Cestovní pojištění na Island

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

cestovní pojištění

Cestovní pojištění na Island

Island – země ledu, ohně a elfů. Krajina, kde se natáčel celosvětově známý seriál Hra o trůny a kde najdete panenskou přírodu, vodní gejzíry, ledovce, vodopády i stále aktivní vulkány. Ne nadarmo je Island považován za jedno z nejkrásnějších míst na světě a na své si tu přijde příznivec horských výšlapů nebo odpočinku v bazénech s teplou geotermální vodou.

Jak se dostat na Island?

Rozhodli jste se strávit dovolenou na Islandu? Vyhraďte si dostatek času na objevování celého ostrova. Víza pro vstup do této krajiny nepotřebujete a vystačíte si tak i s platným cestovním pasem, tedy pokud nepřesáhnete dobu pobytu 90 dní.

Ideální dopravním prostředkem na cestu na Island je letadlo, letenky vás vyjdou průměrně na 6 000 korun. Ale zvolit můžete i trajekt, který je vhodný, když budete cestovat autem. Počítejte ale s tím, že tato cesta bude pomalejší, cesta z Dánska trajektem trvá asi 2 dny.

Island a peníze

Na Islandu se platí islandskými korunami a v českých směnárnách je moc nenajdete. Pokud si ale na cestu nezapomenete přibalit i svou platební kartu, je nejlepší si peníze vybrat přímo na Islandu nebo platit přímo kartou, což můžete téměř všude od kaváren po autobusy.

Cestovní pojištění na Island

Island se v posledních letech stává čím dál větším lákadlem pro turisty a každoročně se jejich počet zvyšuje. Cestovní pojištění je téměř nutností, i když samozřejmě nikdo nechce hned myslet na nepříjemné situace či úrazy, ale je lepší být připraven. Cestovní pojištění vám pokryje zejména léčebné výlohy. Cena cestovního pojištění na Island není nijak závratná a krátkodobé cestovní pojištění na dobu pobytu vás může vyjít jen na několik sto korun. Záleží ale i na zvoleném připojištění, zvolit můžete pojištění storna, zavazadel či odpovědnosti nebo úrazové pojištění. Ne vždy je dobré sjednávat to nejlevnější cestovní pojištění a raději si někdy připlaťte.

Co zažít na Islandu?

Island je jednou z nejhezčích krajin na světě a její návštěvu byste si měli pořádně užít. Zkuste lezení na ledovce, horské prameny nebo se vydejte na pozorování velryb či polární záře.

Ledovcové lezení

V národním parku Skaftafell najdete příležitost vyzkoušet si lezení na ledovci. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti, všechno vám vysvětlí průvodce a samozřejmostí je i zapůjčení výstroje. Tento zážitek určitě neolitujete.

Modrá laguna

Jižně od Reykjavíku leží místo zvané Modrá laguna s nádhernou azurově modrou vodou. Ač se může zdát, že jde o přírodní úkaz, není to pravda. Voda zde pochází z přebytečné vody z geotermální elektrárny, ale nemusíte se ničeho bát. Lázně v Modré laguně si zamilujete.

Pozorování velryb

Vidět velrybu na vlastní oči je pro každého nezapomenutelným zážitkem. Tyto pozoruhodné savce můžete na Islandu pozorovat během léta, kdy hledají potravu kolem ostrova. Najdete tu mnoho společností, které výlety za velrybami poskytují, například Arctic Sea Tours v Dálviku.

Polární záře

Od září do dubna je na Islandu možné pozorovat polární záři. V těchto měsících je největší tma a polární záři spatříte i v Reykjavíku, ale ideální je vyrazit mimo něj, na místa, kde není tolik světel, které by vám v pozorování překáželi.