Cestovní pojištění do USA

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění

Aktualizované podmínky vstupu do USA v době covidu

Vstup do USA covid zkomplikoval na více než rok a půl. Hranice tady byly poprvé uzavřeny už v březnu 2020. Od 8. listopadu se USA pomalu otevírá, ale zatím pouze pro plně očkované turisty. Podmínky vstupu do USA od 8. listopadu zahrnují oficiální očkovací certifikát a negativní test (pro návštěvníky od dvou let věku) v tištěné nebo digitální podobě.

Tady je potřeba zmínit, že uvolnění vstupu do USA se týká pouze návštěvníků očkovaných některou z vakcín schválenou WHO a to včetně případů, kdy byl jedinec očkován vakcínami různých výrobců. Pro více informací ohledně vstupu na území USA navštivte rozcestník Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Vstup na území USA je zabezpečen na základě víza, ale i registrací ESTA, tedy bez víza. Vždy dbejte na to, že v rámci bezvízového programu musíte mít registraci platnou a odsouhlasenou už před samotným nástupem na palubu letadla či lodě.

Vstup do USA

Vstup na území USA je zabezpečen na základě víza,  ale i registrace ESTA,  tedy bez víza. Vždy dbejte na to, že v rámci bezvízového programu musíte mít registraci platnou a odsouhlasenou už před samotným nástupem na palubu letadla či lodě.

Víza

Vízum obdržíte na velvyslanectví USA v Praze, kam je ale potřebné se dostavit osobně. Na dovolenou vám postačí vízum typu B-1/B-2.  To se ale nevztahuje na pracovní ani studijní cesty. Studenti o vízum požádají také na velvyslanectví a jedná se o vízum typu F a M. Vízum budete potřebovat i v případě, že se v USA chystáte pracovat jen sezónně, například na farmě.

Nezapomínejte, že vízum vám povoluje jen vstup na hranice USA  a samotný vstup do země vám musí povolit imigrační úředník po pohovoru s vámi. Úředník vám pak následně vyznačí v pasu dobu, po kterou můžete na území USA pobývat

Cestovní pojištění do Ameriky v době covidu

Koronavirus USA samozřejmě neopustil. Z posledních statistik a údajů ale vyplývá, že covid v USA pomalu slábne. Pokud sem proto plánujete cestu, dbejte na kvalitní cestovní pojištění do Ameriky v době covidu, které by mělo zahrnovat i rizika spojená právě s touto nemocí (např. zrušení zájezdu z důvodu nemoci, onemocnění v místě pobytu, karanténa, izolace, úhrada zdravotní péče, ubytování, transferů nebo náhradních letů apod.).

Při výběru je dobré mezi sebou jednotlivé nabídky pojišťoven vzájemně porovnat a vybírat takovou pojistku, která se vyznačuje dostatečnými limity pojistného plnění a zároveň zahrnuje všechna rizika s nákazou spojená. Vybraný produkt, který bude nejlépe odpovídat vašim představám a požadavkům, si následně můžete sjednat bezpečně a z pohodlí domova.

Sjednání cestovního pojištění před cestou do USA určitě neodkládejte. Nestojí moc a může vám pomoct v různých situacích. Cena cestovního pojištění do USA se odvíjí od délky pobytu, i od toho, zda plánujete cestu do nebezpečných lokalit nebo máte v plánu například extrémní sporty. Ve většině případů si vystačíte se základním balíčkem, které zahrnuje finanční pojištění i asistenční služby. Výběr toho správného cestovního pojištění je opravdu důležitý.

Kolik v USA zaplatíte?

Letenky najdete mnohdy za akční ceny a snadno se tak při zpáteční letence dostanete i na 10 tisíc korun, raději však počítejte s o něco vyšší částkou. V případě, že se vám podaří najít levné letenky, máte většinou omezený počet termínů a častější mezipřistání, takže s jejich rezervací neotálejte a kupte je třeba i s půlročním předstihem. Cena ubytování už záleží na vlastních preferencích, zaplatit můžete od pár stovek až po tisíce korun za noc. Oproti tomu jídlo je v USA cenově přijatelné a často za celé menu zaplatíte zhruba 6 až 10 dolarů. Dávejte si ale pozor, když nejste na tamní jídlo zvyklí, váš žaludek může protestovat. Cestovní pojištění do USA se proto vyplatí mít po ruce, abyste pak za zdravotní ošetření zbytečně neplatili několik tisíc.

Co s sebou do USA?

Máte cestovní pojištění, registraci ESTA nebo víza i letenky? Zbývá sbalit kufry a vyrazit na cestu. V kufru by vám nemělo chybět několik věcí, které se vám mohou během pobytu hodit. V první řadě mějte vždy u sebe všechny cestovní doklady i letenky. Pokud v USA plánujete roadtrip, nezapomeňte ani na mezinárodní řidičský průkaz a včasnou rezervaci auta.

