Kunštát najdeme v okrese Blansko v Jihomoravském kraji, asi 18 kilometrů severozápadně od Blanska v Hornosvratecké vrchovině. Podle posledních statistik taky žije asi 1 800 stálých obyvatel. Patříte k nim i vy a zároveň vlastníte automobil? Pak budete dřív nebo později řešit, kde mu nechat prodloužit technickou. Abychom vám ušetřili čas s hledáním, našli jsme pro vás adresu i kontakty stanice technické kontroly Kunštát.

Jak auto na technickou připravit?

Technickou je potřeba absolvovat jednou za dva roky. Její cena se liší dle obce nebo města, kde necháte vůz zkontrolovat a nejčastěji se pohybuje okolo 90 – 1300 korun. Aby ale vůz technickou prošel bez zbytečných komplikací a průtahů, je dobré ho před samotnou návštěvou stanice technické kontroly Kunštát nechat zkontrolovat v autoservisu nebo u specializovaného automechanika.

Ten se zaměří zejména na stav pneumatik, brzd, světel, emisí, provozních kapalin i dalších nezbytností, které jsou během STK kontrolovány. Pokud objeví závadu, obratem ji odstraní. Vy si mezitím můžete zkontrolovat složení povinné výbavy a dokumenty, které budete během technické prohlídky předkládat. Sem patří technický průkaz vozidla (tzv. velký TP), osvědčení o registraci vozidla nebo osvědčení o technickém průkazu (tzv. malý techničák) a případný o provedeném měření emisí.

Jak (nejen) na technické ušetřit?

Potřebujete nechat u vozu změřit taky emise? Domluvte se na jejich měření u příležitosti samotného termínu technické prohlídky. Někde můžete získat zajímavou slevu, jinde výhodnější cenu.

Chcete na výdajích spojených s provozem automobilu ještě více ušetřit? Porovnejte si skrze náš praktický online srovnávač ceny stávajícího povinného ručení. Pokud narazíte na levnější nebo výhodnější nabídku, sjednat ji můžete online pěkně z pohodlí domova.

Stanice technické kontroly Kunštát:

STK OA S.r.o., Palackého 154, 679 72 Kunštát, tel. +420 516 462 184