Kuřim je městem v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Najdeme ho v Bobravské vrchovině, asi 14 kilometrů severozápadně od Brna, na okraji přírodního parku Baba. Žije zde přibližně 11 tisíc stálých obyvatel. Proto je Kuřim tím největším městem v okrese. Bydlíte tady a potřebujete zde nechat prodloužit technickou vašemu vozu? Poradíme, kam s ním zajet!

„Technickou“ upravuje Vyhláška

Bez platné STK na silnice nesmíte. Povinnost upravuje Vyhláška Ministerstva dopravy ČR č. 302/2001 sb. ve znění pozdějších předpisů. Lhůty pro technické kontroly se ale různí. Zatímco u nového vozu je potřeba zajet na technickou po čtyřech letech, u ojetých automobilů se lhůta zkracuje na dva roky.

Nechte auto zkontrolovat

Abyste technickou prošli bez zbytečných komplikací a průtahů, je dobré před samotnou návštěvou stanice technické kontroly Kuřim zavézt auto ke zkušenému mechanikovi nebo autoservisu, se kterým máte dobré zkušenosti. Auto vám tady překontrolují, případně odstraní závady, které by mohly získání technické ztížit.

Šetřete tam, kde to má smysl

Chcete (nejen) na technické ušetřit? Pokud je potřeba u vašeho vozu provést měření emisí, spojte ho do jedné návštěvy. Získat můžete slevu nebo výhodnější cenu. A pokud si pomocí našeho srovnávače porovnáte ceny povinného ručení, třeba zjistíte, že za to stávající platíte víc, než je nezbytně nutné.

Stanice technické kontroly Kuřim:

STK Kuřim, Kuřim 1968/33, 664 34 Kuřim,

MOT emissions, Tišnovská 1968/33, 664 34 Kuřim, tel. +420 541 210 437