Cestovní pojištění – srovnání cen

Potřebujete si půjčit, ale banka vaši žádost zamítla kvůli nedostatečným příjmům? Nebo se snažíte vyřešit náročnou životní situaci a žádné příjmy momentálně nemáte? Některé nebankovní společnosti nabízí půjčky bez doložení příjmů. Zpravidla se jedná o krátkodobé půjčky s vyššími úroky, ale v některých situacích mohou znamenat jedinou pomocnou ruku, kterou k vám někdo natáhne.

Proč banky chtějí doložit příjmy?

Banky musí splnit přísné podmínky, a proto poskytují půjčky obvykle pouze nerizikovým klientům –⁠ tedy takovým, u nichž nemají pochybnosti o tom, že zvládnou úvěr splácet. Právě z toho důvodu vyžadují u půjček doložení příjmů ve formě potvrzení od zaměstnavatele, výplatní pásky, daňového přiznání, potvrzení o důchodovém výměru nebo o pobírání příspěvku na rodičovské dovolené apod. Když nejste takové doklady schopni předložit, banka vaši žádost o úvěr může zamítnout.

Chci půjčku

Získejte půjčku bez doložení příjmů

Když se dostanete do situace, že vám banka zamítne žádost o půjčku, ještě to není bezvýchodná situace. Řešením může být právě půjčka bez doložení příjmů, kterou nabízí některé nebankovní společnosti. Ty sice musí také splnit podmínky pro poskytování úvěrů, ale v zásadě mají možnost vám půjčit nižší částku krátkodobě i bez ověření příjmů.

Pro koho se půjčka bez doložení příjmu hodí?

Chybí vám pár dní do výplaty, potřebujete peníze okamžitě nebo nemáte v současné době žádné příjmy? Přesně v těchto situacích vám může pomoci půjčka bez doložení příjmů. Jedná se o nízké půjčky v řádech několika tisíc korun, které uhradíte obvykle jednou splátkou po uplynutí 30 dnů. Obrovskou výhodou je, že peníze máte na účtu během několika minut. Společnost totiž neověřuje vaše příjmy nebo zápis v registru dlužníků, a tak je schválení úvěru velmi rychlé.

Co musíte doložit?

Při žádosti o půjčku bez doložení příjmů nemusíte předkládat potvrzení o svém zaměstnání nebo mzdě, na druhou stranu by bylo mylné se domnívat, že nemusíte splňovat vůbec žádné podmínky. Úvěrová společnost musí posoudit vaši schopnost dostát svým závazkům, a tak po vás nejspíš bude požadovat vyplnění krátkého dotazníku nebo formuláře.

Další podmínkou pro získání půjčky bez doložení příjmů je plnoletost a platný občanský průkaz. O půjčku si budete žádat pravděpodobně online, a tak musíte mít k dispozici také internet a e-⁠mailovou adresu. Pro další jednání s poskytovatelem úvěru budete potřebovat rovněž mobilní telefon. K žádosti přiložíte svoje číslo bankovního účtu –⁠ některé společnosti požadují zaplacení kontrolní platby ve výši 1 Kč. Díky tomu se ujistí, že vámi uvedený účet, na který chcete úvěr vyplatit, patří skutečně vám.

Dávejte si pozor na podvodníky

Zoufalé situace lidí, kteří nejsou schopni doložit své příjmy, využívají mnohé neseriózní společnosti. Například požadují zaslání poplatku ve výši několika set korun, aby vám půjčku schválili, nebo vyžadují zavolání na speciální linku, kde jedna minuta hovoru stojí desítky korun. Vysoké riziko představují také půjčky na směnku nebo od soukromé osoby.

Abyste se ochránili před praktikami nesolidních firem, využijte pro výběr půjčky bez doložení příjmů vždy online srovnávač. Díky němu získáte nabídky podle svých požadavků rychle, přehledně a na jednom místě. Zároveň si hned přečtete podmínky konkrétní společnosti a můžete se spolehnout na to, že se jedná pouze o prověřené poskytovatele úvěrů.

Chci půjčku bez doložení příjmů
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 6