Cestovní pojištění do Ruska

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

cestovní pojištění

Cestovní pojištění do Ruska

Rusko je zemí rozkládající se na 17 milionech kilometrů čtverečních a táhne se přes 10 časových pásem. I když Rusko není turisty příliš vyhledávanou zemí, ve skutečnosti má hodně co nabídnout. Vydejte se poznávat kulturu, která má s tou naší mnoho společného, a přece je nám vzdálená.

Moskva

Cestovní pojištění do Ruska

Cestovní pojištění by mělo být v Rusku důležitou součástí vaší dovolené, proto na něj v žádném případě nezapomínejte. Vyplatí se na krátké cesty, ale i tehdy, když se vydáváte na cestu napříč ruskou Sibiří. Rusko nabízí mnoho aktivit od městské turistiky až po cestu Transsibiřskou magistrálou, objevovat ale můžete i přírodní krásy nebo zažít extrémní turistiku. Vždy si předem rozmyslete, jaké aktivity byste na dovolené v Rusku rádi podnikli, a podle toho vybírejte i cestovní pojištění.

Krátkodobé cestovní pojištění do Ruska se hodí, když plánujete jen krátký výlet a věnovat se budete převážně městské turistice. Na cestě do hor v pohoří Altaje, na Kamčatku nebo i pro rybaření na odlehlé Sibiři si nezapomeňte sjednat také připojištění pro rizikové sporty (podívejte se na seznam, které sporty si můžete připojistit a které nikoli a nezapomínejte, že do rizikového sportu se počítá například i horolezectví). Cestovní pojištění na hory se vám vyplatí také.

Cesta do Ruska autem

Při cestě autem do Ruska musíte počítat s nutností vyřízení několika dokumentů. Pokud pojedete přes Bělorusko, musíte mít vyřízené tranzitní vízum. To získáte na velvyslanectví v Praze za 30 eur (v případě cesty přes Pobaltí na Petrohrad vám tato povinnost odpadá). Dále nezapomínejte na platné povinné ručení pro Rusko – zda vám platí to vaše zjistíte ze seznamu zemí uvedeném na zelené kartě nebo ve smlouvě k povinnému ručení. V případě, že vám vaše povinné ručení neplatí, musíte zaplatit hraniční pojištění. To sjednáte na hranicích země i s Českou kanceláří pojistitelů.

Určitě s sebou mějte také platné vízum, malý technický průkaz a vyplněnou celní deklaraci, kterou dostanete na hraničním přechodu. Před odjezdem také doporučujeme zkontrolovat stav vozidla.

Ruské město

Jak na víza do Ruska?

Kromě cestovního pojištění do Ruska budete potřebovat i vízum. To získáte předem ve vízových centrech v ČR nebo na zastupitelském úřadě Ruské federace, pokud se nacházíte v zahraničí. Před samotnou žádostí o vízum je potřeba zařídit zvací dopis, ten vám vystaví hotel nebo některá ruská online agentura, a stojí kolem 12 eur. Pak se stačí objednat na vízové centrum. Celé vízum vás vyjde zhruba na 2 000 korun (vyřízení do 7-10 dní), za expresní vyřízení do 3 dnů zaplatíte zhruba 3 000 korun.

Pozor na fotografování

Pokud budete chtít v Rusku něco vyfotografovat, dávejte si pozor, abyste nefotili vojenské objekty. Na zákaz focení vás může upozornit i ostraha u továren, elektráren, mostů, letišť ale i nádraží a vládních budov. Naopak stanice metra můžete fotit, jak chcete.

Co vidět v Rusku

V Rusku je toho k vidění hodně. Ať už se vydáte do Moskvy, Petrohradu nebo na Solověcké ostrovy, vždy se budete mít na co dívat. Pro dobrodruhy je pak skvělou volbou již zmiňovaná Transsibiřská magistrála, cesta po ní trvá 6 dní a 10 hodin a vede z Moskvy do Vladivostoku.

Petrohrad

Petrohrad, dříve známý jako Leningrad, je druhé největší město Ruska a najdete ho na břehu Finského zálivu u hranic s Finskem a Estonskem. Objevíte tu spoustu historických památek i nádhernou architekturu. Navštivte například Zimní palác s muzeem Ermitáž nebo bitevník Aurora na řece Něvě.

Chrám Vasila Blaženého

Moskva

Hlavní město Ruska, Moskva, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Rusku. Najdete tu nejen historické památky, ale zajít si můžete i do některého z mnoha divadel a operních nebo baletních domů. Z památek pak jistě nesmíte minout pevnost Kreml, Rudé náměstí či Leninovo mauzoleum.

Soči

Město Soči je známé i díky Olympijským hrám, které se tu konaly v roce 2014, ale je to také velmi oblíbená prázdninová destinace. Blízkost Černého moře sem v létě láká turisty za koupáním, v zimě si zase užijete lyžování v nedalekém středisku Krasnaja Poljana. Soči je také výchozí bod pro náročné treky v pohoří Kavkaz, tady ale berte v úvahu, že místní trasy jsou opravdu jen pro ty nejzkušenější.

Bajkal

Bajkal

Bajkal, nejhlubší jezero na světě, láká všechny, kdo jedou do Ruska za přírodními krásami. Nedaleko Bajkalu najdete i město Irkutsk s letoviskem Listvjanka ležící na břehu Bajkalu. Z Irkutsku také můžete podniknout výlet lodí po západní břehu Bajkalu.

Kamčatka

Kamčatka je jedním z největších poloostrovů na světě. Najdete tu nespoutanou přírodu, sopky i pravý ruský Dálný východ. Nutno ale podotknout, že Kamčatka není turisty stále příliš navštěvovaná a infrastruktura je tu proto velmi omezená. Pokud se sem vydáte, oprašte svou ruštinu, bez té se tu totiž nepohnete.