také doporučujeme zkontrolovat stav vozidla.

rus2

Jak na víza do Ruska?

Kromě cestovního pojištění do Ruska budete potřebovat i vízum. To získáte předem ve vízových centrech v ČR nebo na zastupitelském úřadě Ruské federace, pokud se nacházíte v zahraničí. Před samotnou žádostí o vízum je potřeba zařídit zvací dopis, ten vám vystaví hotel nebo některá ruská online agentura, a stojí kolem 12 eur. Pak se stačí objednat na vízové centrum. Celé vízum vás vyjde zhruba na 2 000 korun (vyřízení do 7-10 dní), za expresní vyřízení do 3 dnů zaplatíte zhruba 3 000 korun.

Pozor na fotografování

Pokud budete chtít v Rusku něco vyfotografovat, dávejte si pozor, abyste nefotili vojenské objekty. Na zákaz focení vás může upozornit i ostraha u továren, elektráren, mostů, letišť ale i nádraží a vládních budov. Naopak stanice metra můžete fotit, jak chcete.

Co vidět v Rusku

V Rusku je toho k vidění hodně. Ať už se vydáte do Moskvy, Petrohradu nebo na Solověcké ostrovy, vždy se budete mít na co dívat. Pro dobrodruhy je pak skvělou volbou již zmiňovaná Transsibiřská magistrála, cesta po ní trvá 6 dní a 10 hodin a vede z Moskvy do Vladivostoku.

Petrohrad

Petrohrad, dříve známý jako Leningrad, je druhé největší město Ruska a najdete ho na břehu Finského zálivu u hranic s Finskem a Estonskem. Objevíte tu spoustu historických památek i nádhernou architekturu. Navštivte například Zimní palác s muzeem Ermitáž nebo bitevník Aurora na řece Něvě.

rus3

Moskva

Hlavní město Ruska, Moskva, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Rusku. Najdete tu nejen historické památky, ale zajít si můžete i do některého z mnoha divadel a operních nebo baletních domů. Z památek pak jistě nesmíte minout pevnost Kreml, Rudé náměstí či Leninovo mauzoleum.

Soči

Město Soči je známé i díky Olympijským hrám, které se tu konaly v roce 2014, ale je to také velmi oblíbená prázdninová destinace. Blízkost Černého moře sem v létě láká turisty za koupáním, v zimě si zase užijete lyžování v nedalekém středisku Krasnaja Poljana. Soči je také výchozí bod pro náročné treky v pohoří Kavkaz, tady ale berte v úvahu, že místní trasy jsou opravdu jen pro ty nejzkušenější.

rus4

Bajkal

Bajkal, nejhlubší jezero na světě, láká všechny, kdo jedou do Ruska za přírodními krásami. Nedaleko Bajkalu najdete i město Irkutsk s letoviskem Listvjanka ležící na břehu Bajkalu. Z Irkutsku také můžete podniknout výlet lodí po západní břehu Bajkalu.

Kamčatka

Kamčatka je jedním z největších poloostrovů na světě. Najdete tu nespoutanou přírodu, sopky i pravý ruský Dálný východ. Nutno ale podotknout, že Kamčatka není turisty stále příliš navštěvovaná a infrastruktura je tu proto velmi omezená. Pokud se sem vydáte, oprašte svou ruštinu, bez té se tu totiž nepohnete.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 119

Co si myslí naši klienti

"Tenhle web vřele doporučuju, komunikace probíhá bez problému a sjednání je během pár minut."

Eliška K.

Klient nás hodnotí:

100%

"Operátoři jsou zde velmi milí a rádi vám se vším pomužou, všechno je rychle zařízené"

Tereza

Klient nás hodnotí:

100%

"Jednodušší už to snad být ani nemůže. Online srovnání pěkně z domova"

Robin

Klient nás hodnotí:

100%

"Bez jakýchkoliv zádrhelů a zdlouhavého jednání. Ušetření času. Díky"

Radek

Klient nás hodnotí:

96%

"Snadnější způsob sjednání pojištení už snad ani není. Super díky."

Aleš P.

