Cestovní pojištění na Nový Zéland

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

cestovní pojištění

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Kdo by neznal Nový Zéland, krajinu Pána prstenů a nádherné přírody. Tento ostrovní stát u Austrálie je plný mohutných hor, překrásných pláží i lesů a pralesů, ale i plání a pouští. Rozmanitá přírody si získala i filmové režiséry, kteří si ji vybrali do svých filmů. Pojďte prozkoumat Hobitín a užít si adrenalinové sporty či si projít některé z nejhezčích treků na světě.

Fotka z Nového Zélandu 1

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Nový Zéland je krajinou, kde se vám cestovní pojištění opravdu vyplatí. Navíc podmínkou ke vstupu jsou nejen víza, ale i pojištění léčebných výloh, které jsou v cestovním pojištění zahrnuty. K základnímu balíčku cestovního pojištění na Nový Zéland je dobré si zvolit i připojištění. Vhodné je úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, stornovacích poplatků nebo zavazadel.

Podle délky pobytu si sjednejte i cestovní pojištění, to krátkodobé sjednáte jednoduše i online a může být na pár týdnů nebo až půl roku. Cena cestovního pojištění se pohybuje od několika sto korun až po pár tisíc, závisí to od toho, co si do pojištění zahrnete za připojištění a také na délce pojištění.

Zvolit si můžete i připojištění rizikových sportů nebo cestovní pojištění na hory, pokud se chystáte na horskou turistiku. Dobré cestovní pojištění vám na Novém Zélandu může ušetřit spoustu starostí s náklady za případné ošetření, ale hodí se, i když vás přepadne třeba náhlá bolest zubů.

Co potřebujete na cestu na Nový Zéland?

Jako první je potřeba upozornit, že pro vstup do krajiny musíte mít platný cestovní pas a víza. Nově od července 2019 je potřeba dopředu vyplnit online formulář eTA, za který zaplatíte 12 novozélandských dolarů a turistickou daň 35 novozélandských dolarů (platí pro cesty od 1.10.2019). Odpověď, tedy schválení či zamítnutí, vám přijde do 72 hodin a v případě schválení vám eTA platí 2 roky na neomezený počet vstupů.

Pokud máte platný cestovní pas, můžete bez víz pobývat na Novém Zélandu maximálně 90 dní. Počítejte ale s hraniční kontrolou a splnění podmínek jako je dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, zaplacená zpáteční letenka, dostatečné množství financí (minimálně 1 000 novozélandských dolarů na každý měsíc pobytu) a také je potřeba prokázat účel pobytu, tedy rekreace, studium či návštěva rodiny nebo přátel.

Fotka z Nového Zélandu 2

Doprava na Nový Zéland

Nejlepší volbou je letecká doprava, což je pro přímou cestu z České republiky jediná možná volba. Počítejte s cenou zpáteční letenky kolem 25 00 korun a s délkou cesty nejméně 26 hodin. V krajině pak pro cestování vyžijte možnost půjčení auta, budete tak moct procestovat Nový Zéland co nejvíce. Využít ale můžete i vnitrostátní leteckou dopravu nebo autobusy a vlaky. Mezi jednotlivými ostrovy pak fungují i trajekty převážející i auta.

Co nesmíte na Novém Zélandu minout?

Může se zdát, že Nový Zéland je zejména místem, kde se natáčela slavná trilogie Pána prstenů, a ano, je pravda, že hodně lidí sem táhne právě tohle. Ale najdete tu toho mnohem víc. Co takhle jít hledat legendární endemit, ptáka Kiwi, který se vyskytuje jen na Novém Zélandu, vybrat se na túru do rozlehlých národních parků nebo si užít tropický ráj na severu země?

Fotka z Nového Zélandu 3

Auckand

Auckland je hlavním městem Nového Zélandu a také tím prvním místem, které uvidíte. Město nabízí atmosféru velkoměsta s moderní kosmopolitní kulturou, mrakodrapy a zábavou. Zároveň tu ale najdete klid vesnice s množstvím zeleně a přímořskou promenádou. Adrenalinový nadšenci si můžou skočit bungee jumping ze Sky Tower s výškou 328 metrů.

Bay of Island

Oblast se tropického ráje, Bay of Island, se rozprostírá kolem městečka Paihia. Nedaleko něj najdete vesničku Russell s těmi nejhezčími plážemi a zavítat můžete i na historické místo Waitangi, kde Briti a Maoři podepsali smlouvu o vzájemném uznání a jež se považuje za první ustanovení existence Nového Zélandu.

Tauranga

Surfaři si město Tauranga užijí plnými doušky. A jestli vás vlny tolik neberou, výlet na Mount Manganui bude pro vás skvělý. Budete mít výhled na celé město s neobvyklým tvarem rozkládajícím se na několika poloostrovech.

Fotka z Nového Zélandu 4

Hobitín

Slavný Hobitín, městečko z Pána prstenů, si nemůžete nechat ujít. Samotné městečko se jmenuje Matamata a je vystavěno jako skanzen podle vzoru knihy R.R.Tolkiena. Městečko jsou vlastně kulisy slavného filmu a určitě stojí za návštěvu.

Milford Sound

Milford Sound, který se označuje i za „osmý div světa“ je jedním z nejkrásnějších míst na Novém Zélandu. Tento fjord na jihu krajiny je povinnou zastávkou a ikonou Nového Zélandu. Vyjeďte si lodí do fjordu a obdivujte krásu přírody.