V každém případě mějte u sebe vždy dostatek peněz a drobných mincí, jelikož se vám může stát, že malé částky kartou jednoduše nezaplatíte. Malou hotovost mějte u sebe již při příjezdu do země. Ve většině obchodů, restaurací i kaváren můžete platit kartou, ta však musí být embosovaná. Embosovanou platební kartu si lehce vyřídíte v bance, kterou rovnou upozorníte, že plánujete cestu do USA a máte v plánu danou kartu využívat.

Co se týče elektroniky, tak se vám bude hodit elektrický adaptér do americké zásuvky, která se liší od té naší. Mobilní telefon mějte pro jistotu odblokovaný na všechny typy SIM karet a ujistěte se, že vám v zahraničí bude fungovat.

Nepodceňujte jet lag

Tzv. pásmová nemoc vás může pěkně potrápit. USA dělí až 6 časových pásem a čas je tu oproti České republice o 5-10 hodin pozadu. Nechte proto organismus si zvyknout a přizpůsobit se na jiný čas. Na to se můžete připravit už před samotným odletem a chodit spát dřív, ideálně pokud si to můžete dovolit brzo ráno a probouzet se po poledni. Překonat jet lag jde částečně i spaním v letadle. Když víte, v jaký čas přistanete, můžete v letadle přizpůsobit svůj spánek, abyste při příjezdu byli vzhůru nebo naopak si šli hned lehnout, když přiletíte v noci.

Spočítat cenyOsobní věci do USA


Co vidět v USA?

USA je opravdu rozmanité a od východu na západ tak můžete potkat několik různých kultur, památek i přírodních krás. Co byste ale neměli na své cestě minout?

Niagarské vodopády

Tento div světa asi není nutné představovat. Leží na hranici s Kanadou a patří mezi největší vodopády na světě. Nabízí unikátní vyhlídky a nádhernou přírodní scenérii. Určitě vyzkoušejte i plavbu lodí přímo k vodopádům. Pohled na Niagarské vodopády je úchvatný po celý rok.

Grand Canyon

Jako součást nejstaršího národního parku patří Grand Canyon k místům, které na své cestě po USA jednoduše nesmíte minout. Je to nejdelší Canyon světa a najdete tu i velké množství cest na krásnou procházku. Nejoblíbenější je trasa Bright Angel Trail.

Arizonská podkova

Arizonská podkova je nádherná podívaná na vodu i krajinu, kterou příroda vymodelovala. Nachází se blízko Grand Canyonu, kde řeka Colorado za ta léta vytvořila z pískovcových hor tvar podkovy. Dostanete se k ní po Route 89 a krátkým šplháním, kde se vám na konci z výšky 300 metrů naskytne nenapodobitelný pohled.

Las Vegas

Las Vegas nejspíš znáte jako město plné zábavy a nočního života. Každý touží aspoň jednou vstoupit do tohoto města kasín a nočních klubů a pořádně to roztočit. Jen si dejte pozor, abyste tu neutratili všechny své peníze. Zkuste si zajít na některou z mnoha šou, které Las Vegas nabízí.

San Francisco

Kdo by neznal slavný most Golden Gate nebo vězení Alcatraz? San Francisco toho nabízí ale mnohem víc. Navštivte třeba Pier 39., Baker Beach nebo Twin Peaks či Corona Height.

New York

New York, město mrakodrapů je ideální pro všechny, kdo chtějí nasát atmosféru amerického velkoměsta. Určitě se vydejte k soše Svobody nebo prozkoumejte Central Park nebo Time Square.

Samozřejmě v USA je to k vidění mnohem víc, stačí si jen vybrat, kam se vypravíte. Skvěle vám poradí i místní, proto se jich neváhejte zeptat třeba na nejlepší lokální jídlo, nebo co dalšího byste ve městě určitě neměli minout.

Blog

 • Mapa a pas
  Cestování
  29. dubna 2021|Sára Nováková
  Jak si vyřídit cestovní pas – krok za krokem

  Potřebujete si pro svou dovolenou zařídit nový cestovní pas? V našem článku najdete všechny informace o tom, jak probíhá jeho vydání či kolik peněz si musíte připravit, a podíváme se i na pár „záludností“, které vás v oblasti cestovních pasů mohou potkat.

 • Na schodech s pasem
  Cestování
  31. ledna 2019|Sára Nováková
  Do jakých zemí potřebujete vízum?

  Pokud se budete pohybovat pouze v rámci Evropské unie, žádné vízum nepotřebujete. Vystačíte si pouze s občanským průkazem, a to i v případě, že budete chtít využít leteckou dopravu.

 • Ošetření ruky
  Cestování
  Jak vybavit cestovní lékárničku? Nezapomeňte na běžně užívané léky a repelent kupujte až na místě

  Chystáte se na hory, dovolenou nebo pracovní cestu? Ať už cestujete po české kotlině nebo vyrážíte za naše hranice, nezapomínejte si s sebou sbalit cestovní lékárničku. V ideálním případě ji vůbec nepoužijete, protože ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, může se stát, že za její obsah budete upřímně rádi. Co všechno by měla cestovní lékárnička obsahovat? Máme pro vás praktický seznam.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.