Půjčka v insolvenci

  • Zpravidla nejméně výhodný úvěr

  • Nejčastěji nabízejí nebankovní poskytovatelé

Druhy půjček
Radíme

Půjčujte si zodpovědně

Půjčku v insolvenci doporučujeme pouze v případě, že máte dostatek financí na její splácení.
Vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, kolik zvládnete splácet.

Je možné půjčit si v insolvenci?

Insolvence je proces sloužící k oddlužení v případech, kdy dlužník není schopen splácet svoje dluhy v plné výši. Jedná se o soudní řízení, během něhož by mělo být uspokojeno co nejvíce dlužníkových věřitelů. O insolvenci si dlužník musí požádat a o jejím schválení rozhoduje soud.

Schválení oddlužení má dvě základní podmínky:

  • dlužník má stálou práci,

  • do 5 let splatí minimálně 30 % svých dluhů.


Pokud soud insolvenci schválí, žije dlužník po dobu těchto 5 let pouze z životního minima, zbytek příjmu odchází na splácení dluhů. Právě z toho důvodu se může stát, že se člověk v insolvenci dostane do finančních potíží –⁠ jakýkoliv výdaj navíc je pro něj neúnosný. Řešením může být půjčka v insolvenci, ale než se pro ni rozhodnete, opravdu důkladně si to promyslete.


Jak funguje půjčka v insolvenci?

Půjčka je často jediným řešením, jak pokrýt nečekané výdaje. Rozhodně to ale v této situaci není dobré řešení. Půjčka v insolvenci vám sice pomůže pokrýt nenadálý výdaj, ale riskujete, že vám soud insolvenci zruší a dostanete se zpět do obrovských problémů.

Jakmile se opozdíte se splátkou nové půjčky, může soud vaše oddlužení zrušit. Půjčka v insolvenci navíc patří k nejméně výhodným úvěrovým produktům.

Půjčku v insolvenci vám jen tak nikdo nedá

Žádná banka vám půjčku v insolvenci neposkytne. Jediným řešením je obrátit se na nebankovní poskytovatele. Ale ani v tom případě nepochodíte u všech.


Půjčky v insolvenci poskytují jen vybrané finanční instituce a počítejte s tím, že se jedná o velmi drahé produkty. To znamená, že i při půjčení několika tisíc budete muset vrátit třeba dvojnásobek. Poskytovatelé úvěrů se totiž rozhodují o podmínkách půjčky podle bonity klienta a tu má osoba v insolvenci velmi nízkou. Vysoké úrokové sazby a poplatky mohou způsobit, že půjčku v insolvenci nebudete schopni splatit a proces oddlužení vám bude přerušen.

Pokud se přece jen nějaký produkt objeví, často jím bývá půjčka v insolvenci na ruku, kdy vám potřebný obnos finančních prostředků doveze kurýr vybrané společnosti. Mnohem větší šanci ale máte, jakmile vám insolvence skončí. V takovém případě se můžete poohlédnout po produktu s názvem půjčka po skončení insolvence. Jistou alternativou je i půjčka v insolvenci od soukromníka, kde je ale opět potřeba osobu poskytovatele půjčky důkladně pověřit a počítat s vysokými úroky i sankcemi za případné porušení smluvních podmínek.


Žádost o půjčku v insolvenci je rychlá

Když se vám podaří najít společnost, která je vám ochotna půjčit i přes probíhající insolvenční řízení, je vyřízení půjčky většinou velmi rychlé. O půjčku v insolvenci si zažádáte online a nebankovní společnost se o poskytnutí úvěru rozhoduje obratem.


Obvykle si v insolvenci můžete půjčit částku do 10 000 Kč a budete ji muset splatit během 30 dní, nebo ještě v kratší lhůtě.


Počítejte s vysokými úroky a poplatky za poskytnutí půjčky v insolvenci. To má jednoduchý důvod – úvěrující společnost na vás pohlíží jako na rizikového klienta s velmi nízkou bonitou. Čím je větší pravděpodobnost, že člověk nebude schopen splácet, tím vyšší cenu si za úvěr společnost nechá zaplatit.

Půjčku v insolvenci si rozmyslete raději třikrát

I u běžných úvěrů platí, že by si měl člověk raději dvakrát rozmyslet, než se zadluží. Ale pokud jste v insolvenci, měli byste novou půjčku zvážit ještě pečlivěji. Jestliže nebudete schopni půjčku v insolvenci splatit, soud vám může proces oddlužení zrušit. A vyhlásit znovu osobní bankrot není vůbec jednoduché. O insolvenci si můžete zažádat opakovaně, ale soud při schvalování přihlíží k poctivému záměru dlužníka. Když se během insolvence upíšete k dalším dluhům, může právě o vážnosti vašeho záměru začít pochybovat.

Jděte na půjčku chytře

Spočítejte si, kolik zvládnete splácet s ohledem na vaše příjmy a výdaje.