Dostali jste se do situace, kdy si nemůžete dovolit na peníze čekat? Tak přesně k jejich vyřešení slouží půjčka na účet. Staronový produkt, který jsme mohli dříve znát jako půjčku rychlou, splňuje jednu zásadní vlastnost tohoto úvěru – k dispozici jsou peníze ihned po schválení žádosti. Jak to funguje v praxi a jak takovou půjčku vybrat? Poradíme!

Půjčka na účet v praxi

Důležitým parametrem tohoto produktu, který najdete v portfoliích bank i nebankovních společností, je nepochybně rychlost připsání peněz na bankovní účet. Požádat o takovou to půjčku můžete jak osobně na pobočce vybraného poskytovatele, tak telefonicky nebo online.

Jakmile je žádost schválena, poskytovatel této rychlé půjčky odesílá peníze na bankovní účet žadatele. Pokud jsou účty poskytovatele a žadatele vedeny u stejného bankovního domu, převod nastane prakticky okamžitě. V opačném případě si budete muset na peníze počkat zpravidla do druhého dne. Pokud ale banka, u níž má poskytovatel půjčky vedený účet, nabízí okamžitou platbu, peníze jsou opět připsányobratem.

Jedinou nevýhodou je skutečnost, že někteří poskytovatelé, v jejichž portfoliu se půjčka na účet objevuje, potřebují ověřit majitele bankovního účtu. K tomu jim slouží jednokorunový ověřovací poplatek, který je potřeba z účtu žadatele zaslat. Půjčka online na účet je následně zasílána ihned po ověření skutečného majitele účtu.

Komu přijde půjčka na účet vhod?

Zejména těm žadatelům, kteří si nemohou dovolit na poskytnutí finanční injekce čekat. Protože je půjčka na účet poskytována v nižších i vyšších částkách, je možno s ní překlenout pár dnů do další výplaty nebo třeba financovat nenadálý výdaj většího rozsahu.

Půjčky ihned na účet nabízí jak banky, tak nebankovní společnosti. Podmínky pro schválení u banky jsou ale mnohem přísnější, než u nebankovní společnosti. Banku bude zajímat vaše bonita, pravidelnost a doložitelnost příjmu, finanční minulost i závazky z dřívějška. Pokud zjistí, že jste pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku vám jednoduše neschválí.

Naproti tomu podmínky u nebankovních společností jsou o poznání mírnější. Nebankovní půjčka na účet ještě dnes může být poskytnuta třeba i rizikovým klientům se záznamem v registru dlužníků nebo těm, kteří nemohou či nechtějí doložit příjem potvrzením od zaměstnavatele. V takových případech bude ale potřeba počítat s vyššími úroky a případnými sankcemi za porušení smluvních nebo obchodních podmínek.

A jak se zorientovat v bohaté nabídce rychlých půjček rovnou na účet? S tím vám pomůžou nezávazné online srovnávače a kalkulačky. Jedna taková je dokonce součástí portálu Srovnejto.cz. Jednoduše nastavíte částku, kterou si potřebujete půjčit a obratem zjistíte, kde vám s tímhle výdajem dokážou pomoct. Při výběru ale nesázejte pouze na výši úroku, ale také hodnotu RPSN.

Výhody partnerské půjčky:

  • Peníze, na které nemusíte čekat

  • Nabídka bank i nebankovních institucí

  • Peníze i pro problémové klienty

Nevýhody partnerské půjčky:

  • Nutnost vlastnit bankovní účet

  • Někde nutnost jednokorunového ověřovacího poplatku

  • Pravidelný a doložitelný příjem