Klient nás hodnotí:

99%

"Jedním slovem paráda. Rychlost, komunikace a super ceny"

Olda

Klient nás hodnotí:

98%

"Vynikající přístup, komunikace je na dobré úrovni a se vším vám velmi rádi pomůžou."

Milan O.

Klient nás hodnotí:

99%

"Moc jste mi pomohli, díky za vstřícnost a rychlé jednání"

Martina

Klient nás hodnotí:

96%

"Nabídka je velmi pestrá a sjednání pojištění je za pár minut"

Katka T.

Klient nás hodnotí:

97%

"Zařízeno za pár minut a ješte máte příjemné vystupování"

Radek F.

Klient nás hodnotí:

100%

"Děkuju za nové možnosti, jak si usnadnit život"

Eliška V.

Klient nás hodnotí:

98%

"Jsem ráda, že jsem si konečne mohla zjednodušit život. Díky"

Alice

Klient nás hodnotí:

96%

"Neuvěřitelné ulehčení, díky moc"

Michal

Klient nás hodnotí:

100%

"Jsem spokojená s nabídkou a cenami, všechny informace, které jsem potřebovala, mi poslali do mailu. Skvělý přístup. Děkuji"

Erika

Klient nás hodnotí:

100%

"Jeli jsme na Silvestra do Alp, takže cestovní pojištení bylo nutnost. Sjednání a přístup na jedničku, od teď už na cesty jen s vámi."

Zuzka

Klient nás hodnotí:

98%

"Cestovní pojištění už jedině na poslední chvíli, protože s tímto webem je to tak jednoduché a rychle sjednané. Děkuji moc"

Libuše S.

Klient nás hodnotí:

96%

"Chválím informovanost operátorů a jejich odhodlání pomáhat. Celá akce byla za chvíli hotová"

Erik

Klient nás hodnotí:

97%

"Ušetřete si nějakou tu kačku a srovnejte si cestovko nebo povinné ručení na tomto serveru"

Luboš

Klient nás hodnotí:

97%

"Cestovní pojištění za hubičku a sjednáno za chvilku. Děkuju"

Šárka

Klient nás hodnotí:

100%

"Tento web je opravdu přehledný a snadno se v něm orientuju a navíc je celý průběh srovnání a sjednání vážně rychlý"

Patrik L.

Klient nás hodnotí:

99%

"Rád využívám moderní techniku, která mi dá čas navíc a ještě mi ušetříte peníze za cestovní pojištění"

Pavel

Klient nás hodnotí:

96%

"Nebojte zajistit si pojištění nebo povinné ručení online, tato firma je seriózní a operátoři jsou vážně milí a kvalifikovaní"

Igor

Klient nás hodnotí:

100%

"Díky za cestování bez stresu"

Marcela

Klient nás hodnotí:

100%

"Za sebe mohu říct, že jsem opravdu spokojený a předešel jsem dlouhému běhání po pojišťovnách. Díky"

Jan V.

Klient nás hodnotí:

95%

"Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, vše je velmi přehledné a snadné"

Zuzka P.

Klient nás hodnotí:

97%

"Jsem sice antitechnický typ, ale sjednat si cestovní pojištení na tomto webu bylo tak jednoduché a srozumitelné, že to zvládne každý. Děkuji mockrát"

Hanka

Klient nás hodnotí:

98%

"Naprostá senzace, rychlé a snadné a zpátky pár peněz do kapsy"

Maruška

Klient nás hodnotí:

100%

"Už se nemusím stresovat, že jsem si před dovolenou nestihla sjednat cestovní pojištení. Přes tento web je to za chvíli sjednané"

Petra P.

Klient nás hodnotí:

100%

"Děkuju, jste vážně super a budu vás určitě dál doporučovat"

Terka B.

Klient nás hodnotí:

98%

"Záchrana na poslední chvíli. Cestovní pojištení jsem sjednala za pár minut. Velké díky!!"

Katka

Klient nás hodnotí:

98%

Mluví se o nás a charita

lidovky prima deník novinky naše dítě pomozte dětem kiss 98
Nejlevnější cestovní pojištění
za 2 minuty online
7 zákazníků zde nyní srovnává